Dekoracje ścienne do sypialni - subtelne i wyraziste rozwiązania

Nie masz pomysłu na dekoracje ścienne do sypialni? Skorzystaj z naszych modnych rozwiązań, które subtelnie lub wyraziście udekorują wnętrze. Obrazy, plakaty, grafiki i tapety to nie wszystko. Proponujemy wertykalny ogród stworzony z żywych lub sztucznych roślin czy też ceramiczne, drewniane, tekstylne i metalowe ozdoby.

Ogród wertykalny w sypialni.Ogród wertykalny w sypialni. Fot. Shutterstock

Jakie dekoracje ścienne do sypialni? Możliwości jest sporo. Na dekoracje ścienne świetnie nadają się nie tylko tapety, obrazy, grafiki i plakaty. Sypialnię udekorują też okładziny ścienne, płytki, tkaniny, sztukaterie, deski, beton, farby, ale również rośliny - nie tylko żywe. Mamy ciekawe pomysły na zielone dekoracje ścienne. 

Zielone dekoracje ścienne do sypialni. Ogród wertykalny ożywi każdy kąt

Zielony kolor kojarzy się przede wszystkim z naturą, pomaga się zrelaksować i wyciszyć. Myśląc o zielonej dekoracji ściennej do sypialni, najczęściej sięga się po żywe rośliny. Są jednak jeszcze inne możliwości, które również pięknie udekorują strefę snu i odpoczynku. Zielone dekoracje ścienne do sypialni w wersji gotowych paneli wyglądają bardzo efektownie. Dzięki nim można stworzyć niebanalnie wyglądające zielone ściany, które dodadzą naturalnego i niezwykłego klimatu każdemu wnętrzu. 

Ogród wertykalny stworzony z żywych roślin odmieni każdą przestrzeń, pozwoli odzyskać jedność z naturą i odnaleźć utracony spokój. Często to rozwiązanie z automatycznym nawadnianiem, nie wymagające specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, co pozwala zaoszczędzić cenny czas. Są jeszcze podobne, zielone dekoracje ścienne wykonane ze sztucznych roślin, które przymocowane są do specjalnej siatki. Potrafią równie pięknie prezentować się we wnętrzu. Największym ich plusem jest uniwersalność, ponieważ sprawdzą się nie tylko w sypialni, ale w łazience i w każdym innym miejscu bez dostępu do światła słonecznego, w którym żywe kwiaty nie miałyby szans na przeżycie. Ponadto są łatwe i tanie w utrzymaniu, a wiele takich zielonych dekoracji ściennych do sypialni bardzo przypomina prawdziwe kwiaty. 

Dekoracje ścienne do sypialni: drewniane, ceramiczne, metalowe, tekstylne

Ozdoby ścienne do sypialni mogą mieć różnorodne kształty, formaty i materiały. Modne są nie tylko panele kwadratowe czy prostokątne wykonane z tkanin, które często zawiesza się w formie zagłówka. Drewniane, ceramiczne i metalowe dekoracje ścienne mogą pięknie ozdobić wybraną część lub całą ścianę w sypialni.

Tekstylna dekoracja ścian w sypialni

Kiedyś chętnie zdobiono pomieszczenia domów arrasami i gobelinami, które przypominały różnorodne malowidła. Dziś najczęściej wybiera się kilimy o geometrycznych wzorach oraz z nowoczesnymi motywami. W ofercie producentów są też tekstylne dekoracje ścienne do sypialni, które przypominają mapy świata czy rośliny. Często wiesza się je jak obrazy. Szybkim, łatwym w montażu rozwiązaniem są też tapicerowane panele ścienne, z których wykonuje się zagłówki.

Wszystkie tekstylne dekoracje ścienne w sypialni potrafią prezentować się bardzo ciekawie, jeśli są odpowiednio dobrane do stylu wnętrza. 

Ceramiczne dekoracje ścian w sypialni

Mamy na myśli nie tylko płytki ceramiczne, które oprócz łazienki i kuchni oraz częściej montuje się w innych pomieszczeniach domu, na przykład w sypialni czy salonie. Powodem są ciekawe wzory i kolory, które z łatwością można dobrać do charakteru wnętrza. 

Fajnymi dekoracjami ściennymi do sypialni mogą być ceramiczne panele, składające się na przykład z kilkunastu płytek, z nadrukiem HD. Nie trzeba ich przyklejać do ściany, można zawiesić je na haku, jak obraz. To zdecydowanie ułatwia montaż ceramicznych dekoracji ściennych do sypialni. Nowoczesne dekoracje ścienne do sypialni w formie paneli świetnie imitują nie tylko ceramikę, ale drewno, kamień i beton. 

Drewniane dekoracje ścienne do sypialni: deski, sztukaterie, obrazy, panele

Możliwości na dekoracje ścian w sypialni z pomocą naturalnego drewna jest sporo. Na ścianie, przy której stoi łóżko, można stworzyć stylowy zagłówek z naturalnych desek lub całą ozdobić tzw. nowoczesną boazerią, w rustykalnym lub skandynawskim stylu. Modna jest też sztukateria, która przywołuje klimat dawnych wnętrz w kamienicach. Fajnie wygląda w połączeniu ze starą cegłą, w towarzystwie ponadczasowych mebli. Drewniane dekoracje ścienne to też obrazy i panele, które dziś mają bardzo ciekawe wzory. 

Tapety, fototapety, obrazy, plakaty i grafiki sprawdzają się zawsze

Dzisiejsze wzory, które zdobią tapety, fototapety czy też plakaty i grafiki, potrafią zachwycić. To też dekoracje ścienne o wielkiej gamie kolorystycznej, którą artyści i producenci nieustannie dopasowują do różnorodnych oczekiwań klienta i przeróżnych aranżacji. Jest w czym wybierać.

Dekoracje ścienne do sypialni to cała masa produktów - subtelne, wyraziste i popisowe rozwiązania, którymi można ozdobić wybraną ścianę lub tylko jej część.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.