Pokrowiec na meble ogrodowe - dlaczego warto?

Karolina Kielak
16.09.2021 12:46
Meble ogrodowe narażone są na zmienne warunki atmosferyczne: działanie promieni słonecznych, deszcz, wiatr, grad, burze, co może skutkować podatnością na uszkodzenia. Aby meble poslużyły przez długi czas i cieszyły się nienagannym wyglądem, dobrze sprawdzi się pokrowiec na meble. Jakie zalety mają pokrowce? Z czego pokrowiec na meble sprawdzi się najlepiej i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy!

Pokrowiec na meble ogrodowe - zalety

Meble ogrodowe wystawione są różne czynniki atmosferyczne. Podczas lata nie wszystkim modelom służy wysoka temperatura. Wiatr, deszcz, grad, a także śnieg czy mróz w przypadku, gdy nie mamy miejsca do przechowywania mebli ogrodowych w budynku podczas sezonu jesienno-zimowego, może spowodować, że meble będą miały krótszą żywotność. Kluczowa jest odpowiednia impregnacja, miejsce do ich przechowywania, a także pokrowce. Pokrowiec na meble zabezpieczy i zadba, by podczas kolejnego sezonu meble nadawały się do użytku.

Jakie zalety ma pokrowiec na meble ogrodowe? Warto wziąć pod uwagę, że pokrowiec na meble ochroni materiał przed negatywnym działaniem niskich i wysokich temperatur, deszczem i śniegiem. Niektóre meble ogrodowe podatne są na działanie rdzy, jeśli chcesz uniknąć nieustannego malowania i odnawiania, wybierz pokrowiec na meble, który zabezpieczy je przed rdzą. Bezpośrednie nasłonecznienie może spowodować na meblach nieestetyczne odbarwienia, uciążliwe może być także czyszczenie mebli z wnikniętego w głąb materiału kurzu czy brudu, w takim przypadku z pomocą przyjdzie praktyczny pokrowiec na meble ogrodowe. Pomoże on także ochronić zestaw ogrodowy przed grzybem i pleśnią. Solidnie wykonany i szczelny pokrowiec pozwoli na przechowywanie mebli ogrodowych podczas jesienno-zimowego sezonu na zewnątrz budynku, nie martwiąc się, że ulegną one całkowitemu zniszczeniu, a wiosną będzie konieczność zakupu nowego zestawu.

Pokrowiec na meble ogrodowePokrowiec na meble ogrodowe Fot. empik

Pokrowiec na meble ogrodowe - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybierając pokrowiec na meble ogrodowe warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy wybrać solidny materiał. Na rynku znajdziemy duże pokrowce na meble ogrodowe wykonane z poliestru, polietylenu, oraz z tkanin impregnowanych akrylem. Wszystkie są odporne na rozdarcia. Warto wiedzieć, że im lepszy materiał, z którego został wykonany pokrowiec, tym będzie on trwalszy i posłuży nawet przez kilka sezonów.

Kolejną kwestią jest solidne zabezpieczenie. Pokrowiec musi mieć możliwość przymocowania go do nóżek mebli, dzięki czemu nie porwą go nawet silne podmuchy wiatru. Istotna jest informacja do jakiego rodzaju mebli dany pokrowiec jest przeznaczony, warto sprawdzić co na ten temat na etykiecie napisał producent, a także czy jest to pokrowiec na meble ogrodowe sezonowy czy sprawdzi się podczas całego roku kalendarzowego. Warto także sprawdzić czy możliwe jest pranie pokrowców na meble ogrodowe w pralce, a także czy zakładanie i zdejmowanie ich z mebli nie sprawi większej trudności.

Pokrowce znajdziemy w różnych kształtach: okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne. Pokrowce na meble ogrodowe okrągłe będą doskonałym wyborem w przypadku okrągłego stołu, gdzie wszystkie krzesła wsuwamy pod stół.

Jaki pokrowiec na jakie meble ogrodowe?

Różnorodność mebli ogrodowych zmusiła producentów do stworzenia różnych pokrowców, które w jak najlepszy sposób zabezpieczą meble. Najdelikatniejsze wśród mebli ogrodowych są modele drewniane, które potrzebują jak najlepszej ochrony. Drewno podatne jest na gnicie, tracenie blasku, butwienie, dlatego konieczny będzie pokrowiec na meble ogrodowe, najlepiej z naturalnego materiału, który zapewni dobrą cyrkulację powietrza i wymianę ciepła, blokując dostęp wilgoci do mebli. Pokrowiec na meble ogrodowe z palet z naturalnego materiału również będzie najlepszym wyborem.

Pokrowiec na meble ogrodowe z technorattanu oraz z rattanu powinien być odporny na działanie niskich temperatur, wilgoci, dzięki czemu ochroni meble przed odkształceniami i zniszczeniem, a jednocześnie zapewni przepuszczalność powietrza. Dobrym wyborem będzie pokrowiec z folii na meble ogrodowe lub pokrowiec na meble ogrodowe z gumka.

Pokrowiec na meble ogrodowePokrowiec na meble ogrodowe Fot. empik

Więcej o: