Jak zaaranżować nowoczesne szafy do salonu? Praktyczne rady i pomysły

W każdym domu potrzeba odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie rzeczy osobistych wszystkich domowników. Najczęściej w tym celu ustawia się szafy. Te duże meble są dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o porządkowanie i przechowywanie odzieży, obuwia, zapasowej pościeli, koców, biżuterii, kosmetyków, a nawet dokumentów. Zwykle ustawia się szafy w sypialni lub przedpokoju. Czy jednak wstawienie szafy do salonu będzie dobrym pomysłem? Zobacz sam!

Czy szafa w salonie to dobry pomysł?

W każdym domu przydaje się jak najwięcej przestrzeni do przechowywania rzeczy. Zatem wstawienie szafy do salonu będzie jak najbardziej doskonałym pomysłem. Jeśli tylko pozwala Ci na to dostępne miejsce, wstaw szafę również i do salonu. Pojemne szafy przydadzą się tam do przechowywania rzeczy wszystkich domowników. Tutaj miejsce znajdą zwłaszcza płaszcze, kurtki i odzież sezonowa, którą w czasie nieodpowiedniej dla nich pory roku możesz bezpiecznie przechować. W szafach ukryjesz też zapasową pościel dla gości lub koce. Swoje miejsce mogą znaleźć tu również dokumenty ważne dla wszystkich domowników.

MEBLE DO SALONU ORIENT IIMEBLE DO SALONU ORIENT II Fot. materiały partnera

Szafy, które ustawisz w pokoju dziennym, sprawdzi się nie tylko jako element czysto praktyczny. Będzie również atrakcyjna pod względem wizualnym. Zdecyduj się na odpowiedni model, a zapewni Ci on podkreślenie charakteru wybranego przez Ciebie stylu i sprawi, że salon stanie się naprawdę niebanalnym pomieszczeniem.

Jaka szafa do salonu sprawdzi się najlepiej?

Rodzajów szaf jest naprawdę dużo. Typowe szafy do sypialni to przede wszystkim szafy przesuwne, szafy uchylne lub szafy narożne. Wszystkie te rodzaje doskonale sprawdzą się w przestrzeni pokoju dziennego. Szeroki wybór produktów na rynku sprawi, że dla nawet najbardziej wymagających osób znajdzie się coś odpowiedniego.

Jeśli Twój salon jest niewielki, lepiej postawić na szafy przesuwne. Zajmują one mniej miejsca, gdyż ich odrzwia przesuwają się po szynach, a nie jak w drzwiach uchylnych, otwierają się do wnętrza pomieszczenia. Dobrze jest też ustawić szafę narożną. W salonie sprawdzi się też szafa z szufladami i drzwiczkami uchylnymi w górnej części mebla.

Wybrana szafa powinna również spełniać inne wymagania. Przede wszystkim zainwestuj w model, który dopasuje się do pozostałych mebli. Ważny jest rodzaj drzwi, ilość drzwi, kolor i wzór materiału oraz forma szafy. Rynek meblowy aktualnie oferuje atrakcyjne, nowoczesne kolekcje mebli salonowych. Takie meble utrzymane są w jednym stylu i pozwalają zachować jednolitą kompozycję. Jeśli jednak nie stać Cię na wymianę całego wyposażenia, dopasuj szafę tak, by pozostałe meble były do niej jak najbardziej podobne. To sprawi, że aranżacje będą naprawdę atrakcyjne w przestrzeni domu i mieszkania.

MEBLE DO SALONU KORA SAMOAMEBLE DO SALONU KORA SAMOA Fot. materiały partnera

Gdzie ustawić szafę w salonie?

W nowoczesnych aranżacjach ustawienie poszczególnych elementów wyposażenia jest niezwykle ważne. Odpowiednio umieszczone meble będą współgrać ze sobą i tworzyć atrakcyjną kompozycję. Dlatego tak ważne jest dobre ustawienie szafy.

Szafa jest dużym meblem i nie możesz ustawić jej byle gdzie. Jeśli szafa posiada drzwi przesuwne, jej otwieranie nie będzie tak problematyczne. Na szafy uchylne potrzebujesz nieco więcej wolnego obszaru. Mebla nie dostawiaj nigdy do innych elementów tak, by nie móc korzystać z nich swobodnie.

Szafa przesuwna, uchylna lub narożna, ze względu na swoje rozmiary, często będzie dominantą w pomieszczeniu. Zadbaj jednak o to, aby jej wymiar nie był przytłaczający. Przestrzeń nie powinna być jej podporządkowana. Pamiętaj, aby styl szafy nawiązywał do charakteru pomieszczenia. Nowoczesny wydźwięk nada produktom prosta, ale elegancka linia, białe kolory i oszczędne wzory oraz lustro z drzwiami. Taki element nie będzie rzucać się w oczy i pokój dzienny będzie atrakcyjny.

Jeśli mieszkanie jest małe, szafę umieść raczej w rogu. Garderoba może być też doskonałym tłem dla innych elementów wyposażenia. Mebel powinien mieć wtedy jednolitą powierzchnię i wzór. Wyjątkowo przyjaznym tłem będą drzwiczki w kolorze dąb sonoma. W przypadku takich frontów zrezygnuj z luster i dodatkowych ozdobników. Jeśli ma stać z boku, warto, aby zwraca się lustrem do reszty. W takiej aranżacji inne produkty i pomieszczenie odbijają się w lustrze, dzięki czemu wnętrze wydaje się o wiele większe. W przypadku mniejszej garderoby możesz ustawić ją przy meblościance. Półki, komody i szafki RTV wraz z szafą będą tworzyć atrakcyjny design.

W jadalni biała szafka może być częścią kompletu kredensów. Jeśli salon połączony jest z kuchnią, w kuchni również możesz ustawić szafę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.