Wersalki - funkcjonalne i praktyczne meble wypoczynkowe

Wyposażenie salonu może być naprawdę zróżnicowane. Kupuje się witryny, stoły i krzesła, ale przede wszystkim ustawia się w pokoju dziennym meble wypoczynkowe. Kanapy, sofy, narożniki są popularne i lubiane, jednak to wersalki zyskały sobie szczególne miejsce w każdym salonie. Zobacz dlaczego.

Królowa wszystkich salonów — oto wersalka rozkładana!

Komfortowe, sprytne i atrakcyjne — piękne wersalki do salonu podbijają salony od wielu lat, a umiejętność uniwersalnego dopasowania się do różnych wnętrz tylko im w tym pomaga. Te piękne meble wypoczynkowe dostępne są na rynku w wielu, nie raz bardzo wymyślnych, wzorach i kolorach. Wersalki rozkładane zyskały sobie duże uznanie. Są to bowiem meble komfortowe i wśród produktów wypoczynkowych wyjątkowo lubiane. Te meble do salonu na pewno Cię zachwycą!

Wersalka sama w sobie może być naprawdę atrakcyjna. Materiał, z którego wykonywane są meble, może mieć różne kolory i wzory. Ciekawe wersalki w nietypowych wzorach lub odcieniach będą stanowiły ciekawy element każdej aranżacji. Warto o tym pomyśleć, tworząc modne i zaskakujące wnętrza. Wybierając mebel, zdecyduj się na sklep, którego oferty Ci się spodobają. Zwracaj też uwagę na to, by produkty wykonane były z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu zapewnisz sobie wyposażenie do swojego domu na długie lata. Wśród mebli, dostępnych w ofercie na rynku, szukaj takich, których wymiary pozwolą ustawić sofę do przeznaczonego jej miejsca.

Jeśli chcesz, aby siedziska były jeszcze bardziej komfortowe, dołóż do sofy dodatkowe poduszki. Poduchy pomogą Ci tez w uzyskaniu wybranego przez Ciebie stylu. Proste i oszczędne w swojej formie to opcje doskonałe do nowoczesnych aranżacji, a ozdobne, w ciepłych barwach — do bardziej tradycyjnych wnętrz. Oprócz poduszek powierzchnię mebla możesz też ozdobić kocami.

Luna Malmo 95/Alfa 120Luna Malmo 95/Alfa 120 Fot. materiały partnera

Wypoczynek na najwyższym poziomie

Wersalki rozkładane to wyjątkowo komfortowe meble do wypoczynku. Złożone będą stanowiły doskonałe miejsce do siedzenia dla dwóch, trzech lub nawet czterech osób. Są zatem opcją idealną na rodzinne spotkania przy grach planszowych lub na romantyczne oglądanie filmu we dwoje. Odpowiedniej grubości gąbka tapicerska pokryta jest miękką tkaniną i taka budowa zapewnia wygodę użytkowania wersalki.

Jeśli zdecydujesz się na wersalki z bokami, zyskasz mebel wyjątkowo dobrze przystosowany do wypoczynku w pozycji siedzącej. Taka sofa będzie doskonała do oglądania telewizji lub spotkań ze znajomymi. Rozłożona z kolei przyjmie formę mebla, którego oparcia mogą posłużyć Ci jako dodatkowe zagłówki. Jeśli lubisz spać wysoko, koniecznie oprzyj o nie swoje poduszki.

Niezapowiedziani goście? - wersalki z funkcją spania pomogą!

Wersalka to również wygodne łóżko. Nadają się dobrze do spania. Szerokość standardowej wersalki pozwoli na spokojny sen dwóm osobom. To opcja doskonała w momencie, gdy przyjadą do Ciebie niezapowiedziani goście. W takim wypadku wersalkę możesz rozłożyć i pościelić — miejsce dla gości do spania gotowe!

Wersalka dobrze zastąpi też łóżka w innych przypadkach. Jeśli mieszkanie jest małe i salon jednocześnie pełni funkcję sypialni dla części rodziny, wersalka będzie idealnym meblem do takiej aranżacji. W tym wypadku koniecznie zdecyduj się na modele wersalek, w których przewidziano dodatkowy pojemnik na pościel. Przy rozkładaniu wyjmij pościel i zaściel wersalkę tak, jak ścielisz typowe łóżka.

Wersalki do spania na popołudniową drzemkę

Zainspirowany funkcjonalnością wersalek? A to nie wszystko! Wersalka do rozkładania przyda się również na popołudniową drzemkę. Nie musisz jej ścielić — wystarczy przestrzeń do siedzenia. Jeśli zatem lubisz czasami zdrzemnąć się na chwilę, te nowoczesne produkty na pewno będą opcją idealną dla Ciebie.

Poli Riviera 38Poli Riviera 38 Fot. materiały partnera

Funkcja spania dla młodzieży i studentów

Funkcjonalność wersalek jest naprawdę ogromna. Wersalka to mebel wyjątkowy i sprawdzi się również w pokoju młodzieżowym lub w mieszkaniu pod wynajmem. Wielofunkcyjne, nowoczesne meble tapicerowane są częstym wyporem do zagospodarowania takich miejsc.

Chcąc urządzić taki pokój, koniecznie zaopatrz się w wersalki młodzieżowe. Głębokość siedziska w takich modelach może być różna. Zwróć jednak szczególną uwagę na wzory i kolory — na rynku znajdziesz tapicerki w naprawdę fantazyjnych barwach. Poszukuj nowoczesnego wzoru i agresywnej kolorystyki. Taka kanapa będzie wtedy idealnie podkreślała modny styl i młodzieżowe wnętrze stanie się atrakcyjne.

Wersalka Tango Malmo 90 drewno naturalneWersalka Tango Malmo 90 drewno naturalne Fot. materiały partnera

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.