Kabina prysznicowa z brodzikiem - wady i zalety

Kabiny prysznicowe z dodatkiem brodzika wciąż są u nas najbardziej powszechnym wyposażeniem łazienki. Tego typu produkty mają zresztą liczne zalety, ale trudno zrezygnować z próby ich porównania z innymi rozwiązaniami. Warto zatem rozważyć ich największe zalety i wady.

Łazienka z dużą kabiną prysznicową.Łazienka z dużą kabiną prysznicową. Fot. Shutterstock

Kabiny prysznicowe z brodzikiem - najbardziej powszechne rozwiązanie w naszych łazienkach

Bardzo popularny wybór kabiny i brodzika sprawia, że zestawy tego rodzaju występują na rynku bardzo licznie.

Kabiny prysznicowe - duży wybór

Mając duży wybór, łatwiej możemy zrealizować interesujący nas projekt. Jeśli chcesz odczuwać dumę ze sposobu urządzenia własnej łazienki, wybierz satysfakcjonujące cię produkty. Niejeden sklep, czy to stacjonarny, czy też internetowy, oferuje zestawy o różnych wymiarach, wyglądzie i funkcjach. Dla porównania: dostępne są nie tylko tradycyjne kabiny prysznicowe, ale też prysznice z sauną czy hydromasażem.

Do jakiej łazienki warto wybrać kabinę z brodzikiem?

Kabina wyposażona w brodzik może zostać zamontowana właściwie w każdej wielkości pomieszczeniu. Wybierz więc taki prysznic, który dopasuje się idealnie do posiadanej przez nas łazienki. O ile w przypadku dużej przestrzeni możesz pozwolić sobie na większą dowolność, to już do małych łazienek najczęściej wybieramy takie wyposażenie, które zaoszczędzi nam nieco przestrzeni. Wówczas w cenie jest zwykle kabina narożna i półokrągła.

Kabiny prysznicowe: na co zwrócić uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej z brodzikiem?

Co powinno być brane pod uwagę przy zakupie kabiny z brodzikiem? Najczęściej takie prysznice wybieramy uwzględniając:

Wymiary i kształt

Kabiny prysznicowe z brodzikiem różnią się jeśli chodzi o wymiary i kształt. Typowa wielkość to 80 lub 90 cm ścianki bocznej - dla porównania warto jednak podkreślić, że większe możliwości dają np. kabiny typu walk in. W tym przypadku możemy się pokusić np. o zakup produktu mającego wymiary 80 x 120 cm. Ważne jest też, żeby wybrać właściwy typ brodzika. Jego wysokość to istotny parametr choćby po to, by nie dochodziło do rozchlapywania wody.

Łazienka z kabiną prysznicową. Łazienka z kabiną prysznicową.  Fot. Merkury Market

Drzwi

Prysznice z brodzikiem najczęściej mają drzwi uchylne lub przesuwne. Pierwsze są najprostszą, tradycyjną opcją. Jeśli jednak zależy ci na zachowaniu wolnej przestrzeni, to zdecydowanie lepsze będą drzwi przesuwne. Pokaż, że cenisz sobie funkcjonalność.

Jakość wykonania

Niemal każdy producent zapewnia, że pochodząca od niego kabina z brodzikiem jest wykonana z materiałów najlepszej jakości. Warto jednak czynić porównania pomiędzy poszczególnymi produktami po to, by wybrać opcję o korzystnej relacji jakości do ceny. Przede wszystkim ścianki powinny być wykonane z hartowanego szkła, zaś mechanizm przesuwania lub otwierania drzwi oparty o dobrej jakości rolki lub zawiasy. Zwróćmy też uwagę na to, z jakiego materiału wykonano brodzik. Najtańszy rodzaj to brodziki z akrylu sanitarnego, które łatwo jest jednak zarysować.

Dlaczego warto wybierać prysznic z kabiną?

Co jeszcze sprawia, że zakup kabiny z brodzikiem może być odpowiednią opcją dla wielu osób?

Kabina i brodzik - zakup produktów razem. Jakie daje korzyści?

Przede wszystkim mamy pewność, że oba elementy będą ze sobą dobrze pasowały. Również kwestia doboru stylistyki obu elementów nie będzie nas dotyczyć. Wreszcie - wspólny zakup bardzo często jest zwyczajnie najtańszą opcją. Niezależnie nawet od tego, czy kupujemy w sklepie stacjonarnym, czy też internetowym.

Nie zawsze warto wybierać kabinę prysznicową z brodzikiem. Dlaczego?

Prysznic bez brodzika łatwiej jest utrzymać w czystości - najzwyczajniej jest tu mniej trudnodostępnych miejsc. Nie ma też fizycznej przeszkody w postaci brzegów brodzika, co docenią osoby starsze lub rodziny z małymi dziećmi. Poza względami bezpieczeństwa i wygody także kwestie związane z wystrojem wnętrza mają duże znaczenie. Brak brodzika sprawia, że konstrukcja sprawia wrażenie znacznie lżejszej. Stawiamy w tym miejscu na minimalizm. Dzięki temu w mniejszej mierze odciągamy uwagę od samego sposobu aranżacji łazienki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA