Komody do sypialni w stylu glamour

Komoda glamour to jeden z najpiękniejszych produktów, jakie dostępne są na rynki. Komoda taka udekoruje pomieszczenie, a dodatkowo sprawi, że przestrzeń salonu stanie się praktyczna. Zobacz, jakie produkty będą najlepsze.

Elegancki salon.Elegancki salon. Fot. Shutterstock

Czym charakteryzuje się styl glamour?

Styl glamour to jeden z ciekawszych stylów wnętrzarskich. Dedykowany jest zwłaszcza dla silnych kobiet sukcesu, które we wnętrzach glamour mogą wyrazić siebie. W stylu glamour króluje przepych, ale i jednoczesna elegancja. Nie ma tutaj miejsca na kicz, wszystkie elementy muszą być do siebie ciekawie dobrane tak, by tworzyć atrakcyjne wnętrze.

Kolorystyka jest niezwykle wyrazista. Króluje biel, czerń oraz złoto i srebro. Kolory te wskazują na przepych, ale są często odpowiednio stonowane i świadczą o elegancji, która panuje we wnętrzu. Niezwykle często kolory stosuje się w bardzo kontrastowych zestawieniach. Dzięki temu aranżacja jest wyrazista, a styl mocno podkreślony. Niezwykły charakter wnętrza podkreślają też odpowiednio dobrane dodatki.

Gdzie najlepiej zastosować styl glamour?

Styl glamour można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Sprawdzi się szczególnie dobrze w salonie lub sypialni. Styl ten możesz wprowadzić również do łazienki oraz kuchni.

Jeśli decydujesz się na wprowadzenie tego stylu w całym swoim domu, pamiętaj, by był on szczególnie stonowany. Zbyt dużo przepychu będzie nieodpowiednie i może sprawiać przytłaczające wrażenie. Jeśli aranżacja będzie duża, postaw raczej na biele i zestaw je z niewielką ilością czerni. Złoto i srebro wyeksponuj w dodatkach.

Jak powinny wyglądać meble do stylu glamour?

Elegancka sypialnia.Elegancka sypialnia. Fot. Shutterstock

W stylu glamour liczy się nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również wygoda użytkowania. Dlatego meble, które wstawia się do wnętrz glamour, są nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Powinny też być funkcjonalne, a ich użytkowanie nie może sprawiać żadnych kłopotów.

Warto postawić na minimalistyczne formy i eleganckie linie. Niezwykle popularne są białe meble, które we wnętrzach glamour prezentują się naprawdę olśniewająco. Świetnie wygląda wykończenie na wysoki połysk — doskonale podkreśli ono pełne przepychu aranżacje.

Materiał na meble powinien być trwały i wytrzymały. Doskonale w tej kwestii sprawdza się płyta MDF. Dodatkowo płyta może być wykończona w dowolnym kolorze. Uzyskanie połyskliwej powierzchni na płycie MDF nie będzie żadnym problemem. W bardziej stonowanych aranżacjach można zastosować meble z drewna.

Jaka powinna być komoda glamour?

Komoda w stylu glamour to mebel szczególnie elegancki, a jednocześnie odznaczający się minimalizmem. Komody do salonu lub sypialni w stylu glamour najczęściej są białe, wykonane z płyty wykończonej na wysoki połysk. Taki mebel będzie wyjątkowym, ciekawym i praktycznym elementem aranżacji glamour.

Komody w stylu glamour to meble do sypialni, które bardzo często mają dodatkowe detale w kolorze czarnym, złotym lub srebrnym. To podkreśla charakter stylu glamour. Komody glamour mogą mieć również niezwykle ozdobne uchwyty, często wykonywane w kolorze srebrnym lub złotym. Na takie dodatki decyduj się zwłaszcza wtedy, gdy Twoja aranżacja glamour jest bardzo minimalistyczna i nie ma zbyt wielu dekoracji w pomieszczeniu. Jeśli wnętrze ozdabiasz rzeźbami lub wazonami, lepiej zrezygnować z ozdobników na meblach, w tym i na komodach. Zbyt wiele ozdobnych elementów może spowodować, że kompozycja stanie się kiczowata i nieprzyjemna.

Na rynku do wyboru będziesz miał wiele różnorodnych komód. Komody glamour to wśród wyjątkowo popularne elementy, stosowane nie tylko do wyposażania wnętrz w tym konkretnym stylu. Atrakcyjna komoda glamour sprawdzi się również w innych, minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach.

Kupując komodę, zwracaj szczególną uwagę na jej rozwiązania wnętrza. Szuflady będą lepsze wtedy, gdy komoda ma posłużyć do segregacji i porządkowania dokumentów lub obrusów, półki przydadzą się bardziej na ubrania, obuwie lub zapasową pościel. Przy zakupie zadbaj też o odpowiednią szerokość, wysokość i głębokość komody glamour tak, by wybrany przez Ciebie mebel bez problemu zmieścił się w przeznaczonym dla niego miejscu.

Na jakie dodatki najlepiej się zdecydować?

Komoda glamour sama w sobie nie stworzy wnętrza glamour, chociaż jej obecność może podkreślić wyjątkowy charakter pomieszczenia. Zadbaj zatem o odpowiednie dodatki. Komodę ustroić możesz kamiennymi lub szklanymi wazonami. Postaw też ozdobne, złote lub srebrne ramki na zdjęcia oraz lustra. Atrakcyjnie będą też wyglądać wszelkie szklane lub porcelanowe figurki. Koniecznie zdecyduj się na biały, złoty lub srebrny kolor dodatków.

Więcej o:
Copyright © Agora SA