Drapaki dla kota - jakie powinny mieć cechy?

Masz lub planujesz mieć kota? Na pewno wiesz, że to zwierzak, który uwielbia drapać. Warto zadbać o estetyczny wygląd i zapewnić pupilowi miejsce do ulubionej zabawy. Sprawdzą się tanie drapaki dla kota. Postanowiliśmy sprawdzić jakie powinny mieć cechy.

Tanie drapaki dla kota - jakie powinny mieć cechy?

Jeśli masz lub planujesz mieć kota, z pewnością już wiesz, że drapak to element must have kociej wyprawki. To miejsce, które będzie służyło do zabawy, wyładowania emocji. Nie warto więc przepłacać, wystarczy przejrzeć najtańsze drapaki dla kota. Warto jednak mieć na uwadze bezpieczeństwo swojego pupila. Istotne jest, by nawet najtańsze drapaki dla kota miały stabilną konstrukcję, tak, by pupil podczas zabawy nie spadł i nie zrobił sobie krzywdy. Wbrew pozorom i ogólnemu przekonaniu, koty nie zawsze spadają na cztery łapy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drapaka dla kota? Ważny jest materiał jego wykonania. Miej na uwadze, że jest to gadżet, w który pupil będzie wbijał swoje ostre pazury. Najlepiej sprawdzą się drapaki, które będą miały dosyć chropowatą powierzchnię. Kot drapiąc, znaczy swój teren i pozostawia zapach znajdujący się na opuszkach palców. Odgrywa to dla nich ogromnie ważną rolę. Hodowcy i pracownicy sklepów zoologicznych polecają drapaki, gdzie słupki plecione są włóknami agawy. Kupują taki drapak dla kota, zwróć uwagę, czy włókna są ciasno owinięte.

Wybierając tanio drapaki dla kota, nie bez znaczenia pozostaje jego wygląd i estetyczne wykonanie. W końcu jest to element kociej wyprawki, który nieustannie stoi na widoku w domu lub mieszkaniu, więc powinien się odpowiednio prezentować. Na szczęście w sklepach znajdziemy modele drapaków w stonowanych kolorach, dzięki czemu dopasują się one do aranżacji każdego pomieszczenia. Ważna jest także wysokość słupów drapaka. Warto pamiętać, że koty uwielbiają wchodzić wysoko lub wysoko się opierać, by zapewnić sobie komfort podczas drapania. Słupki drapaka powinny mieć także odpowiednią grubość - koty często obejmują je swoimi łapkami.

Kot kotu nierówny, dlatego kompletując wyprawkę dla pupila, pomyśl o wielkości kota. Małym kotkom wystarczy niski drapak lub mata do drapania. Dorosłe osobniki są zdecydowanie bardziej wymagające, dlatego niezbędne będą tanie drapaki dla dużych kotów.

Polecane drapaki dla kota - jakie rodzaje są dostępne?

Wybór drapaków w sklepach zoologicznych, sklepach internetowych oraz większych supermarketach jest dość spory. Jakie rodzaje są dostępne? Różnią się one od siebie wielkościami, funkcjami oraz materiałem wykonania.

Wyróżniamy drapaki pionowe oraz poziome. Poziome modele będą idealne dla kotów, które uwielbiają się wylegiwać. Taki drapak ma ogromny atut - podczas drapania się nie przesuwa, ponieważ zajmuje większą powierzchnię. Pionowe drapaki dla kotów bywają bardzo wysokie, przed zakupem warto sprawdzić maksymalną wysokość, jaka zmieści nam się w pomieszczeniu. Warto mieć na uwadze, by wysokość drapaka odpowiadała wzrostowi kota - minimalna powierzchnia do drapania powinna mieć mniej więcej długość kociego ciała, by swobodnie układał sobie na nim łapy. Bez problemu kupisz tanie duże drapaki dla kota wykonane z surowców, a nawet z kartonu. Kartonowe modele będą najtańsze.

Każdy kot ma inny charakter, ale takie same potrzeby. Warto ochronić meble, akcesoria domowe, dywany, zasłony i firanki przed atakiem kocich pazurów. W sklepach znajdziemy tanio drapaki dla kota niskie, wysokie, stojące oraz podwieszane. Modele podwieszane można przymocować do ściany lub zawiesić na kaloryferze - koty uwielbiają ciepło, a więc takie miejsce spisze się na medal. Drapak zawieszony pod sufitem zapewni idealny punkt obserwacyjny całego mieszkania.

Drapak dla kota - gdzie do ustawić?

Istotną kwestią jest miejsce ustawienia drapaka. Powinien on się znaleźć w takim miejscy, by pupil miał swój kąt, ale jednocześnie mógł obserwować co się dzieje wokół niego. Warto pamiętać, że te urocze czworonogi uwielbiają mieć swoje punkty obserwacyjne, lubią też wyglądać przez okno. Dobrym pomysłem jest ustawienie drapaka blisko okna, ale na uboczu pomieszczenia. Jeśli masz w domu kilka kotów, zadbaj o to, by każdy pupil miał swoje indywidualne miejsce, ponieważ nie wszystkie koty lubią dzielić się swoim terytorium.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.