Czy akrylowa wanna wolnostojąca może stać w małej łazience?

Redakcja
17.08.2021 11:47
Zaaranżowanie małych łazienek bywa szczególnie kłopotliwe. Niewielka przestrzeń nie pozwala na swobodę zagospodarowania, a projektując pomieszczenie, należy pamiętać o wszystkich potrzebnych w nim elementach. Łazienka powinna zawierać toaletę, prysznic oraz umywalkę. Prysznice zwykle zajmują mniej miejsca, ale warto mieć również w domu i wannę. Czy uda się jednak wstawić wolnostojące wanny do niedużej łazienki? Zobaczmy.

Wanna wolnostojąca.Wanna wolnostojąca. Fot. Shutterstock

Jak wyglądają wanny wolnostojące?

Akrylowe wanny wolnostojące to specyficzne rodzaje wanien. Taka akrylowa wanna wygląda, jakby była postawiona swobodnie na podłodze. Nie jest montowana na niej tradycyjna obudowa. Specyficzny kształt i forma uzyskiwane są dzięki specjalistycznemu materiałowi, z jakiego są wykonane. Mowa tutaj o nowoczesnym konglomeracie oraz pokrywającym go akrylu. Akryl nadaje wannie blasku i odpowiedniego koloru. Dzięki temu materiałowi wanna może też przybierać różne kształty — owalne, okrągłe lub prostokątne.

W szerokiej ofercie na ryku odnajdziesz wiele wanien wolnostojących, z których na pewno wybierzesz odpowiedni model dla siebie. Zobacz, czy zdołasz wstawić je do swojej małej łazienki.

Czy wanny w małej łazience to dobry pomysł?

Nowoczesna łazienka z wanną wolnostojącą.Nowoczesna łazienka z wanną wolnostojącą. Fot. Shutterstock

Jak najbardziej! Wstawienie wanny do każdej łazienki będzie dobrym pomysłem. Akrylowa wanna pozwala nie tylko zachować higienę, ale również jest miejscem relaksu i odpoczynku. Ciepła, wieczorna kąpiel pozwoli Ci się odprężyć. To przydatne zwłaszcza wtedy, gdy masz ciężkie, stresujące dla siebie dni. Wanny wolnostojące są w tej kwestii szczególnie dobrą opcją. Ich formy mogą być naprawdę fantazyjne, dzięki czemu relaks będzie naprawdę wyjątkowy.

Ważne jest jednak to, by wanna miała odpowiednie rozmiary. Do wyjątkowo małego wnętrza nie wstawisz dużej wanny — produkt po prostu się tam nie zmieści. Przed wstawieniem wanny dokładnie zmierz dostępną przestrzeń. To mocno zawęzi dostępne na rynku opcje. Wstawione do pomieszczenia elementy, również i wanna, powinny być umieszczone w odpowiedni sposób. Musisz poruszać się pomiędzy nimi swobodnie oraz mieć możliwość korzystania z nich w pełnym zakresie. Szafki łazienkowe powinny się otwierać swobodnie, a do toalety powinieneś mieć dobry dostęp.

Wybieraj zatem wanny wolnostojące o mniejszych rozmiarach ze względu na ograniczoną, dostępną przestrzeń. Do aranżacji nie wprowadzaj za wielu dodatkowych elementów. Pamiętaj, że w pomieszczeniu musi zmieścić się również umywalka i toaleta. Jeśli wystarczy miejsca, postawić możesz także regał łazienkowy lub szafkę. Jeśli miejsca jest mało, lepiej sprytnie zagospodarować przestrzeń ponad wanną, montując półki i regały wiszące.

Czy wanna wolnostojąca przyścienna może stać w małej łazience?

Oczywiście! W małych łazienkach to będzie jedno z najbardziej rozsądnych rozwiązań. Wanna wolnostojąca kojarzy nam się często z elementem, który znajduje się na środku lub jest oddalony nieco od ścian. Nie musi jednak tak być. Ciekawie zaaranżowana przestrzeń stworzy atrakcyjne i praktyczne miejsce, idealne do relaksu. W przypadku wanny wolnostojącej nie ma zasady, że ma stać ona w oddaleniu od ścian. W małych pomieszczeniach zamontowanie wanny pod ścianą sprytnie zaaranżuje łazienkę.

Akrylowa wanna wolnostojąca w tym przypadku może stykać się ze ścianą, ale warto zostawić 1- 2 cm przerwy. To podkreśli odosobniony charakter wanny i sprawi, że aranżacja będzie ciekawsza. Wanny warto umieścić na specjalnie przygotowanym miejscu. Często stosuje się odmienne płytki wokół miejsca, gdzie ma stać wanna wolnostojąca. Podkreśla to kształt samej wanny, ciekawy materiał wykonania produktu oraz pozwala korzystającym poczuć się wyjątkowo.

Wanny wolnostojące, umieszczone pod ścianą, pozwalają zaoszczędzić nieco miejsca. Poruszanie się po wnętrzu będzie prostsze, możesz też umieścić więcej produktów: dodatkowe szafki lub regały. Wolnostojącą wannę możesz zakupić w tym przypadku też w większej ilości kształtów. Zmieści się łatwiej bowiem model owalny lub nawet okrągły. Z dostępnych modeli możesz wybrać również te o nietypowych kształtach. Pamiętaj, że im dłuższy model, tym większy kształt, a co za tym idzie — będziesz potrzebował więcej przestrzeni na te produkty.

W łazienkach wanny wolnostojące to ciekawe i atrakcyjne elementy. Zaaranżowanie pomieszczeń w stylu retro będzie niezwykle proste tymi modelami. Wolnostojąca wanna to hit i często pojawia się w ofercie wielu sklepów budowlanych. Te nowoczesne i popularne produkty nadadzą charakteru Twojemu domowi. Warto je zakupić. Akrylowa wanna wolnostojąca, owalna lu okrągła, to prawdziwa atrakcja!

Więcej o: