Kiedy odważne wzory i tekstylia wkraczają do domów - limitowana kolekcja KARISMATISK od Zandry Rhodes i IKEA

Zaprośmy do swoich domów śmiałe dodatki i kolorowe tkaniny, które odzwierciedlą to, kim jesteśmy. Kolekcja KARISMATISK powstała we współpracy z Zandrą Rhodes, to 26 wyjątkowych, pełnych odważnych wzorów oraz żywych barw przedmiotów dostępnych od września w sklepach IKEA. Każdy z elementów nada pomieszczeniu charakteru i charyzmy, jednocześnie z dumą ogłaszając "oto jestem!".

IKEA razem z Zandrą Rhodes postanowiła sprawdzić, czy tętniący życiem styl i zjawiskowe pomysły artystki można wprowadzić do wnętrz. Tak powstała seria KARISMATISK – manifest odważnego wyrażania siebie w domu. Kolekcja łączy w sobie energię i urok brytyjskiej, cenionej na całym świecie projektantki z demokratycznym wzornictwem szwedzkiej marki, dzięki czemu jest pełna ekspresji, charyzmatyczna oraz praktyczna.

To wspaniałe uczucie, gdy można zaszaleć z wzorami i kolorami. Zandra jest niesamowita! Łączy desenie oraz wyraziste barwy z takim wyczuciem, że w efekcie powstaje coś atrakcyjnego i pięknego. Z kolei, swoboda, z jaką idee i koncepcje przepływały między członkami zespołu w trakcie prac nad kolekcją, zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Wszystkie pomysły były mile widziane. Właśnie tak powinno wyglądać demokratyczne projektowanie –

wspomina Paulin Machado, projektantka w IKEA.

kolekcja KARISMATISK od Zandry Rhodes i IKEAkolekcja KARISMATISK od Zandry Rhodes i IKEA IKEA

Kolekcja składa się z 26 artykułów, które można ze sobą łączyć i zestawiać w dowolny sposób. Pudełka udekorowane falbankami, oryginalny łańcuch oświetleniowy LED, poduszki z kreatywnymi nadrukami, ścianka działowa oraz dywany niczym dzieła sztuki, a także wazony o nietypowych kształtach to tylko część zapierającej dech oferty. Rodzina KARISMATISK obejmuje również dwa różne kupony tkanin o wymiarach 150x300 cm, które można wykorzystać w dowolny sposób lub z gotowego szablonu uszyć kaftan. W skład kolekcji wchodzi także autorska interpretacja charakterystycznej niebieskiej torby FRAKTA, stworzona w 80% z poliestru odzyskanego w procesie recyklingu.

Wydaje mi się, że ludzie boją się używać kolorów, ale według mnie one wszystko poprawiają. Nie mogę się doczekać, kiedy jedna z tych pięknych poduszek znajdzie się na moim łóżku lub kiedy wejdę do łazienki i będę mogła dotknąć wspaniałego dywanu w kształcie liścia. Myślę, że życie z tymi rzeczami będzie wspaniałą zabawą

– mówi Zandra Rhodes, projektantka kolekcji KARISMATISK.

Posługując się wzorami i kolorami, można w łatwy oraz niedrogi sposób odmienić wystrój wnętrza albo wyrazić swoją osobowość. Potrafią one wizualnie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie, wpływać na panującą w nim atmosferę, sprawiać przyjemność oraz dodawać energii do działania. Limitowana kolekcja KARISMATISK dostępna będzie w sklepach IKEA oraz na stronie internetowej IKEA.pl już od 1 września 2021 roku do wyczerpania zapasów.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.