Jakie możliwości daje kuchnia z wyspą? Zobacz, jakie to praktyczne!

Odpowiednio zaaranżowana kuchnia to pomieszczenie wygodne, funkcjonalne i estetyczne. Na odpowiedni wygląd kuchni składa się wiele elementów: wykończenie podłóg i ścian, odpowiednie dodatki oraz przede wszystkim dobrze dobrane i ustawione meble kuchenne. Zobacz, jak w temacie kuchennych aranżacji prezentować się będzie wyspa kuchenna i daj się przekonać do tego niebanalnego pomysłu.

Czym jest wyspa kuchenna i jak wygląda?

Wyspa kuchenna to nic innego, jak kilka mebli kuchennych z odpowiednim blatem, które ustawione zostały w centrum pomieszczenia. Meble kuchenne w tym wydaniu tworzą dodatkową, ciekawą przestrzeń. Możesz ją wykorzystać na wiele sposobów — aranżacja kuchnia z wyspą jest uważana za jedną z najatrakcyjniejszych i najpraktyczniejszych. Zdecydowanie warto skłonić się na zastosowanie takiego rozwiązania.

Szafki kuchenne nadają odpowiedniego stylu. Najbardziej znaczące są kolory i wzory frontów.

Do czego przydaje się wyspa w kuchni?

Kuchnia z wyspą stwarza nowe możliwości. Taka zabudowa kuchenna jest atrakcyjna. Przede wszystkim zyskujesz dodatkową powierzchnię roboczą. Blat, ułożony na wyspie, to przestrzeń do przygotowywania potraw, ale również do ich serwowania. Odpowiednio wyposażony może służyć jako podstawa pod kuchenkę lub zastąpi Ci stół.

Wyspę zaadaptować można również jako miejsce do przechowywania utensyliów oraz artykułów spożywczych. W każdej szafce kuchennej można zastosować różne metody wykorzystania wnętrza: sprawdzą się półki, wnęki, szuflady lub kosze cargo.

Kuchenny blat stanowi zastępstwo jadalniKuchenny blat stanowi zastępstwo jadalni Fot. materiały partnera

Jakie elementy możesz umieścić na wyspie kuchennej?

Kuchnia to miejsce idealne do ustawienia kuchenki gazowej lub elektrycznej, ustawisz tam też płytę grzewczą. To nowoczesne i wygodne rozwiązanie do stworzenia funkcjonalnej przestrzeni do gotowania. Powierzchnia blatu przyda się do odłożenia przygotowanych potraw, składników lub przypraw. Dzięki temu podczas gotowania wszystko będzie w zasięgu ręki.

Powierzchnię blatu wyspy można też zaaranżować na miejsce do spożywania posiłków. Na blacie zjesz śniadanie, obiad lub kolację. Wystarczająco długi blat będzie w stanie pomieścić wszystkich domowników. Taka aranżacja wyspy jest możliwa, gdy blat nieco wystaje poza powierzchnię szafek. Do tych miejsc dostaw krzesła lub stołki barowe.

Aranżacji jadalni i kuchni z wyspą

Nowoczesne rozwiązania to również wielofunkcyjne pomieszczenia. Przykładem jest połączenie kuchni i jadalni. W takich rozwiązaniach wyspa kuchenna będzie zastępować stół. Blat musi być wystarczająco szeroki, by pomieścić podczas spożywania posiłków wszystkich domowników. Do blatu dostaw wysokie stołki barowe lub blat obniż na poziom tradycyjnego stołu i ustaw przy nim klasyczne krzesła do jadalni i kuchni. Projekty, w których zastosowano takie rozwiązanie, są uważane za atrakcyjne i niezwykle praktyczne. Nie bój się zatem z nich korzystać.

Taki projekt można wykonać nawet w niewielkiej kuchni. Wyspy w takich kuchniach nie ustawia się na środku, jednym fragmentem opierają się one o ścianę. Dzięki temu kuchnia jest funkcjonalna, a całość nie zajmuje tak dużo miejsca. Kuchenną wyspę w niewielkim pomieszczeniu docenią osoby, które stawiają na ciekawe aranżacje.

Do takiej kompozycji idealne będą zestawy mebli kuchennych. Wyspy mogą wchodzić w skład takiego zestawu, lub pojedyncze elementy dokupisz osobno.

Biała aranżacja - kuchnie są atrakcyjneBiała aranżacja - kuchnie są atrakcyjne Fot. materiały partnera

Połączenie salonu i kuchni — wyspa kuchenna w atrakcyjnym wydaniu

Wielofunkcyjne przestrzenie to również połączenie kuchni i salonu. Takie inspiracje stały się coraz popularniejsze ze względu na modę na styl skandynawski. Białe meble kuchenne z blatem z drewna naturalnego lub w odcieniu takiego drewna tworzą naprawdę efektowne kompozycje. Wyspy w tym przypadku tworzą wizualną barierę pomiędzy kuchnią a salonem.

Taka wyspa może posłużyć zarówno jako miejsce do spożywania, jak i przygotowywania posiłków. Strefę tę warto zaadaptować nawet jako tło dla kanapy lub sofy. Przyda się także jako dodatkowe strefy do serwowania przekąsek, owoców czy drinków. W przypadku klasycznych wysp i kuchni, miejsca te będą doskonałe w trakcie gotowania podczas wizyty gości. Jednocześnie zajmiesz się znajomymi i przygotujesz dla nich smaczne przekąski.

Wymiar takiej wyspy może być różny. Wyspa będzie doskonała do małej lub dużej kuchni. Sprawdzi się również wtedy, gdy kuchnie są nietypowych kształtów lub znajdują się w trudnych architektonicznie miejscach. Wyspa stworzy tam strefy do przygotowywania jedzenia lub jego spożywania. Wnętrza staną się naprawdę funkcjonalne. Salon połączony z kuchnią to hit! Stylowe wnętrza są w zasięgu Twojej ręki.

Wyspa przyciąga uwagę i ożywia kuchnięWyspa przyciąga uwagę i ożywia kuchnię Fot. materiały partnera

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.