Modne zestawy mebli kuchennych

Kamil Michaluk
18.08.2021 12:38
Gotowe zestawy mebli kuchennych ułatwiają szybkie umeblowanie tego ważnego pomieszczenia. Ważne przy tym, żeby była to modna zabudowa, która spełni nasze oczekiwania. Jednocześnie pokładamy nadzieję w tym, że będzie to połączenie funkcjonalne. Na co zwracać uwagę przy wyborze? Podpowiadamy.

Nowoczesna kuchnia.Nowoczesna kuchnia. Fot. Shutterstock

Meble kuchenne w postaci zestawu. Dlaczego warto?

Gotowe zestawy mebli kuchennych to:

Oszczędność czasu

Gotowy zestaw mebli kuchennych posiada tę podstawową zaletę, że nie musimy tracić czasu na zestawianie ze sobą poszczególnych elementów. Zwykle takie komplety z płyty MDF (płyta laminowana) pakowane są w poręczne i dobrze opisane pudła. Daje to później komfort przy montażu szafek, ale pozwala też łatwo przewieźć je ze sklepu do domu.

Wygoda

Można też kupować w najprostszy i najszybszy sposób - skorzystać z oferty sklepu internetowego. Jeśli założone masz konta w takich witrynach, to zakup produktów może odbyć się dzięki kilku kliknięciom i to nawet bez kontaktu telefonicznego.

Łatwość aranżacji

Nie zawsze potrafimy dość dobrze zaaranżować wnętrza - zwłaszcza, gdy jest to np. kuchnia połączona z salonem. W takim przypadku możesz liczyć na produkty połączone w zestaw, gdzie sposób wykonania daje potrzebną jednolitość aranżacji.

Możliwość zdania się na modne i nowoczesne meble

Nie każdy musi znać najświeższe trendy w zakresie mebli do kuchni. Dostępne w ofercie zestawy uwzględniają zaś to, co jest popularne w interesującym nas stylu. Znajdziesz tu przy tym dość duże zróżnicowanie tak, by każdy miał coś dla siebie.

Na co zwracać uwagę wybierając gotowe zestawy kuchenne?

Oczywiście będzie interesował nas zakres cen - z pewnością zapłacimy jednak mniej, niż przy szafkach na wymiar. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie zestawów mebli do kuchni?

Możliwość dokupienia dodatkowych elementów

Warto sprawdzić, czy w ofercie dostępne są pojedyncze szafki wiszące lub stojące. W przyszłości możemy potrzebować dodatkowych elementów zabudowy.

Materiał i jego jakość

Z czego wykonuje się zestawy mebli kuchennych? Najczęściej jest to płyta laminowana, ale można też postawić na komplet szafek z drewna. Od naszych preferencji zależy też materiał wykonania blatu.

Ilość elementów składających się na komplet

Użytkowany każdego dnia zestaw powinien idealnie wpasowywać się w przestrzeń kuchni. Trzeba więc dobrze wymierzyć i rozplanować jej układ przed zakupem.

Ilość miejsca do przechowywania

Dostępne komplety szafek, choć z pozoru podobne jeśli chodzi o pojemność ich wnętrza, w rzeczywistości mogą się mocno różnić. Warto więc sprawdzić opisy, jakie sporządził producent lub sklep. Ważne jest też to, jak duży jest blat roboczy.

Systemy poprawiające komfort użytkowania

Dobrze jest, jeśli wnętrze szafek posiada nie tylko dużo przestrzeni, ale i systemy ułatwiające korzystanie z mebli kuchennych. Przykładem mogą być kosze cargo.

Nowoczesne czy klasyczne meble kuchenne w zestawie?

Modne szafki stojące i szafki wiszące występują w ofercie sklepów meblowych w dwóch najważniejszych odmianach: klasycznej i nowoczesnej. Pomijając np. specjalistyczne komplety mebli, dzięki którym możemy wyposażyć kuchnię np. w stylu angielskim lub rustykalnym, klasyczne szafki spotkamy w każdym sklepie z frontami z płyty pokrytej laminatem z efektem nawiązującym do wyglądu drewna. Nowoczesność to zaś fronty proste, gładkie, często wykonane na wysoki połysk.

Gotowe zestawy mebli kuchennych w różnych aranżacjach

Płytki heksagonalne w kuchni.Płytki heksagonalne w kuchni. Fot. Shutterstock

Oryginalne meble do kuchni

Kuchnia w oryginalnym stylu może zagościć w naszym domu bez wielkich nakładów. Jeśli chcesz ją mieć, pokaż swoją dbałość o detale - przeszklenia i nietypowe uchwyty w klasycznych zestawach, ale też np. intrygujące oświetlenie frontów w przypadku zestawów nowoczesnych. W przypadku ostatnich bardzo ciekawie sprawdzają się kuchnie z meblami w dwóch kolorach, gdzie przynajmniej jeden będzie żywy np. kremowy i zielony, szary i czerwony.

Zestawy białych mebli

Białe meble kuchenne zawsze są modne i można je wykorzystać w imię różnych potrzeb. Frezowany drewniany regał kuchenny z subtelnymi przeszkleniami w białym kolorze dobrze sprawdzi się w stylu angielskim lub prowansalskim. Nowoczesne zestawy, gdzie fronty stanowi płyta pokryta błyszczącym laminatem, jesteśmy w stanie zastosować w małych pomieszczeniach dla ich optycznego powiększenia.

Szare meble do kuchni

Kuchnie z szarością nie tylko są modne, ale posiadają dodatkowe atutu. Zestaw kuchenny w tej barwie łatwo jest bowiem dopasować do różnych aranżacji. Jest to więc świetna oferta dla osób, które lubią eksperymentować z kolorami ścian.

Więcej o: