Najlepsza poduszka masująca - wybraliśmy modele dla dzieci i dla dorosłych. Są naprawdę urocze!

Karolina Kielak
15.09.2021 13:45
Poduszka masująca, inaczej nazywana domowym terapeutą to świetna rzecz nie tylko dla seniorów. Jeśli jesteś osobą zapracowaną, przemęczoną, potrzebujesz relaksu i odprężenia najlepsza będzie poduszka masująca. Sprawdziliśmy czy rzeczywiście warto ją mieć, jakie ma zalety i jak wybrać najlepszy model.

Poduszka masująca - jakie ma zalety?

Poduszka masująca do gadżet bardzo lubiany i polecany przez użytkowników. Będzie nieocenionym pomocnikiem w walce z napięciem mięśniowym i bólami pleców. Jeśli jesteś fanem masażu jest to gadżet idealny dla ciebie. Poduszka masująca cieszy się dobrymi opiniami, pomoże wymasować plecy, kark, ramiona, przedramiona, łydki, ramiona, stopy, a także dłonie. Gadżet sprawdzi się do zregenerowania ciała po wysiłku fizycznym, wspomagając przy tym funkcjonowanie układu krwionośnego.

Nie sposób nie wspomnieć, że regularne masaże poduszką masującą mają szereg zalet w postaci poprawy samopoczucia, podniesienia komfortu, łagodzenia skutków stresu. To dobry zakup dla osób, które wiele godzin spędzają w pozycji siedzącej.

Jakie jeszcze zalety ma poduszka masująca? Jest rozwiązaniem zdecydowanie bardziej ekonomicznym niż regularne wizyty u masażysty czy fizjoterapeuty. Poduszkę masującą kupić można już od 60 złotych, w wybór modeli w sklepach jest ogromny - znajdziemy zarówno klasyczne, jak i z bajkowymi czy zwierzęcymi motywami, które umilą i uatrakcyjnią wypoczynek.

Poduszka relaksacyjnaPoduszka relaksacyjna Fot. empikdom

Poduszka relaksacyjna - czy warto, jakie daje efekty?

Poduszka masująca, relaksacyjna wypełniona jest małymi granulkami, które mają za zadanie działać jak delikatny masaż i pobudzać zakończenia nerwowe skryte w organizmie człowieka. W miejscu, na które oddziałuje poduszka: karku, plecach, ramionach, stopach, w zależności od tego, gdzie ją przyłożymy zadziała efekt terapeutyczny. Granulki umieszczone w poduszce sprawiają, że czujemy natychmiastową ulgę.

Poduszki relaksacyjne cieszą się dużą popularnością. Zachwycają wyglądem, dzięki czemu sprawdzą się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jak wiadomo, na ładnej poduszce wypoczynek będzie dużo przyjemniejszy. Jakie efekty daje poduszka masująca? Śmiało można powiedzieć, że poprawi samopoczucie, pozwoli na pełne odprężenie, uspokoi, wyciszy, pomoże się zrelaksować. To doskonały sposób na poprawę nastroju i wyjście z opresji w kryzysowych i stresujących sytuacjach.

Poduszkę relaksacyjną warto wykorzystać w sytuacji płaczliwości i nerwowości u dziecka. Miękka tkanina poduszki zadziała jak najlepszy środek uspokajający dla zdenerwowanego malucha, pomoże szybciej zasnąć i zapewni słodki i zdrowy sen zarówno podczas dziennej drzemki, jak i snu w nocy. Warto dodać, że efekt uspokajający i relaksujący będzie tak samo skuteczny niezależnie od tego jak bardzo aktywny jest maluch. Małe granulki, którymi wypełniona jest poduszka masująca pomoże rozwijać zdolności motoryczne rąk i wrażenia dotykowe u dzieci.

Poduszka relaksacyjnaPoduszka relaksacyjna Fot. empikdom

Jaka najlepsza poduszka masująca?

Poduszki masujące i relaksujące, które specjalnie dla was wybraliśmy wykonane są z materiału hipoalergicznego, dzięki czemu sprawdzą się dla osób zmagających się z alergiami oraz astmą. Ekologiczny materiał poduszki charakteryzuje wysoka jakość, dzięki czemu są w pełni bezpieczne zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych dzieci.

Materiał poduszki jest bardzo lekki, wypełnienie nie powoduje alergii, nie jest też podatny na wilgoć, dzięki czemu nie chłonie i nie gromadzi drobnoustrojów, grzybów, pleśni, kurzu i nie namnaża roztoczy. Każda informacja, że jakiś przedmiot zawiera w sobie granulki uruchamia w głowie rodzica alarm. Bez obaw! Granulki w wypełnieniu poduszki choć są małe, są bardzo szczelnie zamknięte, nie kruszą się, ani nie wysypują ze środka.

Wybierając poduszkę masującą i relaksującą warto zwrócić uwagę, by była ona miękka i nie traciła w miarę upływu czasu swojego pierwotnego kształtu. Istotną kwestią jest możliwość prania poduszki w pralce, co w przypadku, gdy użytkownikiem jest dziecko będzie konieczne bardzo często.

Więcej o: