Stolik kawowy z marmurowym blatem. Wybieramy modele do salonu

Wysokość, styl, funkcjonalność - te parametry warto wziąć pod uwagę kupując stolik kawowy z marmurowym blatem. Jaki więc wybrać? Przedstawiamy najpiękniejsze modele, które odnajdą się w różnych aranżacjach.

Stolik kawowy z marmurowym blatem.Stolik kawowy z marmurowym blatem. Fot. Shutterstock

Jak stolik kawowy wybrać? Model z marmurowym blatem będzie świetnym wyborem - to jeden z najmodniejszych stolików kawowych tego roku. Dlatego wybraliśmy ciekawe propozycje różnych marek, również te na każdą kieszeń. Podpowiadamy, jaki stolik kawowy z marmurowym blatem będzie lepszy - kwadratowy czy okrągły, jaką powinien mieć wysokość, by dobrze spełniał swoją funkcję, a także do jakich aranżacji pasuje. 

Jak wybrać najlepszy stolik kawowy z marmurowym blatem? 

Stolik kawowy z marmurowym blatem doskonale odnajduje się w nowoczesnych, skandynawskich, minimalistycznych, ponadczasowych wnętrzach i wielu innych. Model o prostej formie dopełni każdą aranżację, nie wysuwając się na pierwszy plan. Stolik kawowy z marmurowym blatem pięknie prezentuje się obok subtelnych mebli z drewna, stali, jak również różnorodnych zestawów wypoczynkowych. Dlatego producenci postawili w tym roku na ogromną liczbę modeli, które wpiszą się w prawie każdą aranżację salonu. 

Stolik kawowy z marmurowym blatem może mieć podstawę wykonaną z różnych materiałów, najczęściej jest to stal, marmur i drewno. Który wybrać? Przedstawiamy kilka różnych pomysłów na aranżację salonu, w którym stolik kawowy z marmurowym blatem nie tylko podkręci jego styl, ale i funkcjonalność.

Jeśli salon jest urządzony w stylu vintage i ma sporo ponadczasowych mebli, ciekawie wyglądają stoliki kawowe w całości wykonane z marmuru, jak również formy z nieregularnym blatem kamiennym i nogami z drewna. 

Do salonu minimalistycznego, loftowego, a nawet z odrobiną klasyki, najlepiej będzie pasował stolik kawowy z marmurowym blatem i lekką, subtelną konstrukcją ze stali, na przykład w białym czy czarnym kolorze lub też chromowany. 

W skandynawskim wnętrzu wszystkie modele marmurowych stolików kawowych na pewno pięknie zaaranżują przestrzeń, choć te z drewnianą podstawą polecamy najbardziej.

W mieszkaniach w styluy art déco najlepiej zaprezentuje się stolik kawowy z marmurowym blatem i podstawą, model okrągły lub prostokątny z lekko zaokrąglonymi krawędziami. Natomiast dom glamour lubi błysk, dlatego złota lub chromowana podstawa będzie najlepsza. Stolik kawowy z marmurowym blatem świetnie odnajduje się też w naturalnych wnętrzach, które lubią odrobinę szyku. Możliwości aranżacji z takim meblem jest naprawdę sporo. Pamiętaj! Meble w salonie nie muszą mieć jednakowej linii wzorniczej, ważne jest jednak, by tworzyły razem spójną całość.

Stolik kawowy z marmurowym blatem - jeden czy w zestawie?

Liczba stolików kawowych zależy od potrzeb domowników. Każdy powinien się czuć wygodnie i mieć możliwość odstawienia kubka czy filiżanki. W małych salonach często nie ma miejsca, by postawić na przykład dwa, dlatego kupuje się jeden, ale większy. Natomiast aranżacje dużych przestrzeni często wymuszają większą liczbę stolików kawowych. Ciekawie wyglądają modułowe modele o różnych wysokościach, które w razie potrzeby można sprytnie schować, stawiając jeden pod drugim. Często przydają się również mniejsze stoliki kawowe lub modele pomocnicze. Można je ustawić obok dużej sofy lub narożnika. 

Wysokość stolika kawowego z marmurowym blatem - jaka jest najlepsza? 

Stolik kawowy z marmurowym blatem może mieć różną wysokość. Do foteli poleca się nieco wyższy. Natomiast modele, które mają stać przed sofą, powinny mieć blat mniej więcej na wysokości siedziska, około 40 cm nad podłogą. Z takich łatwiej się korzysta. 

Stolik kawowy z marmurowym blatem - okrągły, prostokątny czy kwadratowy?

Okrągłe i owalne formy wyglądają subtelniej, dobrze odnajdują się w małych salonach. Są też bezpieczniejsze, dlatego poleca się je do wnętrz, w których przebywają dzieci. W większych pomieszczeniach bardziej praktyczne okazują się kwadratowe i prostokątne stoliki kawowe z marmurowym blatem. Dwa, a nawet trzy ustawione przy dużej sofie lub narożniku, potrafią fajnie podkręcić aranżację i bardzo dobrze spełnić swoją praktyczną funkcję. Nie muszą stać wyłącznie obok siebie. Większy i średni stolik kawowy z marmurowym blatem polecamy ustawić przed kanapą, a najmniejszy tuż przy jednym z podłokietników. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.