Biała komoda - dobra do aranżacji salonu z odrobiną szyku

Redakcja
17.08.2021 20:00
Nowoczesne aranżacje to połączenie prostych, ale eleganckich elementów z ogromną funkcjonalnością poszczególnych produktów. Nie inaczej sprawa ma się ze stylem glamour. To specyficzny rodzaj aranżacji wnętrz, które pokochały szczególnie silne kobiety sukcesu. Pozwala nim na wyrażenie swojej indywidualności, przy jednoczesnym zachowaniu elegancji i wdzięku. W aranżacjach typu glamour biały kolor stanowi często podstawę całości kompozycji. Zobacz razem z nami, jak w takiej przestrzeni będzie prezentowała się biała komoda.

Biała komoda.Biała komoda. Fot. Shutterstock

Jak białe komody zawojowały świat kobiet?

Biała komoda to element jednocześnie atrakcyjny wizualnie i praktyczny. Biały kolor jest jednym z najmodniejszych w ciągu ostatnich lat. Co ciekawe jest też kolorem bardzo uniwersalnym — łatwo go zaaranżować w danej przestrzeni, a moda nie niego wraca co jakiś czas. Wiele stylów wnętrzarskich, zwłaszcza tych nowoczesnych, korzysta z piękna tego koloru. Raz zakupiona biała komoda będzie zatem elementem, który łatwo dostosować do innej kompozycji. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy lubisz często zmieniać swoje aranżacje.

Komoda do salonu jest często niedocenianym meblem. A niepotrzebnie! Ten praktyczny element nie tylko będzie pięknie wyglądał w aranżacjach, ale również przyda się do przechowywania i eksponowania przedmiotów. Na komodzie ustawisz pamiątki z podróży, dekoracje oraz bukiety świeżych kwiatów. Blaty komód wykorzystasz też jako miejsce na kosmetyki lub książki. Nowoczesna komoda posłuży też do przechowywania rzeczy. Dzięki niej łatwiej utrzymać ład i porządek. Zarówno komoda z szufladami, jak i komoda z półkami przyda się do schowania zastawy stołowej, obrusów, serwetek, dokumentów lub bielizny. Komoda jest zatem elementem idealnym, połączeniem piękna i funkcjonalności.

Komoda biała szczególnie zawojowała aranżacje nowoczesnych wnętrz. To mebel szczególnie urokliwy, a jednocześnie bardzo praktyczny. Wstawia się je nie tylko do salonów w typie glamour. Swoje miejsce odnajduje również w przestrzeni pokoju dziecięcego, sypialniach, korytarzach, a nawet w łazienkach.

Komody białe czy kolorowe — jakie będą lepsze?

Białe komody do sypialni to szczególnie atrakcyjne meble. W salonie w stylu glamour przyda się model, którego płyta wykończona jest na wysoki połysk. Wysoki połysk sprawi, że komoda będzie szczególnie rozświetlona i atrakcyjna. Do różnych aranżacji wprowadzić można różne komody. Materiał wykonania — płyta — nie zawsze musi być biała. Atrakcyjnie wyglądać też mogą komody w kolorze drewna naturalnego -popularna jest płyta dąb sonoma lub dąb artisan. Do salonów glamour najczęściej jednak wprowadza się komody białe, których płyta wykończona jest na wysoki połysk. Takie meble będą szczególnie atrakcyjne.

Komoda biała do salonu glamour

Wysoki połysk komody to element bardzo ważny w salonie glamour. Styl ten bowiem charakteryzuje się elegancją i przepychem, a jednocześnie smakiem i minimalizmem. Biały kolor podkreśli nowoczesny styl i skromność, a połysk nada pomieszczeniu odpowiedniego efektu wow. Na rynku dostępne są różnorodne modele. Zdecydować się możesz na popularne oferty mebli z szufladami lub zdecydować się na model bez szuflad, z półkami lub wnękami. Wszystko zależy od Twoich preferencji, wyglądu pomieszczenia i przeznaczenia komody. Obecność szuflad znacznie ułatwi porządkowanie bielizny lub obrusów, w szufladach łatwiej również przechowywać dokumenty. Z kolei zapasową zastawę stołową lub pościele dobrze ułożyć na półkach.

Jakie inne meble można wstawić do wnętrz glamour?

Salon glamour to nie tylko biała komoda. Nowoczesna aranżacja dla kobiety sukcesu będzie wymagała postawienia wygodnych mebli wypoczynkowych. Zdecyduj się na kanapę lub narożnik w jasnych odcieniach. Postaw na białą lub szarą tapicerkę. Mebel udekoruj poduszkami w odcieniu złota, srebra lub fioletu. Materiał obicia i poduszek powinien być miękki i przyjemny w dotyku. Przed kanapą postaw ławę lub stolik. Blat mebla udekorować można szklanym wazonem z kwiatami lub kamienną dekoracją. Sprawdzą się też inne dekoracje. Warto tutaj powtórzyć kolor biały.

Na rynku dostępne są też meble, które można dodatkowo umieścić w pokoju dziennym glamour. Znajdziesz tu ciekawe produkty. Przydatne będą witryny i regały, szafka i lustro. Modele bez szuflad i z szufladami staną się ciekawą i praktyczną ozdobą. Warto, by wprowadzana szafka nawiązała do stylu innych mebli — zdecyduj się na ten sam materiał, lakierowane fronty lub biel. To pozwoli zachować jednolitą aranżację wnętrza i sprawi, że pomieszczenie będzie przyjemnym miejscem w domu.

Więcej o: