Plakaty Van Gogh'a - niepowtarzalne i kolorowe. Czy pasują do nowoczesnych wnętrz?

Vincent van Gogh to jeden z najbardziej znanych i cenionych malarzy postimpresjonizmy. Jego obrazy zachwycają burzą idealnie dobranych do siebie kolorów i efektowną grą światła. Mamy świetną alternatywę dla drogich postprodukcji - plakaty van Goh'a. Czy pasują one do nowoczesnych aranżacji? Postanowiliśmy sprawdzić.

Plakaty - modny sposób na dekorowanie wnętrz

Ściany w mieszkaniu warto udekorować, ożywić, nadać im wyraz, a aranżacji - charakter. W takiej roli świetnie sprawdzą się plakaty. Wyrażają myśli, poglądy, wywołują rozbawienie, skłaniają do przemyśleń. Wszystko zależy od motywu, który się na nich znajdzie. Plakaty pasują do każdego wnętrza, warto dopasować je do aranżacji pomieszczenia pod względem kolorystycznym i stylistycznym. Taka dekoracja skutecznie ożywi wystrój mieszkania, spersonalizuje je, sprawi, że będzie niebanalne.  

Plakaty to świetny sposób na odświeżenie dekoracji wnętrza. Stanowią one świetną alternatywę dla drogich obrazów, warto więc na nie postawić, by nie obciążać domowego budżetu, a ściany nie straszyły pustką. Jaką zaletę mają plakaty? W sklepach wybór jest ogromny, dzięki czemu każdy ma możliwość dopasowania plakatu dekoracyjnego wedle własnego uznania. Z pewnością zastanawiasz się, jakie plakaty można znaleźć w sklepach. 

Plakat Dziewczyna w bieli Vincent van Gogh A3Plakat Dziewczyna w bieli Vincent van Gogh A3 Fot. empik

Plakaty van Gogh'a

Vincent van Gogh to malarz o dość burzliwym życiu. Śmiało można powiedzieć, że sukces odniósł dopiero po śmierci. Zyskał miano jednego z najbardziej znanych malarzy postimpresjonistów na całym świecie. Choć początkowo jego dzieła były mocno oświetlone i bardzo posępne, po zetknięciu z innymi malarzami tego gatunku artysta zaczął stopniowo rozjaśniać paletę swoich obrazów tak, że zaczęły one zachwycać kolorami. Obrazy van Gogha wyróżniały się na tle innych intensywną kolorystyką, wrażeniem ruchu i wibracji, a także charakterystycznymi pociągnięciami pędzlem. Obrazy artysty cieszą się ogromną popularnością, reprodukcje kupić można od 300 złotych wzwyż, w zależności od typu obrazu i jego rozmiaru. Świetną alternatywą dla obrazów jest galeria plakatu van Gogh'a. Plakaty drukowane są na wysokiej jakości płótnie - museum canvas, dzięki czemu idealnie odtwarzane są najdrobniejsze szczegóły każdej grafiki. Profesjonalny wydruk na dużym formacie gwarantuje idealną wyrazistość i głębię kolorów prezentowanych dzieł.

Jakie plakaty Vincenta van Gogha cieszą się największą popularnością? Na uwagę zasługuje plakat van Gogh w okularach, van Gogh plakat cafe, a także plakat Dziewczyna w bieli, Róże, Pola Pszenicy oraz Słoneczniki.

Plakat w ramie czarnej FEEBY Van Gogh portret, 40x60 cmPlakat w ramie czarnej FEEBY Van Gogh portret, 40x60 cm Fot. empik

Jak dopasować plakat do aranżacji?

Wybór plakatu do wnętrza wbrew pozorom nie jest prosty. Kluczową kwestią jest, by plakat na ścianie, tak jak pozostałe dekoracje pasował do całości aranżacji i tworzył z nią całość. W minimalistycznych wnętrzach możemy nieco bardziej poszaleć i wybrać plakat, który wyróżni się na tle całości.

Plakat warto dopasować do aranżacji pod względem rozmiaru. Warto pamiętać, że duże modele najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach o dużym metrażu. W małych wnętrzach duże rozmiarowo plakaty mogą przytłoczyć aranżację. Przed zakupem warto sprawdzić wymiary plakatu, szczególnie, jeśli zamawiamy przez Internet. Większość plakatów sprzedawanych jest bez ramy. Powieszenie takiego plakatu na sznureczku na ścianie spowoduje, że szybko ulegnie on zniszczeniu. Jak przedłużyć jego trwałość? Plakat najlepiej umieścić w antyramie szklanej lub z plexi lub po prostu w ramce, co ochroni go przed działaniem promieni słonecznych oraz kurzem. Warto pamiętać, by ramka nie zlała się kolorystycznie z kolorem ściany, warto wybierać je na zasadzie kontrastu.

Plansze z cytatami i sentencjami świetnie sprawdzą się w sypialni czy pokoju dziennym. Plakaty z motywującymi hasłami warto umieścić w domowym gabinecie, miejscu pracy i pokoju ucznia. Odpowiednie hasło to połowa sukcesu, potrafi ono zachęcić do działania i większego uporu w dążeniu do celu. W salonie najlepiej powiesić plakaty z ciekawymi grafikami, wizerunkami zwierząt, wzorami geometrycznymi lub sentencjami, które wzmocnią rodzinne relacje. Hitem w nowoczesnych aranżacjach stały się plakaty imitujące reprodukcje obrazów znanych malarzy, np.: plakaty Vincenta van Gogh'a. Jak wiadomo, posiadanie oryginału obrazu jest niemal niemożliwe, dobre reprodukcje odstraszają cenami, a świetną alternatywą, by cieszyć się twórczością ulubionego malarza we własnym domu są plakaty.

VAN GOGH, POLA PSZENICYVAN GOGH, POLA PSZENICY Fot. empik

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.