Dywany we wzory geometryczne - te modele ożywią każde wnętrze

Geometryczne wzory: koła, kwadraty, prostokąty, sześciany, romby to kształty, które cieszą się ogromną popularnością i stały się motywem chętnie umieszczanym na tekstyliach. Pojawiają się na poduszkach dekoracyjnych, zasłonach, a także dywanach. Podpowiadamy, do jakich pomieszczeń pasują dywany w figury geometryczne. Wybraliśmy dla was najładniejsze modele, które ożywią każde wnętrze.

Dywany we wzory - dlaczego warto?

Proste i minimalistyczne wnętrza ze stonowanymi dekoracjami choć są naprawdę piękne i dają poczucie harmonii, mogą się znudzić. Geometryczne wzory to doskonała opcja, by odmienić wygląd domu i wprowadzić do niego mocne akcenty, które ożywią aranżację. Geometria we wnętrzach doda im temperamentu, stworzy unikalny klimat i sprawi, że nawet najbardziej banalnie urządzone mieszkanie przeobrazi we wnętrze pełne designu.

Co to są geometryczne wzory? To dobrze znane nam linie, koła, trójkąty, kwadraty, prostokąty, zygzaki, romby, a także krzyżyki czy szachownica - wybór jest szeroki, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć wzór idealny dla siebie. Geometryczne wzory popularne były już w latach 60. XX wieku, pojawiały się na odzieży, ale i w aranżacji wnętrz. Choć modna na nie nieco przycichła, teraz wraca ze zdwojoną siłą. Nic dziwnego! Wzory są idealnym sposobem, by stworzyć niepowtarzalną aranżację, jednocześnie oryginalną i nowoczesną. Warto wiedzieć, że geometryczne wzory potrafią zdominować pomieszczenie, dlatego wybór dodatków powinien być przemyślany.

Dywany w figury geometryczne

Dywan do salonu we wzory geometryczne to aranżacyjny hit. Projektanci zachwycają różnorodnością pomysłów. Dywany znajdziemy niemal w każdym wariancie kolorystycznym: w czerni, bieli, pastelach, wyrazistych odcieniach pomarańczu, czerwieni czy niebieskiego. Mocne kolory dodatków w geometryczne wzory dodadzą aranżacji pazura, z kolei tekstylia w stonowanych kolorach będą prezentowały się subtelnie i delikatnie. Dywany w geometryczne wzory świetnie ożywią aranżację, nadadzą jej wyjątkowy charakter i klimat. Popularnością cieszą się dywany w trójkąty lub modne heksagony, a także w marokańską koniczynę lub koła. Dywany nowoczesne we wzory geometryczne będą doskonałym tłem dla jednokolorowej sofy i foteli, a przy takim połączeniu aranżacja zdecydowanie nie będzie nudna.

Tkaniny to najprostszy sposób na zmianę aranżacji. Dywan, poduszki, obrus, zasłony najłatwiej wymienić, co nie wymaga dużych nakładów finansowych. Poduszki dekoracyjne w geometryczne wzory oferują wszystkie sklepy z wyposażeniem wnętrz. Jeśli poduszka nam się znudzi, bez problemu kupimy nowe poszewki w geometryczne wzory, w innym kolorze czy wzorze. Jeśli chcemy postawić na mocny akcent w sypialni, świetnie sprawdzi się narzuta na łóżko w geometryczne wzory, w połączeniu z jednolitymi poduszkami będzie prezentowała się naprawdę pięknie!

Dywan w geometryczne wzoryDywan w geometryczne wzory Fot. shutterstock

W jakich wnętrzach sprawdzą się geometryczne wzory?

Jeśli uwielbiamy minimalizm, a nasze mieszkanie urządzone jest w stylu skandynawskim, pełno w nim bieli, szarości i drewna - geometryczne wzory nadadzą wnętrzu charakter, ożywią je i urozmaicą, a kolorowy akcent na pewno nie zaburzy skandynawskiej harmonii.

Najważniejszą zasadą jest, by geometryczny trend nie zdominował wnętrza, a jedynie je uzupełnił, udekorował i nadał mu klimat. We wnętrzach minimalistycznych, pełnych bieli i szarości oraz loftowych można puścić wodze fantazji i poszaleć z geometrycznymi dekoracjami.

Decydując się na geometrię we wnętrzach, warto pamiętać o umiarze. To on jest kluczem do sukcesu! Dywan we wzory geometryczne dużej wielkości będzie zwracał na siebie uwagę, dlatego lepiej zrezygnować z innych wzorów. Jeśli chcemy mieć w pomieszczeniu więcej geometrycznych motywów, możemy wybrać poduszki dekoracyjne, jednak by zachować spójność kompozycji, najlepiej modele z wzorami identycznymi jak te na dywanie. Wzorzyste elementy najlepiej wyglądają połączone z jednolitymi, które będą stanowiły neutralną bazę dla całej kompozycji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.