Wygodne fotele do salonu

Kamil Michaluk
18.08.2021 16:00
Fotele wypoczynkowe do salonu i te przeznaczone do obsługi klienta, choć różnią się od siebie, powinny być wybierane w przemyślany sposób. Ich zakup związany jest z dość dużym wydatkiem, przez co warto, żeby odpowiadał naszym wymaganiom nawet po roku czy dwóch. Jak wybrać wygodny fotel do salonu lub biura? Podpowiadamy.

Fotel Eames Lounge Chair.Fotel Eames Lounge Chair. Fot. Shutterstock

Fotele wypoczynkowe. Dlaczego warto?

Wygodne fotele, a komfort w salonie

Fotele wypoczynkowe być może nie są podstawowym wyposażeniem pokoju dziennego, ale bez nich to miejsce wiele traci jeśli chodzi o poziom komfortu. Wielość tego typu produktów, które dostępne są w licznych sklepach meblowych stacjonarnych i wysyłkowych, pozwala na niemal dowolne umeblowanie salonu. Chociaż konkretne modele znajdziesz w ofercie internetowej lub katalogach, to warto pokusić się o podkreślenie zalet, jakie dają takie meble do salonu.

Fotel wypoczynkowy dostosowany do naszych potrzeb

Przede wszystkim oferta takich mebli jest na tyle bogata, że możemy stworzyć wymarzony kącik wypoczynkowy z elementów dopasowanych według naszych potrzeb. Z pewnością wygodnie poczujemy się tutaj zarówno my, choćby zasługując na odpoczynek po ciężkiej pracy, jak i osoby będące naszymi gośćmi. Z relaksu w domowym zaciszu będziemy mogli cieszyć się w fotelu ze skóry ekologicznej, ale też rattanu, czy wykorzystującego nowoczesne materiały i pozwalającego np. na regulację oparcia, czy siedziska.

Idealny mebel na błogie chwile

Warto wyobrazić sobie błogie wieczory lub wolne dni, podczas których możemy spokojnie zapaść się w wygodne siedzisko z książką lub herbatą i pozwolić sobie na niewinny relaks.

Fotel do salonu. Jaki powinien być?

Fotel z podnóżkiemFotel z podnóżkiem Fot. Shutterstock

Wygodny fotel to podstawa, ale wchodząc w szczegóły napotykamy coraz więcej dylematów. Czy popularne produkty faktycznie są najbardziej pożądane przez większość testujących je osób? Na co zwracać uwagę przy wyborze takiego mebla? Bez wątpienia bardzo ważne cechy fotela w salonie to:

Wysokość i sposób wyprofilowania oparcia

Element ten ma bardzo duże znaczenie nie tylko przy aranżacji wnętrz, ale i jeśli chodzi o wygodę wypoczynku

Głębokość fotela

Głębokość tego typu mebli to ważny parametr - jeśli jest dość duża, to możesz bardzo wygodnie zapaść się w fotel, oddając relaksowi. O ile w salonie taki model sprawdzi się, to bez celu będzie jego wykorzystanie w biurze

Materiał obiciowy

W ofercie sklepów meblowych dostępne są również fotele obite materiałem wyjątkowo odpornym np. na uszkodzenia spowodowane przez zwierzęta domowe. W myśl stwierdzenia, że ''choć akceptuję koty w domu, to niekoniecznie muszę godzić się na ślady ich pazurków na meblach'', być może warto zainwestować w specjalną tapicerkę?

Styl

Fotele do salonu mogą być dopasowane do różnych stylizacji - od industrialnych, przez boho, aż po styl nowojorski czy glamour.

Dodatkowe funkcje

Można spotkać się z ofertą foteli posiadających dodatkowe możliwości. Jeśli lubisz mniej typowe modele, to sprawdź któryś np. z podnóżkiem.

Kiedy wybrać fotel bujany?

Takie wyposażenie salonu jest przydatne wówczas, gdy marzy nam się prawdziwie błogi wypoczynek. W przeciwieństwie do modeli na nóżkach fotel bujany dobrze prezentuje się w salonie także w pojedynkę.

Tradycyjne czy nowoczesne fotele do salonu? Które meble do domu wybrać?

Możliwość dość swobodnego wyboru stylu nie zwolni nas z podstawowej decyzji: tradycyjny uszak z wyraźnymi zaokrągleniami, czy też nowoczesny fotel z wysokim oparciem?

Dla kogo w błogie dni lepszy będzie tradycyjny fotel uszak?

Z pewnością pierwszy kształt zdobędzie więcej poklasku wśród osób ceniących sobie klasykę. Z reguły takie konstrukcje, sprawdzone od dawna, gwarantują dużą dozę wygody.

Które osoby polubią nowoczesne fotele z wysokim oparciem?

Nie wchodząc tu w szczegóły, warto polecić fotele w nowoczesnym stylu tym użytkownikom, którzy cenią sobie minimalizm i prostotę w urządzeniu wnętrz.

Fotele do obsługi klienta - ważne cechy

Wygodne fotele sprawdzą się też oczywiście przy obsłudze klientów. Jakie są ich zalety? Czym powinny się odznaczać?

Dlaczego warto wyposażyć biuro w wygodne fotele?

Niewątpliwie wysokiej klasy fotele, dostępne w ofercie wielu salonów meblowych, sprawdzą się w gabinecie. Wówczas będziemy mogli przyjmować w nich zaufanych partnerów w celach marketingowych.

Obsługa klienta

Nieco mniej okazałe, płytsze fotele, mogą być dobre do wyposażenia stanowisk związanych z obsługą klienta lub poczekalni. Okażemy przez to więcej szacunku osobom, które chcą skorzystać z naszych usług.

Dodatkowa przestrzeń reklamowa

Meble biurowe mogą też pomagać w skutecznej identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa. Na ich powierzchni można zlecić umieszczenie spersonalizowanych reklam.

Nowoczesne meble do przestrzeni biurowych

Mogą dość swobodni odchodzić od typu fotelu - uszaka. W parze z nowoczesnym designem mogą też iść bardziej jaskrawe barwy. Ważne, by dobrze wpisywały się w styl obecny we wnętrzu.

O co jeszcze dbać przy okazji wyboru takich mebli?

Przede wszystkim o jakość materiału obiciowego. Powinien być trwały i łatwy w czyszczeniu.

Więcej o: