Biurko tradycyjne czy gamingowe dla nastolatka?

Redakcja
29.09.2021 10:25
Przy aranżacji pokoju nastolatka niezbędne są dwa produkty, które muszą się w nim znaleźć - łóżka oraz nowoczesne biurka komputerowe. Wraz z rozwojem technologii oraz rynku gamingowego producenci prześcigają się między sobą w ofercie i projektowaniu produktów takich jak np. biurko gamingowe. W poniższym artykule przyjrzymy się zaletom oraz wadom poszczególnych produktów, które są popularne dla graczy.

Czym są biurka gamingowe?

Biurko dla testera gierBiurko dla testera gier Fot. shutterstock

Co raz więcej osób zastanawia się jakie biurko wybrać dla dziecka. Najlepsze zawsze są takie rozwiązania, które spełniają nasze oczekiwania. Proponujemy, aby dodać na kartce interesujące Cię cechy, a następnie poszukaj takiej oferty, która spełni Twoje oczekiwania. Dzięki bogatej ofercie w internecie możesz wybrać biurko komputerowe oraz jego materiał, kolor, szerokość, wysokość oraz inne ważne szczegóły mebla. Ze względu na myśl przewodnią producentów takie produkty są wygodniejsze od zwykłych biurek, gdyż są przeznaczone do wielogodzinnej pracy w jednej pozycji. Oferty producentów są coraz atrakcyjniejsze. Gry to z roku na rok coraz prężniej rozwijająca się gałąź przemysłu. Dzięki niej coraz bardziej rozszerza się cały rynek gadżetów gamingowych, w tym także biurek gamingowych. Gaming to już nie tylko rozrywka, ale dla wielu osób pełnoetatowy zawód. Dla takich osób powstają nowe meble, które mają umożliwić wielogodzinne seanse w jednej pozycji bez uszczerbku dla ich zdrowia. Biurka gamingowe dla gracza w porównaniu do standardowych odpowiedników jest to, że masz możliwość regulowania wielu aspektów w tym np. jego wysokości. Należy także pamiętać, że takie biurko dla gracza jest wytrzymalsze oraz trwalsze ze względu na ciężar sprzętu komputerowego.

Biurko gamingowe - wady i zalety

Niezaprzeczalnym faktem jest to, iż pomimo tego, iż biurka dla graczy nie powstały z myślą o nauce, to jednak poprzez możliwość dużej ich regulacji, sprawdzą się także do nauki.

Biurko gamingowe - zalety:

 • ze względu na grubość blatu praz metalową konstrukcję, są bardziej wytrzymałe i mogą wytrzymać większe obciążenie
 • blat jest pokryty laminatem, przez co są one łatwiejsze w utrzymaniu czystości
 • wysoka funkcjonalność poprzez wbudowane gniazdka elektryczne, huby USB oraz nadstawki na monitor czy półkę na klawiaturę
 • dodatkowe wycięcia oraz prowadnice umożliwiające ukrycie kabli
 • obrys biurka posiada zabezpieczenia tworzywem ABS
 • niezależnie od tego czy biurko będzie służyło do nauki, czy rozrywki, regulacja wysokości będzie nieocenionym atutem oferty produktu.
 • więcej miejsca na blacie

Biurka gamingowe — wady

 • biurko jest sporo większe od tradycyjnej konstrukcji, aby mogło pomieścić jednostkę centralną oraz dwa monitory, pokój powinien być większy
 • takie biurko komputerowe nie posiada dodatkowych szafek oraz półek, przez co jest ono mniej praktyczne
 • jednolity kolor produktu
 • mało dostępne biurka narożne

Biurko tradycyjne dla nastolatka

Biurko młodzieżowe.Biurko młodzieżowe. Fot. Shutterstock

Dzięki temu, że branża gamingowa cały czas się rozwija, także biurka tradycyjne zostały mocno rozwinięte. Jak to zazwyczaj w handlu bywa — rozwój konkurencji zazwyczaj przyczynia się do rozwoju całej branży.

Zalety

 • możliwy wybór biurek z indywidualnie dopasowaną ilością szafek oraz półek.
 • spory wybór biurek ze względu na walory estetyczne takie jak kolor, wysokość, szerokość czy kształt blatu
 • są wykonane z różnych materiałów.

Wady

 • mniejsza wytrzymałość
 • mniejsza możliwość późniejszej konfiguracji
 • stała szerokość.

Jakie biurko komputerowe dla nastolatka?

Obydwa produkty mają do zaoferowania sporo funkcjonalności. Wybór produktu do domu będzie zależał jedynie od tego, jakiego produktu szukasz. Pokaż go zainteresowanym i dokonajcie wspólnego wyboru. Czy ma to być biurko narożne, czy prostokątne? Każdy model znajdzie swoich zwolenników oraz przeciwników. Warto zasięgnąć opinii nastolatka, który będzie z niego korzystał. Oprócz indywidualnych preferencji trzeba wziąć pod uwagę wymiar pomieszczenia, dostępną dla mebli przestrzeń oraz to, jaki sprzęt komputerowy chcemy zmieścić na biurku. Czy do danego pokoju lepiej wpasuje się biurko narożne, czy tradycyjne oraz jaką szerokość powinno ono posiadać? Czas nauki zdalnej to też dodatkowa cecha, która należy wziąć pod uwagę. Do tej pory uczniowie więcej czasu spędzali w szkole przy zwykłym biurku. Teraz jednakże ze względu na specyficzny czas, miejsce nauki zdalnej powinno być wygodne a przede wszystkim bezpieczne jeżeli chodzi o dopasowanie go do danej sylwetki nastolatka. Oferta jest naprawdę bardzo bogata. Pokaż nowe możliwości swojemu dziecku i dokonajcie razem wspólnego, zadowalającego wyboru.

Więcej o: