Pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela - oryginale i personalizowane upominki

Karolina Kielak
27.09.2021 12:39
Dzień Nauczyciela lada moment. Są zwolennicy i przeciwnicy tego święta, wedle zwyczaju warto i wypada chociażby drobnym upominkiem podziękować nauczycielom i wychowawcy za opiekę, pomoc i przekazaną wiedzę. Jaki prezent kupić dla nauczyciela, by nie czuł się skrępowany? ki prezent będzie skromny, osobisty i niezobowiązujący? Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy garść pomysłów na prezent!

Upominek na dzień nauczyciela - czy warto?

Kwestia prezentu dla nauczyciela zawsze wywołuje burzę wśród rodziców, ale też i uczniów. Dawniej nauczyciele obdarowywani byli jedynie kwiatami, czekoladkami czy kawą. Później królował bizantyjski przepych: mikrofalówki, sprzęty AGD, komplety pościeli czy droższa biżuteria. Takie prezenty, choć bardzo praktyczne, ze względu na cenę i przeznaczenie peszyły nauczycieli, krępowały, dawały mnóstwo powodów do dyskusji. Jedni się cieszyli, inni nie chcieli ich przyjąć. Mocno zakorzenionym zwyczajem jest obdarowywanie nauczycieli prezentami z okazji zakończenia roku szkolnego, dziękując w ten sposób za trud włożony w wychowanie i przekazywanie wiedzy przez cały miniony rok. Dzień Nauczyciela to także świetna okazja na docenienie starań ulubionego nauczyciela, dowód uznania i forma podziękowania. Na szczęście czasy przepychu w kategorii prezentu na Dzień Nauczyciela minęły. Teraz stawiamy na skromność. 

Nie trzeba wydawać fortuny, by kupić ładne upominki na Dzień Nauczyciela, tym sposobem rodzice nie obciążą portfela, nauczyciele zostaną odpowiednio docenieni, a uczniowie pochwaleni. Ważne jest, by prezent nie wprawiał nauczyciela w zakłopotanie, był praktyczny, ładny, ale też personalizowany. Mamy kilka świetnych pomysłów!

Pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela

Cena prezentu zdecydowanie nie odgrywa największej roli. Najważniejszy jest pomysł. Jaki oryginalny pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela wybrać? Przed zakupem upominku na pewno w gronie rodziców czy uczniów wywiąże się burzliwa dyskusja, każdy będzie miał pomysł i nastąpi licytowanie się między sobą. Doskonałym pomysłem na prezent na Dzień Nauczyciela jest drobiazg, który będzie związany z zawodem, będzie to prezent dostosowany do okazji, nie zobowiązujący, idealny na formę podziękowania i wywołanie uśmiechu na twarzy belfra.

Szukając pomysłu na prezent na Dzień Nauczyciela, warto zastanowić się i przypomnieć, jakie dany nauczyciel ma zainteresowania, co lubi, czym się interesuje, jakiej muzyki słucha. Może wspominał jakie ogląda filmy? Warto wziąć pod uwagę także charakter nauczyciela i jego przebojowość. Dla każdego belfra z pewnością uda się dopasować odpowiedni upominek.

Oryginalny pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela

Dobremu nauczycielowi nie może zabraknąć notatnika. Uczniowie mogą zadbać, by wychowawca był wyposażony w naprawdę wyjątkowy kajet. Wybraliśmy plannery z mnóstwem miejsca na notatki oraz kalendarzem, do zapisywania wszystkich ważnych wydarzeń. Książkowy kalendarz z wyróżniającą się okładką i specjalną dedykacją to świetny pomysł na prezent z okazji zakończenia roku szkolnego. Praktyczny i ładny, z resztą zobacz sam!

Pomysłem na prezent na Dzień Nauczyciela jest też kubek. Jeśli ma on duży dystans do siebie i poczucie humoru, możemy pokusić się o zabawny tekst na ściance kubka. Nauczyciele, mający dłuższą drogę do pracy lub żyjący w ciągłym biegu z pewnością docenią podarowany przez swoich wychowanków kubek termiczny. Pamiętajcie, praktyczne prezenty cieszą najbardziej!

Personalizowany notatnik dla nauczycielaPersonalizowany notatnik dla nauczyciela Fot. crazyshop

Najwspanialsi pedagodzy zasługują na wyjątkowy prezent. Doskonale sprawdzi się skrzyneczka z pysznymi herbatami. Warto podkreślić, że skrzyneczka na wieczku ma specjalną dedykację, imię i nazwisko lub życzenia. Miłośnikom kawy możemy podarować kawę w spersonalizowanym pudełku. Taki napój z pewnością postawi na nogi przedstawiciela oświaty.

Wielbicielom czekolady przypadnie do gustu belgijska czekolada, zapakowana w personalizowaną puszkę z imieniem, nazwiskiem i życzeniami. Strzałem w dziesiątkę będzie pudełko czekoladek, ale nie zwykłych! Praliny zapakowane będą w pudełko imitujące szkolny zeszyt, na wierzchu którego widniała będzie nazwa przedmiotu.

Ciekawym pomysłem są prezenty personalizowane, które są niepowtarzalne. Oryginalnym prezentem będzie także sól do kąpieli, która zapewni niebiańsko pachnącą kąpiel i relaks. Warto pomyśleć o personalizowanej poduszce, idealnej na drzemki po pracy. Świetnym pomysłem na prezent na Dzień Nauczyciela są też gry. Te klasyki warto kupić. 

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • anna_annasz25

    0

    U moich dzieciaków w przedszkolu jest składka na prezent dla nauczycielek. Z tego co wiem rodzice mają kupować z poczty kwiatowej storczyki i lasy w słoiku. Moim zdaniem dobry prezent i taki, który długo będzie cieszył oko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX