Szklanka termiczna do kawy - produkt must have dla kawoszy

Miłośnicy kawy i herbaty szukając wyposażenia swojej kuchni, nie powinni zapomnieć o szklankach termicznych do kawy. Te nowoczesne naczynia cieszą się dużą popularnością. Postanowiliśmy sprawdzić ich zalety. Dlaczego warto mieć szklanki termiczne z podwójną ścianką do kawy? Ile kosztują? Podpowiadamy!

Szklanki, filiżanki, kubki do kawy - co sprawdzi się najlepiej?

Większość z nas każdy dzień rozpoczyna od aromatycznej, pachnącej kawy. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem espresso, americano, flat white, cappucino, latte, latte machiato, a może kawy sypanej, rozpuszczalnej lub zbożowej, na pewno wiesz, że z odpowiedniego naczynia kawa smakuje zdecydowanie lepiej. Niektórzy piją kawę jedynie w ulubionym kubku, bo podana w innym wydaje się zmieniać smak... Jest to oczywiście działanie naszej podświadomości, jednak każdy z nas do konkretnych napojów ma swoje ulubione naczynia.

W zależności od preferowanego rodzaju kawy sprawdzają się do jej serwowania różne naczynia. Szklanki, filiżanki i kubki różnią się od siebie kształtem, wielkością, co wpływa na wygodę picia, utrzymanie odpowiedniej temperatury, a także na smak, aromat oraz wygląd podawanej kawy. Nie da się ukryć, że podawanie kawy w zwykłych szklankach zdecydowanie odeszło do lamusa. Kubki do kawy są chętnie wybierane na co dzień, jednak od święta, do podawania kawy gościom lub przygotowywania z niej napojów warstwowych z syropami czy z bitą śmietaną, często wybierane są szklanki termiczne z podwójnym dnem. Taki model cieszy się ogromną popularnością w nowoczesnych aranżacjach. Szklanki termiczne o różnych pojemnościach kupić możemy bardzo często w znanych supermarketach - dostępne są wtedy w świetnych cenach - 30-40 zł za komplet dwóch lub trzech szklanek.

Szklanki z termiczne z podwójnym dnem - z jakiego szkła powstają?

Wyróżniamy dwa rodzaje materiałów wykorzystywanych do produkcji szklanek termicznych z podwójnym dnem. Bardzo długo produkowane one były ze szkła sodowo-wapniowego, obecnie najczęściej powstają z ze szkła borowo-krzemowego, które charakteryzuje się świetnymi właściwościami. Są one odporne na gwałtowne zmiany temperatury, dzięki czemu gdy wlewamy do naczynia gorącą kawę i dorzucamy lód, lody lub lodowate mleko, szklanka nie pęka.

Szkło borowo-krzemowe ma doskonałe właściwości termiczne, dzięki czemu napoje w takich szklankach przez długi czas pozostają ciepłe. Samo szkło jest bardzo cienkie i lekkie, a przy tym trwałe. Szklanki termiczne tworzone są ręcznie, dzięki czemu ścianki można swobodnie formować, a dostępne w sklepach modele mają różne kształty.

Szklanki termiczne do kawy z podwójnym dnem - zalety

Szklanki termiczne mają charakterystyczny wygląd. Na pierwszy rzut oka widoczne są 2 warstwy szkła, a pomiędzy nimi przestrzeń wypełniona powietrzem. Taka budowa sprawia, że mleczne kawy, takie jak latte, latte machiato czy cappucino pięknie się prezentują.

Szklanki termiczne do kawy z podwójnym wytrzymują temperaturę od -20 stopni do 230 stopni C. Charakteryzuje je wysoka odporność na gwałtowne zmiany temperatur. Utrzymują ciepło napojów zdecydowanie dłużej niż tradycyjne szklanki, filiżanki czy kubki.

Warto dodać, że szklanki z podwójnym dnem odporne są na obicia i zarysowania, dodatkowo są one lekkie. Ogromnym atutem jest fakt, że zewnętrzna warstwa szklanki nie nagrzewa się ani nie wychładza, dzięki czemu szklanki są wygodne i komfortowe dla użytkowników. Szklanek termicznych lepiej nie wkładać do zmywarki, istnieje możliwość ich rozwarstwienia.

Szklanki termiczne do kawy z ekspresu - jakie są rodzaje?

Zarówno w sklepach stacjonarnych z wyposażeniem gospodarstwa domowego, większych supermarketach jak i w sklepach internetowych znajdziemy różne modele szklanek termicznych do kawy. Największą popularnością cieszą się szklanki termiczne z podwójną ścianką do kawy bez uchwytów - świetnie sprawdzą się one do serwowania latte czy cappucino, kaw z dodatkiem lodów, bitej śmietany czy syropów.

Szklanki termiczne do kawy z uchem czy uchwytem to także wygodne rozwiązanie. Takie szklanki sprawdzą się także do serwowania herbaty. W formie prezentu, na przykład na parapetówkę lub z okazji ślubu, doskonałym wyborem będą szklanki termiczne do kawy z łyżeczkami.

Wybierając szklanki termiczne do kawy z ekspresu, warto wcześniej sprawdzić pojemność kaw oferowanych przez nasze urządzenie, by dopasować do tego pojemność szklanek termicznych. Najpopularniejsze są szklanki termiczne do kawy 300 ml, 350 ml oraz 430 ml.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.