Jakie meble ogrodowe wybrać do zakątka wypoczynkowego w stylu boho?

Każdy potrzebuje odpoczynku, chwili dla siebie i relaksu. Stresująca praca, życie w pośpiechu i zmartwienia dopadają coraz częściej, dlatego szczególnie mocno szuka się dobrych sposobów na odpoczynek. Warto zaaranżować dla siebie miejsce do odpoczynku. Dzięki temu będziemy mogli każdego wieczoru nieco się zrelaksować i dzięki temu stawiać czoła kolejnym, nadchodzącym trudom. Zobacz razem z nami, jak łatwo zaaranżować kącik wypoczynkowy w ogrodzie w stylu boho, wykorzystując atrakcyjne meble ogrodowe.

Czym charakteryzuje się styl boho?

Styl boho to swobodne łączenie elementów, które sprawią, że poczujesz się wygodniej i dobrze. Zastosować możesz zarówno nowoczesne meble ogrodowe, jak i samodzielnie wykonane elementy. Ważne jest przede wszystkim to, byś czuł się komfortowo w stworzonej przestrzeni. Postaw koniecznie na ciepłe kolory i miękkie tekstylia. To znacząco poprawi komfort odpoczynku i sprawi, że Twój kącik wypoczynkowy będzie naprawdę wygodny.

Zestaw mebli ogrodowych może być wykonany z różnego materiału. Stosuje się drewno, ale mebelki mogą być wykonywane też jako metalowe, plastikowe lub z technorattanu. W stylu boho stawiaj raczej na naturalne materiały. Przyjazne dla natury rozwiązania będą najlepsze i łatwo dostępne dla każdego.

Jakie meble do ogrodu można wstawić do kącika w stylu boho?

Meble ogrodowe z technorattanu.Meble ogrodowe z technorattanu. Fot. Shutterstock

Odpowiedź jest bardzo prosta — praktycznie wszystkie! Wszystkie meble ogrodowe będą idealnym elementem takiej aranżacji. Zdecydować się możesz na krzesła ogrodowe, narożniki technorattanowe lub ławki. Możliwości jest naprawdę wiele.

Meble ogrodowe do ogrodu boho powinny spełniać przede wszystkim jedno zadanie. Mają być na tyle wygodne, by zapewnić Ci ogromne poczucie komfortu i swobody. Wśród mebli ogrodowych prym w tym wieść będą na pewno komplety mebli technorattanowych. Te atrakcyjne ogrodowe meble będą doskonałe na taras i balkon, do ogrodu, a nawet i do domu. Wśród tych mebli ogrodowych znajdziesz fotele, kanapy, narożniki, krzesła, stoły i ławy. Technorattan to materiał wyjątkowo wytrzymały i solidny, niestety dość drogi.

Tańszą opcją będą na pewno drewniane produkty. Meble ogrodowe z drewna są przyjazne i naturalne, wprowadzają swojskość i spokój do aranżacji. Tanie meble ogrodowe mogą być wykonane również z tworzywa sztucznego — aluminium lub plastiku. Są nieco mniej atrakcyjne wizualnie, ale za to łatwe do czyszczenia i cenowo przebijają pozostałe propozycje.

Czy zestaw mebli ogrodowych będzie odpowiedni?

Urządzając ogród w stylu boho możesz zakupić pojedyncze meble lub zdecydować się na zakup kompletu. Zestawy ogrodowe pozwolą Ci uzyskać atrakcyjne i jednolite stylistycznie meble. Często też są o wiele tańsze niż kupowane pojedynczo elementy. Zestawy możesz zakupić w różnych kombinacjach. Są też wykonywane z różnych materiałów: technorattanu, drewna, metalu, plastiku lub są to meble aluminiowe. Popularne są zarówno komplety obiadowe jak i wypoczynkowe. Możesz zdecydować się na dowolną, najbardziej atrakcyjną dla Ciebie, opcję.

Meble do ogrodu, a meble na taras

Meble ogrodowe z palet.Meble ogrodowe z palet. Fot. Shutterstock

Meble tarasowe, meble balkonowe i ogrodowe są do siebie bardzo podobne. Wszystkie te elementy pozwalają wypoczywać na świeżym powietrzu, są bardzo odporne na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i intensywne opady deszczu. Produkty, które ustawiamy na balkonie lub tarasie, są z reguły mniejsze niż te, które wstawia się do ogrodu. Jeśli chcesz stworzyć przytulny, ogrodowy kącik wypoczynkowy, możesz z powodzeniem wstawić do ogródka zestawy na taras lub balkon. Odpowiedni komplet (drewniany lub z technorattanu) sprawi, że boho zapanuje w ogródku i będzie przyjemnie Ci służył.

Przy aranżacji nie zapominaj, że boho jest kompozycją przeznaczoną do odpoczynku i stworzoną dla Twojego dobrego samopoczucia. Mebelki powinieneś zaopatrzyć zatem w odpowiednie tekstylia. Przydadzą się poduszki, koce i miękkie materiały. Dekoracyjne poduszki powinny mieć etniczne wzory oraz geometryczne rysunki. Udekoruj nimi sofy, krzesła i fotel. Zestaw musi zawierać stół lub ławę.

Pamiętaj, aby w czasie niepogody ściągać tekstylia z mebli. Poduszki, które się zamoczą, ciężko będzie wysuszyć, przez co staną się nieatrakcyjne i niehigieniczne. Jeśli obawiasz się, że nie dasz rady za każdym razem zabierać ze sobą poduszki i koce do domu, postaw na trwałe i odporne materiały, które możesz bezpiecznie zostawić na zewnątrz nawet w czasie deszczu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.