Nowoczesny zegar na ścianę - jaki wybrać?

Podobno szczęśliwi czasu nie liczą, jednak zegar to gadżet, który powinien znaleźć się w każdym domu. Dziś, żeby sprawdzić godzinę, najczęściej patrzymy na ekran naszego smartfona, jednak tradycyjny zegar ścienny nie odchodzi do lamusa. Zegar pozwoli kontrolować czas, ale stanie się też świetnym sposobem na dekorację wnętrza. Jakie są nowoczesne zegary na ścianę? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy!

Zegar duży na ścianę - czy jest potrzebny?

Szczęśliwi czasu nie liczą, ale warto mieć w domu zegar! W aranżacji mieszkania każdy szczegół ma swoje znaczenie. Najmniejsze drobiazgi budują klimat wnętrza, tak jest właśnie z zegarem ściennym. Patrząc na poruszające się wskazówki można odczuć wrażenie, że czas płynie nieco wolniej, mamy nad nim większą kontrolę, dodatkowo zegar będzie świetną dekoracją. Nie da się ukryć, że technologia nieustannie się rozwija i pędzi na przód, są jednak gadżety, które największy urok zyskują, dzięki swojej pierwotnej formie. Choć zegary elektroniczne są wygodne, na pierwszy rzut oka, bez jakiegokolwiek przypatrywania jesteśmy w stanie z dużej odległości odczytać czas, tak modele tradycyjne, zarówno zegary ścienne, jak i stojące mają w sobie "to coś". Większość z nas swój dzień rozpoczyna od dźwięku budzika, w naszych domach pojawiają się modele nakręcane, elektroniczne oraz radiobudziki. W wielu domach znajdziemy także wiszący zegar duży na ścianę, który punktualnie o godzinie 12 zaczyna bić, ten model cieszy się ogromną popularnością, to klasa sama w sobie.

W sklepach znajdziemy całą masę różnych modeli nowoczesnych zegarów na ścianę. Różnią się one od siebie materiałem wykonania, ceną, ale też stylem. Nieustannie największą popularnością cieszą się zegary drewniane lub imitujące drewno, są klasyczne i ponadczasowe, dzięki czemu pasują także do nowoczesnych aranżacji. Wśród nowoczesnych zegarów do salonu królują modele awangardowe, które zaskakują formą i nie sposób przejść obok nich obojętnie. Warto pamiętać, że w nowoczesnych wnętrzach zegary ścienne duże odgrywają dużą rolę dekoracyjną. Dobrze jest mieć na uwadze, że nowoczesne wnętrza zazwyczaj urządzone są minimalistycznie, dlatego najlepiej jest dopasować model zegara pod względem kolorystyki, jego wykończenia, by pasował do całości aranżacji.

Nowoczesny zegar ściennyNowoczesny zegar ścienny Fot. empikdom

Zegar ścienny nowoczesny duży - czyli jaki?

Nowoczesne zegary do salonu to najczęściej duże modele, bardzo proste lub bardzo dekoracyjne, dzięki czemu stanowią doskonałą dekorację aranżacji. Jak duży zegar warto wybrać? Wszystko zależy od tego jaką ilością miejsca dysponujemy. Zegar ścienny nowoczesny duży powinien być dobrze widoczny, umieszczony w widocznej części pomieszczenia, tak, by łatwo było spojrzeć na niego siedząc przy stole lub na kanapie. Takie umieszczenie będzie miało pozytywny wpływ na odbiór zegara zarówno przez domowników, jak i gości. Duży zegar ścienny umożliwi szybkie sprawdzenie godziny nawet z najdalszego zakamarka pokoju. Zegar ścienny duży to model o co najmniej 40 centymetrowej średnicy. W sklepach znajdziemy modele sięgające średnicą nawet do 90 cm. Im większy zegar, im bardziej dekoracyjny model, tym większy będzie efekt wow.

Zegar ściennyZegar ścienny Fot. empikdom

Nowoczesny zegar na ścianę - jaki wybrać?

Fanom minimalizmu polecamy zegary bez tarczy. Do najmodniejszych modeli zaliczamy te z niebanalnych materiałów. Świetnie sprawdzą się zegary z betonu, metalu, a nawet z papieru! Wskazówki zegarów mogą zaskakiwać kolorami lub formą. Im bardziej oryginalne, tym bardziej efektowna dekoracja na ścianie. W nowoczesnych wnętrzach loftowych sprawdzi się stary fabryczny model z metalowymi, betonowymi elementami lub elementami imitującymi cegłę, który podkreśli surowy charakter pomieszczenia. Zegar ścienny czarny nowoczesny będzie uniwersalny i dopasuje się do wystroju pomieszczenia, niezależnie od zmian i remontów. 

Zegar do kuchni nowoczesny odgrywa bardzo ważną rolę. Jego głównym zadaniem jest prawidłowe pokazywanie czasu, co przydaje się podczas przygotowywania potraw, pieczenia ciast. Wybór modelu warto uzależnić od charakteru pomieszczenia - nie powinien się on gryźć z kuchenną aranżacją. Zegar z kulinarnym motywem ozdobi pustą ścianę i podkreśli charakter miejsca.

Bardzo modną propozycją zegarów nowoczesnych są modele szklane, które prezentują się bardzo designersko. Doskonale podkreślą one charakter pomieszczenia, nadając mu stylu i nowoczesności. Zegar na szkle sprawdzi się w salonie, sypialni, jadalni, ale też w kuchni - wystarczy wybrać ciekawy motyw, odpowiedni do charakteru wnętrza. Warto podkreślić, że zegar szklany będzie odporny na wilgoć, dlatego obecność w kuchni pary wodnej nie będzie mu straszna. Szklane zegary mają piękne barwy, ożywiają każdą ścianę, podkreślają detale. Producenci zaskakują pomysłowością, a szeroka oferta nadruków umożliwia wybranie modelu, który spersonalizuje każdą aranżację. Zegary na szkle znajdziemy w formie okrągłej, pionowej oraz poziomej.

Zegar na szkleZegar na szkle Fot. empikdom

Więcej o:
Copyright © Agora SA