Drapak z hamakiem dla kota - jak wybrać? Te modele są naprawdę piękne

Masz w domu kota i szukasz dla niego idealnego miejsca, które posłuży do zabawy i odporczynku. Świetnym wyborem będzie drapak z hamakiem dla kota. Jakie ma zalety? Co wziąć pod uwagę przy wyborze? Jakie modele znajdziemy w sklepach? Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy!

Drapak z hamakiem dla kota

Masz w domu kota? Na pewno zależy Ci, aby był szczęśliwy i miał w twoim domu jak w raju. Choć to zwierzęta, które uwielbiają chodzić własnymi drogami, ignorują starania właścicieli, z całą pewnością docenią wygodne miejsce do spania i zabawy. Większość doby koty przesypiają, sen ma ogromnie ważny wpływ na ich samopoczucie, buduje poczucie bezpieczeństwa, kumuluje energie oraz sprzyja regeneracji. Koty uwielbiają rządzić, dlatego wyznaczenie miejsca do spania w konkretnym miejscu stanowi dla właścicieli nie lada wyzwanie. Nie wszystkim jednak odpowiada sierść w pościeli i woleliby jej uniknąć. Legowiska ustawione na podłodze wydają się kotom mało atrakcyjne. Dlaczego? To zwierzęta o instynkcie łowcy, które uwielbiają obserwować z wyższych stanowisk, dlatego warto znaleźć alternatywę dla legowiska. Doskonałym wyborem będzie baza drapak z hamakiem dla kota.

Drapak hamak dla kota - zalety i wady

Drapak hamak dla kota to zdecydowanie hit dla czworonożnego pupila. Dlaczego? Jak wiadomo, koty uwielbiają się wspinać i drapać, to ich instynktowna potrzeba. Solidna konstrukcja, która połączy miejsce do drapania i miejsce do błogiego leżakowania to model idealny, który pozwoli nie tylko zaoszczędzić miejsce w domu, ale też pupil będzie miał wszystko w zasięgu swojej łapy i wzroku. Drapaki hamaki są stabilne, ale lekkie, dlatego łatwo można zmieniać ich położenie w domu.

Hamak dla kota ładnie się prezentuje, dlatego doskonale wpisze się w aranżację domowej przestrzeni. Zazwyczaj hamak dla kota jest wykonany z miękkiej i wygodnej tkaniny, wyścielony pluszem lub przytulnym futerkiem, kot w takim legowisku będzie miał jak w raju. Stylowe drapaki prezentują się uroczo, dlatego zdecydowanie nie będą przeszkadzały ani raziły swoim wyglądem.

Drapak dla kota z hamakiem zapewni milusińskiemu pupilowi moc atrakcji, szczególnie jeśli ten postanowi wystawić swoje pazury. Drapanie to naturalna potrzeba kotów, niestety mogą ucierpieć na tym domowe meble, dywany, firany, zasłony i tapety. Jeśli chcesz uniknąć szkód, zakup drapaka dla kota będzie idealnym pomysłem. Wspinanie się, zabawa i drapanie na drapaku dla kota pozwoli zadbać o jego kondycję i wzmocni układ mięśniowy, kostny oraz grzbiet. Warto pamiętać, że koty niewychodzące również potrzebują ruchu, a zabawa na drapaku umożliwi ćwiczenie równowagi i wzmacnianie koordynacji ruchów pupila.

Jakie wady ma hamak dla kota z drapakiem? Zdecydowanie nie polecamy kupować najtańszych hamaków z drapakiem dla kota. Choć mówi się, że kot zawsze spada na cztery łapy, takie myślenie może być zgubne. Z pewnością zależy ci na bezpieczeństwie pupila, którego waga może wynosić od 3 do nawet 8 kg. Warto wybrać hamak dla kota z drapakiem o solidnej, stabilnej i wytrzymałej konstrukcji, dostosowanej do wagi naszego czworonożnego pupila. Przed zakupem warto również sprawdzić możliwość prania hamaka.

Hamak drapak dla kotaHamak drapak dla kota Fot. shutterstock

Drapak dla kota z hamakiem - jakie modele są dostępne?

W sklepach znajdziemy modele drapaków hamaków dla kota o przeróżnych formach. Możliwości montażu również jest wiele, warto pomyśleć o tym już na etapie zakupu. Dostępne są drapaki z hamakiem dla kota montowane na ścianie, szybie, grzejniku oraz modele stojące. Koty uwielbiają wchodzić wysoko, dlatego dobrym wyborem będą modele montowane na wysokości lub wysokie konstrukcje. Warto wspomnieć, że koty uwielbiają ciepło, dlatego drapak dla kota z hamakiem umieszczony na kaloryferze lub w jego pobliżu będzie strzałem w dziesiątkę, a pupil będzie spędzał w nim całe dnie.

Jaki drapak z hamakiem warto wybrać? Popularnością cieszą się drapaki dla kota z wieżą obserwacyjną. Miejsca do leżakowania obite są miękkim i przytulnym pluszem, z kolei miejsca do drapania sizalowym sznurkiem. Na drapaku z hamakiem nie brakuje wiszących zabawek. Twój kot uwielbia się chować przed domownikami i wypoczywać w spokoju? Sprawdzi się drapak z budką dla kota.

Zobacz również legowiska dla kota

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.