Stylowy przedpokój z komodą w roli głównej

Redakcja
19.08.2021 16:00
Przedpokój to zwykle nieduże pomieszczenie, pierwsze, do jakiego wchodzisz zarówno Ty, jak i Twoi goście. Warto postarać się, aby przedpokój był atrakcyjny wizualnie. Liczy się w końcu pierwsze wrażenie, czyż nie? Sposobów na zaaranżowanie modnego i atrakcyjnego przedpokoju jest wiele. Ciekawym, ale często niedocenianym elementem wyposażenia przedpokoju będzie na pewno komoda do salonu. Zobacz, jak możesz w atrakcyjny sposób zaaranżować przestrzeń z wykorzystaniem komody.

Duńska komoda z szufladami z lat 70.Duńska komoda z szufladami z lat 70. Fot. Shutterstock

Czy wstawienie komody do przedpokoju to dobry pomysł?

Meble do przedpokoju to szczególna grupa wyjątkowo praktycznego wyposażenia. To zwykle nieduże elementy, które nie zajmują wiele miejsca. Przedpokój lub korytarz wejściowy w końcu też nie są zbyt duże, masywne meble znacząco mogłyby przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się po pomieszczeniu. Meble do przedpokoju są zatem wąskie, nieduże i sprawiają wrażenie lekkich.

Takie same powinny być komody do salonu, które wstawić można z powodzeniem i do przedpokoju. Powinny to być meble o niezbyt dużej głębokości zwłaszcza wtedy, gdy korytarz jest wąski. Do dużego pokoju możesz wstawić większe meble. Przy dużych pomieszczeniach swoboda aranżacji jest o wiele większa.

Komody do przedpokoju to nietypowe i często niedoceniane rozwiązanie. Zwykle wstawia się je bowiem w sypialni lub w salonie. Komoda w przestrzeni korytarza sprawdza się znakomicie! Duża powierzchnia do przechowywania rzeczy osobistych, prosta, ale elegancka forma oraz funkcjonalność sprawiają, że komoda będzie meblem doskonałym również do korytarza wejściowego.

Jaka komoda do przedpokoju sprawdzi się najlepiej?

Komoda w stylu retro.Komoda w stylu retro. Fot. Shutterstock

Odpowiednio dobrana komoda sprawdzi się w przestrzeni każdego przedpokoju. Przy wyborze odpowiedniego mebla zwróć szczególną uwagę na wielkość produktu. Małe komody będą lepszą opcją do mniejszych pomieszczeń, większe z kolei wstawić da się do dużych korytarzy. Przed zakupem zmierz dokładnie dostępną przestrzeń i oszacuj, ile jesteś w stanie przeznaczyć na postawienie komody. To znacząco zawęzi Ci opcje wyboru odpowiedniego produktu.

Komody mogą mieć różne rozwiązania swoich wnętrz. Popularne są zarówno modele, w których zainstalowane są szuflady, jak i takie, które posiadają drzwiczki uchylne. Ilość drzwi i ilość szuflad może być różna - dobierz taki model komody, który będzie Ci odpowiadał najbardziej. Komodę, która przeznaczona będzie na przechowywanie butów, lepiej wyposażyć w drzwiczki uchylne i półki lub otwarte wnęki. Szuflady przydadzą się do przechowywania szalików, rękawiczek lub czapek.

Komoda o ponadczasowym designie.Komoda o ponadczasowym designie. Fot. Shutterstock

Odpowiedni model dopasuje się również do różnych stylistycznie wnętrz. Komoda jest bowiem meblem bardzo uniwersalnym. Odpowiednie wykończenie frontów sprawi, że komoda nada przedpokojowi odpowiedniego stylu i charakteru. Nowoczesne komody będą miały proste linie i bardzo uproszczoną formę. Ich głębokość nie będzie duża, a płyta, z której wykonany będzie mebel, nada meblowi minimalistycznego wydźwięku. Taka komoda sprawdzi się w bardzo modnych, nowoczesnych wnętrzach. Mebli z płyty lub z drewna naturalnego częściej używa się w aranżacjach klasycznych, wiejskich, rustykalnych lub w stylu prowansalskim. Materiał, użyty do produkcji konkretnych komód, ma ogromne znaczenie. Meble mogą bowiem dopasować się dzięki temu do konkretnych stylów.

Ważne jest również to, w jaki sposób wykończona jest komoda. Wysokiej jakości produkty mogą być wykończone na wysoki połysk lub mat. Znaczący będzie również kolor, białe, błyszczące meble często wstawia się do nowoczesnych pomieszczeń, a matowe w odcieniach drewna naturalnego - do bardziej klasycznych aranżacji.

Na rynku bez problemu znajdziesz meble, które Ci się spodobają i będą pasować do Twojego przedpokoju. W ofercie będą znajdować się zarówno małe, jak i duże meble do domu i mieszkania. Dobrze dobrany produkt nada też odpowiedni styl pomieszczeniu.

Komoda w przedpokoju może równie dobrze posłużyć za garderobę. Wystarczy, że zawiesisz nad nią lustro i nieduży wieszak ścienny. Taki rodzaj garderoby będzie szczególnie urokliwy.

Czy komoda na buty może zastąpić szafki na buty?

Jak najbardziej! Piękno i funkcjonalność komód sprawiają, że te sprytne elementy mogą posłużyć również i za szafki na buty. Przyda się tu model bez szuflad lub z szerokimi, ale niezbyt głęboki szufladami. Wysokość mebelka może być różna, wyjątkowo ładnie wyglądają te szafeczki, które są wyższe, a węższe. Szafka na buty do pomieszczenia takiego jak przedpokój to jeden z tych produktów, które są niezwykle przydatne w domu. Wstaw je do wnętrza i ciesz się ogromną funkcjonalnością.

Więcej o: