Meble do przedpokoju - jak wybrać te najlepsze

Jak zaaranżować przedpokój? Jakie meble do przedpokoju wybrać, na co zwrócić szczególną uwagę podczas jego aranżacji? Jakie dodatki i dekoracje warto wykorzystać do ozdoby pomieszczenia? Podpowiadamy.

Aranżacja przedpokojuAranżacja przedpokoju Fot. shutterstock

Przedpokój, choć niepozorny i często pomijany podczas aranżacji domu, jest jego wizytówką. Przechodzi przez niego każdy Twój gość, każda odwiedzająca Cię osoba. Warto więc zadbać o to, by był elegancki i funkcjonalny. Dlatego potrzebne są odpowiednie meble, dekoracje i dodatki, które wydobędą jego piękno i podkreślą charakter wnętrza.

Jaki kolor do przedpokoju?

Kluczem do sukcesu i prawidłowej aranżacji przedpokoju jest odpowiedni wybór kolorów, odcieni i tonacji. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na kształt pomieszczenia, a także na to czy posiada ono okna. Większość przedpokojów i korytarzy to wnętrza, nieduże, wąskie i słabo oświetlone. Okno jest w nich raczej rzadkością. Dlatego wybierając kolory przedpokoju, warto postawić na jasne, ciepłe barwy, które rozjaśnią i dodatkowo optycznie powiększą przestrzeń. Beże, kremy, delikatne szarości i biel — to idealne barwy do małego korytarza. Do większego możesz wybrać nieco ciemniejsze odcienie. Pamiętaj jednak by zachować umiar, aby przestrzeń nie stała się mroczna i przytłaczająca.

Siedzisko do przedpokojuSiedzisko do przedpokoju Fot. shutterstock

Jakie meble do przedpokoju wybrać?

Jest kilka mebli, na które warto zwrócić szczególną uwagę, urządzając korytarz, przed wyjściem z domu. Dzięki nim przedpokój stanie się nie tylko elegancki, ale również niezwykle praktyczny.

Szafa do przedpokoju

Pierwszym i najważniejszym meblem, którego nie może zabraknąć w przedpokoju, jest pakowana szafa. Szafy do przedpokoju pozwalają na praktyczne przechowywanie odzieży wierzchniej, szalików, czapek, rękawiczek oraz całej masy drobnych przedmiotów użytku codziennego, na które nie ma miejsca w innych częściach mieszkania. Warto zainwestować w szafę do korytarza, nawet jeśli jego powierzchnia nie jest zbyt duża. Jej posiadanie w znaczący sposób poprawia funkcjonalność holu i pomaga w utrzymaniu porządku.

Komoda do przedpokoju

Komoda jest meblem pasującym do każdego niemal wnętrza. Nie inaczej jest w przypadku holu. Komody do przedpokoju to popularne elementy, które często goszczą w tych wnętrzach. Obok szafek na buty, to najczęściej wybierany element dekoracji przestrzeni. Najlepiej sprawdzają się w roli schowka na bibeloty i drobne elementy garderoby tj. rękawiczki lub czapli.

Szafka na buty w przedpokoju

Meble do przedpokoju mogą być naprawdę różne. Coraz częściej spotkać można nietypowe, a czasem nawet zaskakujące rozwiązania w holu. Są jednak takie elementy, które na stałe wpisały się w charakter pomieszczenia. Takim wyjątkowym "must have" w każdym holu jest szafka na buty.

Pozostawione w nieładzie, porozrzucane obuwie jest zmorą wielu domów. Każdy, kto chce pozbyć się tego kłopotu, powinien zainwestować w idealną szafkę na buty. Z tego względu warto zainwestować w szafkę na buty. Wybierając mebel, warto wziąć pod uwagę jego wymiary, ilość misja i możliwości przechowywania, jakie daje.

Szafki na buty mają różne rozmiary, wzory i kolory, dzięki czemu każdy bez trudu znajdzie model pasujący do wnętrza. Częstym dodatkiem do tego typu mebli do przedpokoju jest wygodne siedzisko.

Wieszak\

Siedzisko do przedpokojuSiedzisko do przedpokoju Fot. shutterstock

Oprócz wskazanych powyżej elementów w każdym przedpokoju powinien koniecznie znaleźć się przynajmniej jeden wieszak na odzież wierzchnią. Będą korzystali z niego głównie goście, jednak bez tego elementu trudno wyobrazić sobie praktyczny hol Możemy na nim powiesić kurtki czy płaszcze gości, a także przemokniętą odzież pozostawić do wyschnięcia.

Duże lustro rozjaśni pomieszczenie

Żaden przedpokój nie może się obyć bez dużego lustra, w którym każdy może się przejrzeć przed wyjściem. Lustro może znajdować się na drzwiach szafy, nad szafką na buty lub ustawione na mobilnym stelażu. Do korytarza warto wybrać lustro takiej wielkości, aby pokazywało całą sylwetkę. Równie ważne jest, aby wpisywało się w wystrój wnętrza i nawiązywało wyglądem do stylu, jaki został wybrany do aranżacji. W długim, wąskim holu doskonale sprawdzi się lustro powieszone na dłuższej ścianie. Jeżeli chcesz stworzyć wrażenie głębi, to umieść dwa lustra naprzeciwko siebie.

Meble na wymiar

Jeżeli w mieszkaniu nie ma zbyt wiele miejsca na przechowywanie, to warto wybrać meble na wymiar. Są funkcjonalne i praktyczne choć trochę droższe niż modułowe. Dają możliwość wykorzystania każdego niemal centymetra i stworzenia praktycznej powierzchni do przechowywania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.