Domowe biuro - wybieramy podkładkę na biurko. Jaka sprawdzi się najlepiej?

Urządzając domowe biuro, myślimy o funkcjonalnym biurku, wygodnym i ergonomicznym krześle, ale istotne są także niepozornie dodatki, takie jak podkładka na biurko. Warto wybrać model, który zakryje cały blat. Jak duża mata na biurko sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!

Domowe biuro - co się przyda?

W dobie nadal panującej pandemii duża część z nas została zmuszona, aby przenieść swoje stanowisko pracy z biura do domu. Choć z pewnością dla niektórych początki były trudne, a możliwość skupienia podczas pracy w domowych warunkach była mocno utrudniona, konieczność zaaranżowania domowej przestrzeni do pracy stała się koniecznością. Jak wiadomo, w odpowiednio urządzonej przestrzeni, gdzie wszystkie niezbędne do pracy narzędzia i materiały znajdują się na wyciągnięcie ręki, praca jest bardziej efektywna i łatwiej się skupić. Pozwoli to uniknąć nieustannego odrywania się od zawodowych obowiązków oraz rozpraszania. W domowym gabinecie nie może zabraknąć funkcjonalnego, możliwie sporego biurka, ergonomicznego krzesła, które "zadba"o stan zdrowia naszego kręgosłupa nawet podczas wielu godzin spędzonych w pozycji siedzącej oraz odpowiedniego oświetlenia, które nie zmęczy wzroku. Warto także zadbać, by w zasięgu dłoni znalazł się kubek na długopisy, półki na notatki, kosz na śmieci oraz duża podkładka na biurko - to przedmioty, których zdecydowanie nie powinno zabraknąć. W zasięgu wzroku powinniśmy mieć także organizer ze zszywaczem, długopisami czy kolorowymi karteczkami.

Podkładka na biurkoPodkładka na biurko Fot. empik

Duża podkładka na biurko - zalety

Biurko to podstawowy mebel i narzędzie pracy. Z pewnością nikt z nas nie chciałby pracować na kolanie, siedząc na podłodze. Do komfortowej i miłej pracy niezbędny jest porządek, dlatego warto zadbać o schludne i czyste miejsce do tego przeznaczone. Świetnym pomysłem jest zakup dużej podkładki na biurko. Taki gadżet pomoże każdemu z nas zadbać o estetykę i czystość na biurku.

Podczas długich godzin spędzonych przy biurku na pewno zdarza ci się jeść i pić, a więc przytrafiają się także wypadki w postaci rozlanej kawy, herbaty lub soku, okruchów z kanapek, porysowanej od naczyń powierzchni mebla, a także plam z tuszu długopisów czy atramentu z drukarki. Intensywne użytkowanie biurka sprawia, że po prostu szybciej się ono niszczy, ale przecież trudno uniknąć tego uniknąć, kiedy codziennie się przy tym meblu pracuje. Aby cieszyć się dłuższy czas jego nienagannym wyglądem, z pomocą przychodzi podkładka na biurko, która pomoże zadbać o nieskazitelny wygląd blatu mebla. Śmiało można powiedzieć, że jest to produkt must have, idealnie służący do zabezpieczenia płaskich powierzchni, nie tylko na biurku, ale też na stole, stoliku kawowym czy toaletce.

Jakie jeszcze zalety ma podkładka na biurko? Na pewno wiesz, jak trudno pisze się na kartce, gdy leży ona jedynie na blacie mebla. Duża podkładka na biurko będzie stanowiła stabilne podłoże do ręcznego pisania.

Duże maty na biurko wykonane są z odpornego na zabrudzenia materiału, który łatwo jest utrzymać w czystości. Podkładkę bez problemu umyjesz wilgotną szmatką, ściereczką do kurzu lub w przypadku większych zabrudzeń - pod bieżącą wodą. Na uwagę zasługuje także estetyka podkładek na biurko. Ich wybór jest ogromny - kuszą wzorami i kolorami, dzięki czemu pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną. Duża mata na biurko może stać się ozdobą domowego biura i wyznacznikiem własnego stylu. Duża podkładka na biurko dla dzieci zachwyci malucha, jeśli będzie widniała na niej ulubiona bajkowa postać, z kolei duża podkładka na biurko gamingowe w mocnych kolorach lub z delikatnym świetlnym motywem podkreśli, do czego służy to miejsce. Podkładka na biurko duża biała będzie uniwersalnym wyborem, sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach dokładnie tak samo, jak podkładka na biurko przezroczysta duża. Duże podkładki na biurko z motywem marmuru, kwiatów czy liści ożywią aranżację biurka i umilą pracę.

Podkładka na biurko w monsteryPodkładka na biurko w monstery Fot. empik

Duża podkładka na biurko - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając dużą podkładkę na biurko, warto zastanowić się, czy zależy nam przede wszystkim na funkcji estetycznej, czy na praktycznej. Jeśli obie te cechy są dla ciebie ważne, warto wybrać model, który spełni jedną i drugą. Warto wziąć pod uwagę kształt biurka oraz jego materiał i jego skłonność do zniszczenia. Stopień użytkowania mebla nie jest bez znaczenia. Najmniej widoczne na biurku są podkładki przezroczyste, pokryte bezbarwną folią, jednak wiele z nich nie charakteryzuje się zbyt dużą trwałością. Solidność wykończenia podkładki najlepiej sprawdzić na etapie zakupu. W sklepach znaleźć można duże podkładki na biurko z kieszonkami, które pozwolą pod przezroczystą powłoką umieścić ważne notatki, hasła czy loginy i mieć je zawsze w zasięgu wzroku.

Przy częstej pracy przy biurku kluczową kwestią jest antypoślizgowość maty na biurko. Nic nie będzie bardziej denerwujące niż przesuwająca się mata, która z założenia powinna być praktyczna, a tymczasem każdy ruch dłonią powoduje przemieszczanie się jej po blacie. Warto pamiętać, że antypoślizgowe podkładki na biurko są nieco droższe, jednak dużo bardziej funkcjonalne.

Podkładka na biurko w anansyPodkładka na biurko w anansy Fot. empik

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.