Jak zaaranżować pokój młodzieżowy, wykorzystując narożnik z funkcją spania?

Narożniki z funkcją spania to meble sprytne i wielofunkcyjne, dzięki czemu idealnie wpisują się w ideologię pokojów młodzieżowych. Młodzi ludzie oczekują praktycznych i modnych rozwiązań. Potrzebują również wyrażania samych siebie. Narożnik jak najbardziej im to umożliwi.

Beżowy narożnik z brązowymi poduchami.Beżowy narożnik z brązowymi poduchami. Fot. Shutterstock

Czym są narożniki z funkcją spania?

Narożniki inaczej zwane są rogówkami. To meble wypoczynkowe w kształcie litery L. Zwykle narożniki wstawia się do salonu, czyli pokoju dziennego. Tam służą do wypoczynku i relaksu, wspólnego, rodzinnego oglądania telewizji lub spędzania czasu ze znajomymi. Narożniki, które dodatkowo mają funkcję rozkładania, mogą zostać rozłożone i pościelone jak łóżka. Narożniki do salonu i ich funkcja spania to opcja idealna w przypadku przyjazdu i nocowania niezapowiedzianych gości.

Narożnik rozkładany może być też z powodzeniem wstawiony do sypialni nastolatka. Zastąpi tam łóżko, a jednocześnie stanie się ciekawym elementem wystroju.

Jakie narożniki do salonu przydadzą się w pokojach młodzieżowych?

Pokój nastolatkaPokój nastolatka Fot. Shutterstock

Wybierając narożnik do pokojów młodzieżowych, nie zapominaj o tym, że nastolatkowie potrzebują modnego, ale praktycznego modelu. Zainwestuj w jedno lub dwuosobowy narożnik do spania.

Jeśli kanapa narożna będzie miała pojemnik na pościel, dodatkowo podniesie to jej wartość w oczach nastolatka. Meble w nowoczesnym stylu muszą być wielofunkcyjne, zatem model z pojemnikiem będzie wśród narożników szczególnie ceniony. Narożnik z pojemnikiem umożliwi młodzieży uzyskanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania rzeczy. Przyda się to, jeśli narożnik będzie codziennie rozkładany na noc i składany rankiem. W pojemniku zmieszczą się wtedy poduszki oraz koce. To idealna opcja do spania codziennego.

Oprócz tego warto pamiętać, że nastolatkowie potrzebują mebli modnych i atrakcyjnych wizualnie. Zadbaj o to, by materiał obicia był wyjątkowy. Dobrze jest postawić na nowoczesne narożniki do spania w bardzo agresywnych kolorach, w odcieniach szarości lub czerni. Tapicerowane narożniki mogą być też wykonane z ekoskóry. Ten nowoczesny materiał na pewno przypadnie do gustu nastolatkom.

Wybór narożników, ze względu na bardzo szeroką, dostępną na rynku ofertę, nie powinien sprawić trudności. Warto tutaj kierować się przede wszystkim gustem samego nastolatka. Twoja pociecha na pewno dobrze wie, jaki mebel będzie najodpowiedniejszy. Dostępne na rynku oferty przefiltruj jednak koniecznie ze względu na rozmiar narożnika. Duże modele nie zmieszczą się do małych pomieszczeń, będą zbyt masywne i zagracą całe wnętrze. Narożnik koniecznie dobierz ze względu na dostępną w pomieszczeniu przestrzeń.

Narożnik może być wyposażony w dodatkowe elementy. Regulowane zagłówki przydadzą się w momencie, gdy z narożnika nastolatek będzie korzystał jako z sofy. Mebel może mieć też pasujące do obicia dodatkowe poduszki dekoracyjne oraz podłokietniki.

Jak zaaranżować pokój młodzieżowy z narożnikiem?

Rozkładane kanapy to doskonałe meble do pokojów dla nastolatków. Najlepiej ustawić je pod jedną ze ścian lub w samym rogu pomieszczenia. Unikaj raczej wstawiania jej pod oknem. Jeśli narożnik będzie rozłożony, może być ciężko Twojemu dziecko otwierać okna. Mebli nie należy również ustawiać tak, by blokować swobodnego przejścia po wnętrzu lub dostępu do któregokolwiek z elementów wyposażenia.

Pamiętaj, że kanapa musi się rozkładać, więc mierząc dostępną przestrzeń, dodaj jeszcze na tyle wolnego metrażu, aby narożnik mógł swobodnie się rozłożyć.

Jakie meble będą jeszcze przydatne do pokoju młodzieżowego?

Odpowiednie miejsca do spania to nie wszystko, co powinno znaleźć się w pokojach dla młodzieży. Dobór odpowiedniego mebla sprawi, że Twoja pociecha poczuje się w swoich własnych czterech kątach szczęśliwa. Urządzając wnętrze, nie zapomnij o tym, aby umieścić również biurko. Odpowiedni blat przyda się do pracy i nauki. Do biurka koniecznie dostaw wygodne siedziska — wśród dostępnych na rynku produktów będziesz mógł wybrać pomiędzy krzesłami a fotelami biurowymi. Możesz do wnętrza wstawić również szafę lub komodę. Produkty, które służą do przechowywania rzeczy, ale również i do ich eksponowania — witryny i regały — są wyjątkowo popularne wśród młodzieży. Koniecznie dodaj je do aranżacji. Pozostaw jednak na tyle swobody, aby to nastolatek mógł wyrazić swój styl. Przydatne będą na pewno puste miejsca na ścianach na plakaty albo możliwość ustawienia pamiątek z podróży i klasowych zdjęć. Dla osób z duszą artysty przyda się nawet swoboda w malowaniu mebli na dowolny, nie raz bardzo jaskrawy kolor.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.