To najnowszy hit wnętrzarski! Meble do salonu na kółkach ożywią pokój dzienny

Ciekawy i niebanalny salon to duma jego właściciela. W dobrze urządzonym pomieszczeniu będzie Ci się wygodnie i komfortowo wypoczywało. Warto zadbać o każdy, nawet najmniejszy element. Postaw zatem na odpowiednie wykończenie ścian i podłóg, miękkie kanapy lub sofy oraz na sprytne rozwiązania. Doskonale sprawdzą się meble na kółkach. Zobacz, jak w tej kwestii przedstawia się rynkowa oferta.

Nowoczesne rozwiązania do Twojego salonu

Meble do salonu wcale nie muszą być nudne. Postaw koniecznie na ciekawe wzory i kolory oraz nietypowe formy. Dzięki temu pomieszczenie wyda się ciekawsze. Atrakcyjne będą też na pewno nietypowe style wnętrzarskie: industrialny, loftowy, skandynawski lub prowansalski.

Niezwykle ciekawym elementem każdego salonu będą na pewno meble na kółkach. To rozwiązania nie tylko nietypowe, ale również bardzo praktyczne. Wśród ciekawych rozwiązań do nowoczesnych pomieszczeń to prawdziwy hit!

Z pomocą mebli na kółkach stworzysz nietypową i praktyczną przestrzeń. Meble na kółkach można dowolnie przestawiać, dlatego ewentualne zmiany w kompozycji wykonasz w kilka chwil. Ława na kółkach lub stolik na kółkach dostawisz w potrzebne Ci miejsce. Na czas rodzinnego spotkania przestawisz szafki na kółkach, odsuniesz też komodę na kółkach, jeśli okaże się, że będzie potrzeba więcej miejsca na karaoke lub gry planszowe. Meble z kółkami to wygoda użytkowania również w innych przypadkach — stolik kawowy na kółkach w stylu loft lub skandynawskim możesz szybko przenieść z salonu do ogrodu, lub do sypialni, dzięki czemu posłuży Ci idealnie tam, gdzie jest potrzebny.

Stolik na kawę na kółkach do domuStolik na kawę na kółkach do domu Fot. materiały partnera

Stolik kawowy na kółkach

Jednym z najciekawszych przykładów mebli na kółkach będzie na pewno stolik na kółkach. Stolik kawowy przyda się w każdym salonie. Na nim bez problemu umieścisz filiżanki i dzbanek z kawą, czy herbatą, talerzyk z ciastkami oraz książkę lub gazetę. Stolik przyda się też w czasie rodzinnych spotkań przy grach planszowych. Na nim również ustawisz dekorację — wazon z kwiatami lub atrakcyjną rzeźbę.

Stoliki to meble praktyczne, ale też atrakcyjne. Zdecyduj się na taki, który podkreśli styl panujący w salonie. Na rynku dostępne są różnorodne modele. Stolik może być wykonany z drewna, metalu, szkła lub materiałów sztucznych. Ważne jest też wykonanie blatu. Stoliki mogą mieć blaty okrągłe, prostokątne lub o nieregularnym kształcie. Odpowiedni dobór blatu sprawi, że pomieszczenie stanie się nowoczesne i praktyczne.

Stolik na kółkach

Stolik na kółkach to doskonały mebel zwłaszcza wtedy, gdy mieszkanie jest nieduże lub masz niewiele sprzętów. Taki stolik łatwo jest przesunąć z miejsca na miejsce, dlatego produkty te sprawdzą się zwłaszcza w bloku lub jednopoziomowych domach. Artykuły warto zakupić również na balkon lub taras. Będą atrakcyjnym elementem wystroju i z racji swojej funkcjonalności, robią się coraz bardziej popularne. Ich przydatność na balkonie jest ogromna. Takie stoliki sprawdzą się też w ogrodzie.

Komoda na kółkach

Równie przydatne będą komody na kółkach. Komody to zwykle duże meble, dlatego umieszczenie ich na kółkach pomoże Ci w ich łatwym przedstawianiu z miejsca na miejsce. Taki mebel przyda się w momencie, gdy będziesz chciał np. przestawić telewizor. Przesuniesz go razem z komodą na odpowiednie miejsce. To rozwiązanie doskonałe w przypadku urządzania kina domowego lub spotkania ze znajomymi.

Inne meble na kółkach

Komody i stoliki to nie jedyne meble, które możesz posadowić na kółkach. W tej roli sprawdzi się również szafka oraz barek. Barek będzie szczególnie przydatny, jeśli szkło i alkohol musisz przetransportować z kuchni do pokoju dziennego i odwrotnie. Przenoszenie rzeczy w szafkach, które wyposażone są w kółka, jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Stoliki i fotele na kółkachStoliki i fotele na kółkach Fot. materiały partnera

Samodzielnie skonstruowane meble na kółkach

Jeśli oferowane na rynku produkty z kółkami Ci się nie podobają, nie warto rezygnować od razu z tego pomysłu. Koniecznie zorientuj się, czy wyposażenie na kółkach możesz wykonać samodzielnie. W przypadku wielu produktów kółka możesz dodać sam.

Koniecznie sprawdź wcześniej, czy wybrany przez Ciebie model nie będzie za ciężki. Kółka dopasuj do ciężaru mebla z zawartością. Im cięższy jest element, tym wytrzymalszy powinien być materiał kółek. Nie zapominaj o ogólnym wyglądzie. Stoliki z kółkami wyglądają lepiej, gdy kształt blatu jest kwadratowy lub okrągły. Szafki i regały z kolei mogą mieć dowolną formę. Zdecyduj się też na odpowiedni wygląd blatu. Drewno i połysk będą atrakcyjne i podkreślą charakter wnętrza.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.