Stylowe kubki do kawy i herbaty - wybierz ulubiony kształt, wzór i kolor

Jakie kubki do kawy i herbaty wybrać? Poznaj modele o różnorodnych kształtach i wzorach, wykonane z różnych materiałów. Tylko pamiętaj - ulubione napoje smakują najlepiej w tych, które nie tylko pasują do wystroju domu, ale też do twojej osbowości i pasji.

Kubki i talerze w kolorach natury.Kubki i talerze w kolorach natury. Fot. Shutterstock

Dobra kawa czy herbata w ulubionym kubku potrafi często uratować kiepski dzień. Dlatego swój ulubiony, który spełnia estetyczne wymagania, zawsze warto mieć pod ręką. Taki, który pasuje do osobowości i ewentualnych pasji, a nie tylko do aranżacji domu. Można wybrać kubki do kawy i herbaty, które będą miały inspirujące cytaty oraz różne wzory. Rustykalne, retro, nowoczesne, minimalistyczne, w graficzne wzory czy nawet bardzo designerskie, sygnowane nazwiskami projektantów. Oferta producentów jest ogromna. 

Kubki do kawy i herbaty można też wybierać pod kątem materiału. Najpopularniejsze, ceramiczne modele, które oferują różnorodni producenci, mogą być wykonane z fajansu, kamionki, porcelitu, teraktory, gresu i porcelany. 

Kubki ceramiczne do kawy i herbaty

Kubki ceramiczne do kawy i herbaty.Kubki ceramiczne do kawy i herbaty. Fot. Shutterstock

Piękna forma, kolory, wzory, różne pojemności, wysoka odporność na temperaturę i czynniki chemiczne - takie są ceramiczne kubki do kawy i herbaty. Niektóre mają gładką powierzchnię, inne chropowatą, nieregularną. Są też białe kubki do kawy i herbaty, które wykonuje się na przykład z fajansu. Mają dobrą cenę w stosunku do jakości, najczęściej można je myć w zmywarce.

Kubki do kawy i herbaty są też wykonane z kamionki. Polecamy je wszystkim, którzy lubią mniej eleganckie formy, pasujące do domku na wsi i innych sielskich aranżacji. Ich nieregularna struktura, wzory i kolory są często inspirowane naturą, na przykład kolorami jesiennego morza czy nadmorskiego piasku. Ciekawy design idzie w parze z praktycznością. Kubki do kawy i herbaty z kamionki doskonale radzą sobie z wysokimi temperaturami i dobrze utrzymują temperaturę napojów. 

Ceramiczne kubki do kawy i herbaty mogą być też zrobione z gresu, który jest wytrzymałym materiałem, służącym dziś nie tylko do produkcji płytek łazienkowych czy kuchennych. To rodzaj ceramiki, z którego tworzy się różnorodne elementy zastawy stołowej. Są odporne na wysokie temperatury, wodę i plamy. Jak rozpoznać kubki do kawy i herbaty z gresu? Mają rustykalny design i nieregularne krawędzie. Pięknie wyglądają białe kubki do kawy i herbaty z czarnymi cętkami. 

Jedną z odmian ceramiki jest też porcelit, tak zwana "półporcelana". To świetny materiał na białe kubki do kawy i herbaty - ma bardzo dobrą jakość i przeróżne odcienie bieli. Naczynia takie wytwarza się z gorszej jakości kaolinu, skaleni i kwarców. 

Kubki do kawy i herbaty z terakoty inspirowane są często starożytnymi naczyniami. Ich kształty i użyty materiał doskonale odzwierciedla antyczny styl - wąskie u dołu naczynie rozszerza się ku górze. Ceglaste kolory pięknie potrafią ozdobić dzisiejsze jadalnie, w których coraz częściej dominują różnorodne odcienie natury. 

Nowoczesne kubki do herbaty i kawy z porcelany

Wolisz eleganckie kubki do kawy i herbaty, a może kolorowe, o nieco fikuśnych kształtach, ale o gładkiej powierzchni? Zobacz nasze propozycje z porcelany, o różnym stopniu połysku, odpornej na uszkodzenia i wysoką temperaturę. Minimalistycznie prezentują się kubki do kawy i herbaty ze złotymi zdobieniami. Jeśli natomiast szukasz czegoś bardziej kosmicznego, dla siebie lub dziecka, kubek w kształcie hełmu kosmonauty może być świetnym wyborem. Można go wkładać do mikrofalówki i zmywarki. Więcej plusów? Ten kosmiczny kubek do kawy i herbaty ma rzadko spotykaną pojemność, aż 700 ml. 

Kubki do kawy i herbaty to jeden z tych must have dodatków do kuchni, których nigdy za wiele. Świetnym pomysłem jest też gromadzenie modeli z różnych stron świata, które przypomną o odwiedzonych zakątkach, a przy okazji przywołają piękne wspomnienia z podróży. Kubki do kawy i herbaty mogą być też doskonałym pomysłem na prezent dla znajomych, przyjaciół i rodziny. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.