Meble ogrodowe drewniane - jak o nie dbać?

Meble ogrodowe drewniane pozostały popularne pomimo konkurencji, jaką stworzyły im produkty z technorattanu lub plastiku. To często wybór osób, które cenią sobie piękny wygląd, ale też korzystną relację ceny do jakości. Mogą być nowoczesne, rustykalne, ale też industrialne. Na co zwracać uwagę, wybierając drewniane meble ogrodowe wykonane z drewna?

Drewniane meble ogrodowe.Drewniane meble ogrodowe. Fot. Shutterstock

Drewniane meble ogrodowe - wciąż w modzie

Wypoczynek na świeżym powietrzu wymaga odpowiedniego przygotowania przestrzeni ogrodu. Dostępne w ofercie różnych sklepów meble ogrodowe drewniane mogą zaspokoić potrzeby nawet wymagających klientów. Chodzi nie tylko o duży wybór produktów i ich zróżnicowanie, ale też samo piękno litego drewna. Jest to materiał z kategorii tych, które nigdy nie wychodzą z mody. Jeśli dobrze dbamy o krzesła, ławki i stół ogrodowy to możemy długo cieszyć się z ich posiadania i użytkowania w naszym ogrodzie.

Dlaczego warto wybierać meble ogrodowe z drewna?

Oferta takich produktów w sklepach jest bogata, co zachęca do tego, by spróbować znaleźć swój wymarzony zestaw mebli do ogrodu. Możesz więc przeglądać sklepowe wystawy i katalogi internetowe, by oceniać dostępne w nich opcje. Niekiedy możliwa jest darmowa dostawa i inne profity. Wyszukiwanie dogodnych ofert może przynieść nam wiele korzyści. Na co zwracamy uwagę podczas wyszukiwania interesującego nas produktu?

Piękne meble ogrodowe z drewna - klasyka wypoczynku

Istotne są często szczegóły, więc liczy się jakość. Zestaw na taras lub do ogrodu z drewna to zaś według licznych opinii prawdziwy wypoczynkowy klasyk. Dobrze prezentuje się zarówno nowy, jak i odrestaurowany. Niektóre gatunki drewna, przede wszystkim zaś dąb, upiększą ogród zwłaszcza po upływie pewnej ilości czasu. Chcesz mieć niebanalny zestaw ogrodowy dla siebie, rodziny i zaprzyjaźnionych osób? Wybierz drewno.

Meble drewniane - także na taras lub balkon

Meble ogrodowe z kanapą narożnąMeble ogrodowe z kanapą narożną Fot. shutterstock

Proste lub bardziej wyrafinowane, ale przede wszystkim wygodne - meble z drewna dobrze sprawdzą się także poza ogrodowym kącikiem wypoczynkowym. Można je zabrać także na taras lub balkon, by skutecznie wprawiać się tam dzięki nim w stan błogiego relaksu.

Industrialne meble drewniane z palet

Drewniane meble ogrodowe mogą być też stworzone z palet. To propozycja dla osób kochających styl industrialny. Jeśli cenisz taką estetykę, możesz mieć piękne meble przy dużej oszczędności pieniędzy. Dodatkowo da się wykonać taki zestaw z materiałów pochodzących z odzysku.

Drewno do ogrodu - jeden materiał, wiele możliwości wykończenia

Co jeszcze dają nam drewniane meble ogrodowe? Różne możliwości wykończenia. Mogą być lakierowane, opalane, malowane farbą lub tylko lakierobejcą tak, by uwydatnić piękno drewnianych słojów. Nawet nowy produkt może być tak postarzony, by jego stan przywodził na myśl wiekowe meble. Pokaż więc, jaki styl podoba ci się najbardziej - podobne do siebie produkty można przecież różnicować właśnie dzięki różnym rodzajom wykończenia.

Meble ogrodowe drewniane, a zestawy wykonane z innych materiałów

Oferty sklepów z meblami są oczywiście pełne innych opcji, ale drewno nie wyjdzie z mody. Chociaż więc można usłyszeć wiele pochlebnych opinii, które otrzymują np. fotele z technorattanu, to produkty z drewna pasują do niemal każdego miejsca, są więc konkurencyjne.

Zestaw mebli ogrodowych z drewna. Co powinien zawierać?

Zestawy, które mamy do wyboru, najczęściej składają się z krzeseł lub ławek i stołu. Znacznie rzadziej oferowany na produkt składają się fotele czy sofa. Nowy komplet często bywa wyposażany w poduszki. Niekiedy dobrą opcją są składane krzesła - przydadzą się zwłaszcza tam, gdzie miejsca jest niewiele. Dobrze też, gdy mają regulowane oparcie - takie rozwiązanie zyskuje wiele pozytywnych opinii.

Czy trudno wykonać meble tarasowe DIY?

Meble ogrodowe z palet.Meble ogrodowe z palet. Fot. Shutterstock

Nowy komplet mebli z drewna to dość duży wydatek. Skorzystanie z dostawy palet i wykonanie zestawu DIY będzie tańsze - bez straty dla estetyki. Na szczęście nie jest to trudne, bo palety możemy potraktować jako gotowe moduły, które łączymy w meble. Na szybkość prac wpływa stan palet - można kupić droższe komponenty wyczyszczone lub zadbać o to samemu.

Impregnacja mebli z drewna

Czym zabezpieczać komplety mebli drewnianych?

Możemy skorzystać z szerokiej gamy impregnatów, oleju lub pokostu lnianego, lakierobejc i farb. Ostatnie dają możliwość wykończenia powierzchni na różne sposoby.

Jak często impregnować drewno?

W przypadku stosowania oleju lub impregnatu najlepiej robić to zawsze przed sezonem. Dobrze jest stosować preparaty zabezpieczające biologicznie i fizycznie.

Sezonowanie drewnianych mebli: zadbaj o ich dobry stan w dłuższym okresie

Meble drewniane zimą

Chociaż impregnacja poprawia odporność drewna na warunki atmosferyczne, to dalej pozostaje ono materiałem wrażliwym. Zimą warto więc zabierać nasz zestaw mebli pod dach. Pozwoli to dłużej zachować ich dobry stan.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.