Nowoczesne kwietniki do salonu: ustawiamy rośliny nie tylko na parapecie

WiB
22.09.2021 15:20
Dziś domowa dżungla jest na wagę złota! Rośliny pomagają odpocząć i zrelaksować się. Dlatego warto mieć chociaż kilka z nich. Nowoczesne kwietniki do salonu pomogą je pięknie wyeksponować i zapewnią im odpowiedni rozwój. Zobaczcie modele wiszące i stojące, które wybrałyśmy z ogromnej oferty producentów.

Nowoczesne kwietniki do salonu mają przeróżne formy, kolory, materiały i rozmiary. Dziś nie ustawiamy ich wyłącznie na parapecie, ale umieszczając w nich różnorodne rośliny, mniejsze i większe, eksponujemy na podłodze oraz zawieszamy przy oknie. Kwietniki do salonu same w sobie potrafią być piękną ozdobą mieszkania. Zobaczcie wybrane modele stojące i wiszące, które pasują do różnorodnych aranżacji domu. 

Wiszące, nowoczesne kwietniki do salonu

Nowoczesne kwietniki do domu można kupić nie tylko w wersji stojącej. Wiszące modele wybieramy coraz częściej, ponieważ są fajnym sposobem na dekorację ścian oraz okien bez zasłon i firan. Dotyczy to nie tylko mieszkań loftowych, ale każdej przestrzeni, która docenia naturalne piękno roślin. Po wiszące kwietniki do salonu sięgają też właściciele małych mieszkań. To rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w domu. Jaki nowoczesny kwietnik do salonu w wersji wiszącej warto wybrać? Wnętrza można ozdobić plecionymi modelami znanymi z PRL-u, które dziś powracają do wnętrzarskich trendów. Są też szklane, metalowe, drewniane kwietniki do salonu, do których można włożyć nie tylko jedną, ale kilka roślin o dużych rozmiarach. 

Doskonałym rozwiązaniem są podwójne lub potrójne nowoczesne kwietniki do salonu, które można kupić w komplecie z karniszem. Zazwyczaj ich stelaż wykonany jest ze stali czarnej i złotej, a doniczki wiszące na regulowanych sznurkach - z białej melaminy. Takie nowoczesne kwietniki do salonu mają możliwość regulacji rozmieszczenia doniczek względem siebie. W komplecie znajdują się akcesoria do montażu w oknie, na suficie lub na ścianie. Wraz z odpowiednio dobranymi roślinami zapewniają piękny efekt dekoracyjny.

Wiszące, nowoczesne kwietniki do domu niebanalnie podkręcają wygląd różnorodnych wnętrz - salonu, ale również łazienki czy biura. Ponadto zapewniają roślinom dogodne warunki do życia. Przedstawiamy piękne, wiszące kwietniki do salonu. To złote klasyczne formy, talerze z bambusa, makramy, jak również metalowe, minimalistyczne kwietniki o różnych kształtach, kolorach, rozmiarach i z różnych materiałów. Ich różnorodny design pozwoli dopasować je do każdego wnętrza. 

Kwietniki potrójne z karniszem Triflora.Kwietniki potrójne z karniszem Triflora. Fot. Instagram @umbra_design

Stojące kwietniki do salonu

Nowoczesne kwietniki stojące świetnie wyglądają w każdym pomieszczeniu. Dziś to produkty o tak bardzo różnorodnym designie, że z łatwością można wybrać modele do nawet najbardziej niebanalnej aranżacji. Producenci wymyślają coraz to bardziej efektowne, estetyczne i praktyczne  sposoby eksponowania roślin. Wybraliśmy modne, stojące kwietniki do domu o różnych wysokościach, średnicach i wzornictwie. Zobaczcie niskie i wysokie stojaki oraz kwietniki do salonu. 

Nowoczesne kwietniki do salonu warto dopasować do stylu wnętrza. Modele drewniane fajnie wyglądają we wnętrzach vintage, rustykalnych i skandynawskich. Natomiast minimalistyczne, nowoczesne kwietniki do pokoju wykonane ze stali malowanej proszkowo, na różnokolorowych nóżkach (na przykład złotych czy czarnych) najlepiej pasują do pomieszczeń minimalistycznych, art déco, industrialnych i wielu innych. Prosty design odnajdzie się w każdym wnętrzu, warto jedynie zwrócić uwagę na kolor wybranego produktu. Złote czy srebrne ciekawie podkreślą urok wnętrza glamour oraz dodadzą subtelnej elegancji innym, mniej błyszczącym aranżacjom. Zielone kwietniki do salonu lepiej podkreślą jego naturalny charakter. Czarne dobrze wyeksponują piękne rośliny. Modele plecione będą idealne do wnętrz boho. 

W dużych wnętrzach pięknie prezentują się schodkowe modele. To nowoczesne kwietniki, które pozwalają na ustawienie roślin na różnych wysokościach. Są bardzo praktyczne i korzystnie wpływają na rośliny, które dzięki takiemu rozlokowaniu dostają więcej światła. 

Nowoczesne kwietniki do salonu mogą również tworzyć piękne kompozycje ścienne - modele, które wyglądają jak obrazy czy ogrody wertykalne. Kwietniki z półkami zajmują niewiele miejsca, a zapewniają świetny efekt aranżacyjny. Pozwalają też na łatwą pielęgnację roślin. Nowoczesne kwietniki do salonu to przykład doskonałego wzornictwa - stylowego i praktycznego. 

Więcej o: