Jakie meble na balkon wybrać, aby zaaranżować kącik czytelnika?

Spędzanie wolnego czasu w mieście nie zawsze pozwala na pełny kontakt z naturą. Zwłaszcza mieszkańcy bloków, którzy do dyspozycji często mają jedynie własny balkon, narzekają na brak miejsca do relaksu. Balkon można jednak sprytnie zaaranżować tak, aby był miejscem idealnym do odpoczynku. Zobacz razem z nami, jak zagospodarować balkon w bloku, aby urządzić w nim przyjemny kącik czytelniczy. Pomagamy wybrać najlepsze meble na balkon, atrakcyjne dodatki i przytulne tekstylia.

Meble balkonowe - komplet wypoczynkowyMeble balkonowe - komplet wypoczynkowy Fot. shutterstock

Jakie powinny być meble balkonowe?

Balkon umożliwia odpoczynek na świeżym powietrzu. Nie ma tutaj jednak zbyt wiele miejsca, balkony są zwykle nieduże. Brak przestrzeni sprawia, że meble balkonowe nie powinny być duże. Polecane są niewielkie modele. Szczególnie cenione są zwłaszcza meble składane, które zajmują mało przestrzeni. Balkonowe meble mogą też mieć inne, sprytne rozwiązania, np. skrzynie pod siedziskami ławek lub stoliki z półkami pod blatem.

Z uwagi na to, że meble będą narażone na niesprzyjające warunki atmosferyczne (opady i słońce), produkty powinny być naprawdę wytrzymałe i odporne. Warto zdecydować się na odpowiednie materiały. Polecane są meble drewniane z uwagi na swoją przytulność i swojskość. Meble rattanowe i z technorattanu będą wyjątkowo wytrzymałe i łatwe do czyszczenia. Sprawdzą się zatem i na balkonie.

Czy meble ogrodowe będą odpowiednie też na balkon?

Meble na balkon i taras to meble wytrzymałe i odporne na niepogodę produkty. Takie same właściwości posiadają meble ogrodowe. Dzięki temu meble do ogrodu można też z powodzeniem wstawić na balkon lub taras. Będą nie tylko wygodne, ale i odpowiednio solidne.

Jaki rodzaj mebli na balkon wybrać, aby zaaranżować kącik czytelnika?

Drewniane meble balkonoweDrewniane meble balkonowe Fot. shutterstock

Odpowiedni wypoczynek to podstawa zapewnienia sobie zdrowego i komfortowego stylu życia. Warto zatem na balkonie zaaranżować sobie niewielki kącik, w którym będziesz mógł odpocząć. Jakie meble na balkon przydadzą się do takiej aranżacji? Na pewno potrzebne będzie siedzisko. Postaw na fotel lub komfortowe krzesło. Materiał na siedzisko powinien być wytrzymały. Najlepsze będzie krzesło drewniane lub fotel technorattanowy. Aby zwiększyć komfort wypoczynku, możesz siedziska krzeseł i foteli wyłożyć miękkimi poduszkami ogrodowymi. Przydadzą się też koce. Dzięki temu nie tylko zwiększy się wygoda odpoczynku. Aranżacja stanie się bardziej przytulna.

Zamiast tradycyjnego krzesła lub fotela możesz zakupić praktyczne i atrakcyjne fotele wiszące z technorattanu. Ciekawym pomysłem będzie też powieszenie jednoosobowego hamaka lub fotela brazylijskiego. Wśród mebli ogrodowych to prawdziwy hit!

Do krzeseł lub foteli dostaw niewielki stolik. Blat przyda się, żeby odłożyć książkę lub filiżankę herbaty. Będzie też pomocny wtedy, gdy na balkonie będziesz chciał przyrządzić podwieczorek dla siebie lub swojego gościa.

Przestrzeń balkonu nie jest duża, dlatego pamiętaj, aby meble na balkon miały nieduże rozmiary. Na szczęście oferta na rynku jest na tyle duża, że nie będziesz miał problemu. Do wyboru masz szereg różnorodnych produktów, z których na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Meble na balkon to jedno, ale warto dodatkowo zaaranżować przestrzeń z pomocą odpowiednich dodatków. Postaw na miękkie poduszki i koce. Ustaw też donice z kwiatami lub innymi roślinami. Wyjątkowo modne są drzewka owocowe w wersji mini. Wystarczy duża donica i regularne podlewanie, a balkonowy mały sad będzie na wyciągnięcie ręki. Rośliny sprawią, że odpoczynek i czytanie będą przyjemniejsze.

Odpowiednio zaaranżowany balkon pozwoli Ci odpoczywać nawet późną jesienią. Słoneczne i ciepłe, jesienne dni będą sprzyjały przyjemnemu odpoczynkowi z książką. Pamiętaj jedynie, aby w czasie niepogody zdjąć z siedzisk mogące przemoknąć tekstylia -poduszki oraz koce ogrodowe.

Jakie zabezpieczenie mebli ogrodowych będzie odpowiednie?

Meble balkonowe są zwykle bardzo wytrzymałe na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że długotrwałe działanie promieni słonecznych i opadów może znacząco zniszczyć meble. Pamiętaj zatem o odpowiedniej konserwacji powierzchni mebli.

Meble drewniane impregnuje się raz na dwa - trzy lata. Odpowiednia impregnacja znacząco przedłuża żywotność mebli. Krzesła i stoliki będą ładniejsze, gdy konserwacja będzie wykonywana regularnie. Meble balkonowe z technorattanu oraz plastiku należy systematycznie czyścić. Ponadto nie są wymagane szczególne zabiegi konserwacyjne. Na zimę krzesła i stoliczki warto schować lub okryć pokrowcami tak, aby śnieg nie uszkadzał niepotrzebnie zestawu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.