Designerski czajnik elektryczny - te modele pasują do nowoczesnych kuchni

Jaki powinien być idealny czajnik elektryczny? Coraz częściej zwracamy uwagę na jego wygląd. Szukamy urządzeń, które ugotują wodę, ale nie tylko. Popularnością cieszą się designerskie czajniki elektryczne, które pełnią funkcję nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną.

Czajnik elektryczny - jaki powinien być?

Czajniki elektryczne są dużo popularniejsze od modeli tradycyjnych. Ich nieocenioną zaletą jest szybkość gotowania wody - model elektryczny przygotowuje ją w ciągu minuty. Wybierając sprzęt warto zwrócić uwagę na jego moc. W sklepach znajdziemy modele o mocy od 1000 do 3000 W. Najszybsze mają moc powyżej 2200 W. Warto pamiętać, że im wyższa moc urządzenia, tym więcej energii pobiera, by zagotować wodę.

Kolejną kwestią jest pojemność czajnika. Dostosujmy ją do liczby domowników. Jeśli mieszkamy sami, warto wybrać mały czajnik lub nalewać do niego wodę tylko na jedną szklankę napoju. Warto o tym pamiętać. Im wody jest mniej, tym szybciej się zagotuje, a tym samym pobierze mniej energii elektrycznej. Utrzymanie czajnika w czystości jest bardzo ważne. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu kamienia osadzającego się na grzałce płytowej - polecamy domowe sposoby, czyli gotowanie wody w czajniku z dodatkiem kwasku cytrynowego.

Czajnik elektryczny BUGATTI VeraCzajnik elektryczny BUGATTI Vera Fot. empikdom

Designerski czajnik bezprzewodowy - czy warto?

Nie da się jednak ukryć, że nowoczesne czajniki elektryczne cieszą się zainteresowaniem głównie ze względu na oryginalny design i wysoką jakość. Jakie czajniki elektryczne są kupowane najczęściej? Do najpopularniejszych należą modele znanych marek, takich jak: Russell Hobbs, Smeg, Bugatti, Sencor, Eldom, Ariete, Philips, Swan czy Botti. Nic dziwnego, są naprawdę piękne.

W wielu domach do przygotowywania kawy, wykorzystywane są ekspresy. Czajniki służą do zagotowania na herbatę. Często jednak stają się one bardziej modnym elementem wystroju kuchni. Wszystko za sprawą designu. Producenci prześcigają się w pomysłach, a nowoczesne czajniki bezprzewodowe zachwycają funkcjonalnością i wyglądem. Nowoczesne aranżacje rządzą się swoimi prawami. Uwielbiamy otaczać się pięknymi przedmiotami, które umilają codzienne życie i najprostsze czynności. Jeśli marzysz o funkcjonalnym, a jednocześnie ładnym sprzęcie, który z dumą będziesz prezentować na blacie w kuchni, warto kupić designerski czajnik bezprzewodowy.

Ogromną popularnością wśród designerskich czajników bezprzewodowych cieszą się modele retro. Vintage'owy wygląd sprawia, że urządzenie prezentuje się na kuchennym blacie naprawdę pięknie. Jaki kolor czajnika warto wybrać? Najbardziej uniwersalny będzie czajnik w kolorze czarnym lub beżowym, który będzie pasował do wystroju kuchni niezależnie od aranżacji. Kolorystykę warto też dopasować do pozostałych sprzętów AGD, garnków lub tekstyliów kuchennych.

Czajnik elektryczny DeLonghiCzajnik elektryczny DeLonghi Fot. empikdom

Designerski czajnik elektryczny - jaki jest i jakie ma funkcje?

Czy nowoczesne czajniki elektryczne różnią się od tradycyjnych modeli? Zdecydowanie tak! Zaskakują przede wszystkim pięknym wyglądem. Stalowe wykończenia, modne kolory i oryginalne kształty sprawiają, że nowoczesne czajniki bardziej przypominają dzbanki, niż klasyczne urządzenia do gotowania wody. Ich zaletą jest duża moc, nawet do 2400 W, która umożliwia szybkie przygotowanie wrzątku. Wiele nowoczesnych czajników elektrycznych ma także funkcję regulacji temperatury, która przydaje się zwłaszcza, jeśli napar zalewa się w niższych temperaturach. Dużym atutem jest funkcje utrzymywania ustalonej temperatury wody w czajniku przez określony czas, na przykład przez 30 minut. To funkcja przydatna podczas rodzinnych spotkań - zaoszczędzisz energię elektryczną, woda nie ulegnie schłodzeniu, nie będzie konieczności gotowania wody od początku, by zaparzyć herbatę czy kawę. Na uwagę zasługują czajniki z funkcją pozwalają na sterylizację wody oraz modele z sygnalizacją dźwiękową, która poinformuje, kiedy wrzątek będzie przygotowany - teraz już nie zapomnisz o włączonej wodzie do gotowania. Na pewno wiesz, że przypadkowe uruchomienie pustego czajnika najczęściej skutkuje spaleniem grzałki. Nowoczesne czajniki elektryczne wyposażone są w system zabezpieczający przed omyłkowym uruchomieniem - gdy poziom wody jest niewystarczający, sprzęt się nie uruchomi.

Bezpowrotnie minęły już czasy, gdy czajnik elektryczny służył wyłącznie do szybkiego ugotowania wody. Obecnie czajniki coraz częściej pełnią rolę dekoracji i są idealnie dopasowane do aranżacji kuchni.

Czajnik elektryczny BoschCzajnik elektryczny Bosch Fot. empikdom

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.