Urządź mieszkanie w stylu kolonialnym za ułamek ceny! Naczynia ze złotym obramowaniem teraz 60% taniej

Mieszkanie w stylu kolonialnym nawiązuje do dawnych, orientalnych aranżacji wnętrz bogatych kolonizatorów. Za sprawą wykorzystywania w nim naturalnych tworzyw wysokiej jakości i etnicznych dekoracji jest popularny do dziś! Jak wygląda styl kolonialny w nowoczesnym wydaniu i co warto wnieść do swoich wnętrz? Podpowiadamy!

Mieszkanie w stylu kolonialnymMieszkanie w stylu kolonialnym Fot. Pexels

Mieszkanie w stylu kolonialnym, czyli jakie?

Styl kolonialny to połączenie klasycznej, europejskiej elegancji z domieszką egzotyki i orientu. Jego nazwa słusznie kojarzy się z epoką wielkich podbojów i zetknięcia różnych kultur. Jak urządzić mieszkanie w stylu kolonialnym, aby miało ten wyjątkowy i urzekający styl? Oryginalna estetyka stylu kolonialnego to propozycja dla tych, którzy kochają podróże do odległych krain, zgłębianie odmiennych tradycji i obyczajów. Odnajdą się w niej także amatorzy niestandardowych form, znudzeni stylem nowoczesnym lub klasycznym. W obrębie tego stylu spotykają się bowiem całkiem odmienne kultury – europejska klasyka oraz owiany tajemnicą klimat orientu i gorące słońce Maghrebu. Jeśli przeraża cię myśl o dodatkowych wydatkach związanych ze zmianą aranżacji wnętrz, pamiętaj, że to wszystko nie musi kosztować fortunę. Przepiękne dodatki i akcesoria kupisz nawet 60% taniej!

Mieszkanie w stylu kolonialnym - jadalnia

Jeśli chcesz urządzić mieszkanie w stylu kolonialnym, zacznij od jadalni. Taki styl pasuje zwłaszcza do wnętrz użytkowych i reprezentacyjnych. Pomieszczenie urządzone w ten sposób będzie eleganckie i dostojne, a także oryginalne i ponadczasowe. Kluczem do aranżacji jadalni w stylu kolonialnym jest wykorzystanie odpowiednich mebli, łączących w sobie europejską klasykę z orientem. Meble do jadalni powinny być ciężkie i masywne, najlepiej ozdobione ornamentami nawiązującymi do sztuki indyjskiej. Do stylu kolonialnego pasują zwłaszcza meble z ciemnego drewna, na przykład hebanu, ale również wikliny czy rattanu. Ważnym elementem będą także lekkie tkaniny w jasnych barwach, takich jak beż, wanilia, złamana biel czy pastele. Aby wprowadzić styl kolonialny do swojego mieszkania, naprawdę nie potrzeba wiele! Już pojedyncze dodatki i akcesoria robią naprawdę bardzo wiele. Większość ozdób, jak i praktycznych rzeczy kupisz nawet 60% taniej.

Mieszkanie w stylu kolonialnym - kuchnia

Po jadalni pora na kuchnię! Tak jak w przypadku poprzedniego pomieszczenia, wielką rolę będą odgrywać charakterystyczne meble. Wnętrze powinno się wyróżniać masywnymi meblami o ciężkim wyglądzie wykonanymi z mahoniu lub hebanu, nierzadko skomponowanymi z elementami wiklinowymi czy bambusowymi. Na ścianach doskonale sprawdzą się kolorowe zdjęcia z egzotycznych podróży lub reprodukcje obrazów i pejzaży. Idealnym tłem będzie ściana w stonowanym lecz ciepłym kolorze – jasnobrązowa lub beżowa. W stylu kolonialnym, którego motyw przewodni stanowią subtelne barwy, świetnie sprawdzi się drewniany blat, podłoga lub inne elementy dekoracji. Jeśli chcesz, aby w twoim mieszkaniu w stylu kolonialnym było wyraźniej eksponowane orientalne wzornictwo, wówczas świetnym rozwiązaniem będą zasłony lub rolety w soczyście zielonym odcieniu, a także ścienny zegar z dużymi cyframi. W kuchni kolonialnej pięknie sprawdzą się także orientalne wzory i dekoracje. Piękne propozycje, wręcz stworzone do twojej kuchni, możesz znaleźć on-line po obniżce sięgającej nawet 60%!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.