Łóżko kontynentalne z pojemnikiem - co je wyróżnia? Zobacz te modele

Łóżko kontynentalne z pojemnikiem to jedno z najlepszych mebli do sypialni. Ma stylowy design, jest bardzo praktyczne i wygodne. Jego największą zaletą jest specjalna konstrukcja, która w połączeniu z dobrej jakości materacem, zapewnia świetną regenerację i dobry sen. Zobaczcie wybrane przez nas modele, które można teraz kupić z ogromnym rabatem.

Co to jest łóżko kontynentalne? To synonim wygody, stylu, regeneracji i dobrego snu, dzięki któremu można dobrze funkcjonować w ciągu dnia. Dlatego ten model wciąż cieszy się tak dużą popularnością. Wielkim plusem jest też design łóżka kontynentalnego - prosty i funkcjonalny, który dzięki odpowiednim materiałom obiciowym można dopasować do prawie każdej aranżacji sypialni. 

Historia łóżka kontynentalnego sięga końca XIX wieku. Dużo wcześniej, bo w 1826 roku wynaleziono w Anglii sprężynę tapicerską, którą po raz pierwszy zamontował w siedzisku fotela Samuel Pratt. W 1871 roku była też m.in. elementem pierwszego materaca sprężynowego, który pod koniec XIX wieku połączono z drewnianą ramą. W ten sposób powstała pierwsza podstawa łóżka kontynentalnego, a w latach 90. XX wieku - skrzynie z formatkami sprężynowymi trafiły do masowej produkcji. 

Łóżko kontynentalne.Łóżko kontynentalne. Fot. Shutterstock

Łóżko kontynentalne - co to znaczy w dzisiejszych czasach? 

Współczesne łóżko kontynentalne jest meblem tapicerowanym, stojącym na nóżkach, ze sprężynowym materacem wbudowanym w drewnianą skrzynię, wypełnioną sprężynami bonellowymi (tzw. boxspring) oraz udekorowaną materiałem izolującym i obiciowym. Wiele dzisiejszych modeli można kupić wraz z wezgłowiem o różnej wysokości, najczęściej 100 lub 60 cm. Łóżko kontynentalne z pojemnikiem lub bez charakteryzuje również dużo większa wysokość powierzchni spania niż w standardowych modelach. Materac zazwyczaj jest umieszczony na wysokości około 60-70 cm nad podłogą. Takie rozwiązanie zwiększa wygodę podczas zmiany pozycji ciała - z leżącej na stojącą. Dlatego łóżka kontynentalne poleca je się szczególnie osobom starszym. Są też bardzo wytrzymałe i posiadają świetne właściwości amortyzujące, które podnoszą jakość snu. 

Łóżka kontynentalne mają też różne szerokości, mogą być jedno lub dwuosobowe. Modele z pojemnikami, w których można przechowywać pościel, koce, narzuty, a nawet ubrania, dodatkowo zwiększają jego praktyczność. W zależności od jakości wykonania konstrukcji, materiałów i materaca ich zakres cenowy jest różnorodny. 

Przedstawiamy łóżka kontynentalne w różnych rozmiarach, stylach i wariantach kolorystycznych. To modne i praktyczne modele, które można dopasować do różnych aranżacji sypialni. Łóżko kontynentalne z pojemnikiem Yoy jest teraz w bardzo dobrej promocji. Można sporo zaoszczędzić.

Łóżko kontynentalne z pojemnikiem Joy.Łóżko kontynentalne z pojemnikiem Joy. Fot. Designtown

Łóżka kontynentalne z pojemnikiem - rodzaje 

Łóżko kontynentalne z pojemnikiem to świetne rozwiązanie nie tylko do mniejszego mieszkania. Posiadają jedną, dużą szufladę lub kilka mniejszych, które można wysuwać lub podnosić do góry. Zależy to od konkretnego modelu. Łóżko kontynentalne z pojemnikiem w formie szuflady najlepiej sprawdza się w większych wnętrzach, w których jest miejsce, by swobodnie wysunąć pojemnik. Do mniejszych sypialni najlepiej nadaje się łóżko kontynentalne z pojemnikiem, który otwierany jest w górę. Każda wersja jest bardzo praktyczna ze względu na możliwość przechowywania pościeli i innych przedmiotów, jak odzież sezonowa czy sportowe akcesoria, na które brakuje miejsca w szafie. 

Przedstawiamy łóżka kontynentalne z pojemnikiem Sutton i Musk, w różnych wariantach kolorystycznych, które są teraz na wyprzedaży.

Łóżko kontynentalne z pojemnikiem Sutton.Łóżko kontynentalne z pojemnikiem Sutton. Fot. Designtown

Design łóżek kontynentalnych z pojemnikiem

Łóżka kontynentalne z pojemnikiem oferuje wielu producentów mebli. Do wyboru są modele z metalowymi i drewnianymi nogami, także bez nich, tapicerowane aksamitnymi, welurowymi i innymi tkaninami. Łóżko kontynentalne nabiera stylu dzięki wezgłowiu, które może mieć pikowania lub też nie, różne wzory, rodzaje i kolory tkanin obiciowych. 

Łóżko kontynentalne z pojemnikiem Moet.Łóżko kontynentalne z pojemnikiem Moet. Fot. Designtown

Łóżko kontynentalne z pojemnikiem to świetne rozwiązanie do każdej sypialni. Model o subtelnych kolorach najlepiej odnajdzie się w sypialni skandynawskiej czy klasycznej. Natomiast fanom szyku czy stylu Hampton, który uwielbia wszystko co kojarzy się z nadmorską bryzą, polecamy granatowe łóżko kontynentalne z pojemnikiem. Ciekawą propozycją są też modele w kolorze brązowym i musztardowym. Takie łóżka kontynentalne z pojemnikiem pięknie zaaranżują na przykład sypialnie art déco, a nawet industrialne, które uwielbiają czerń, szarość i brąz.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.