Meble do przedpokoju z siedziskiem

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które widzisz Ty, Twoi domownicy i Twoi goście. Warto zatem zadbać o to, by było to miejsce modne i nowoczesne. Wnętrze powinno być wygodne w użytkowaniu, funkcjonalne i estetyczne. Te trzy cechy możesz łatwo wprowadzić do swojego przedpokoju, jeśli ustawisz tam praktyczne meble do przedpokoju z dodatkowym miejscem do siedzenia.

Siedzisko do przedpokojuSiedzisko do przedpokoju Fot. shutterstock

Jakie meble do przedpokoju będą najlepsze?

Wybierając meble do przedpokoju zdecyduj się na coś ciekawego i pięknego, ale również i funkcjonalnego. Atrakcyjny będzie na pewno zakup ciekawych zestawów garderoby. W skład takiego kompletu wchodzi zwykle szafa, komoda, szafka na buty, wieszaki oraz lustro. Zestawy mogą być naprawdę zróżnicowane, dzięki czemu bez problemu dobierzesz coś, co dopasuje się do Twojego wnętrza zarówno pod względem stylistyki przedpokoju, jak i dostępnego miejsca.

Czy szafka na buty z siedziskiem to dobry pomysł?

Niezwykle atrakcyjny jest pomysł zakupu szafki na buty, która będzie miała dodatkowe siedzisko. Szafka na buty może być otwierana od góry lub mieć szuflady albo wnęki. W każdym z tych przypadków popularne jest umieszczenie na górze szafki tapicerowanego, wygodnego i miękkiego siedziska. To prawdziwy hit aranżacji przedpokoju! Wśród dostępnych na rynku produktów jest to opcja coraz popularniejsza, a decyzja o zakupie takiego nietypowego siedziska jest coraz częstsza.

Szafka na buty, na której zamontowano siedzisko, jest wygodnym miejscem do zmiany butów. Obuwie zmienisz szybciej i wygodniej, jeśli będziesz mógł usiąść na czymś miękkim. Zapomnij zatem o niewygodnym kucaniu w przedpokoju lub sznurowaniu butów na zimnych schodach!

Gdzie ustawić szafkę na buty w przedpokoju?

Szafka na buty to element, który możesz zakupić osobno do domu lub mebel będzie częścią większego zestawu — garderoby. W obu przypadkach ważne jest ustawienie mebla w przestrzeni. Szafka na buty powinna stać niedaleko szafy lub komody, dzięki czemu łatwiej będzie Ci sięgać po odpowiednie elementy odzieży i wybrane przez Ciebie obuwie. W wąskim korytarzu szczególnie ostrożnie podchodź do ustawiania wyposażenia. Przestrzeń jest tam niewielka i duża garderoba niepotrzebnie zagraci wnętrze.

Przedpokój. Przedpokój.  Fot. Merkury Market

Czy szafka z siedziskiem może być atrakcyjnym elementem garderoby?

Szafka na buty to doskonały element kompletu garderoby. Przedpokój, który wyposażysz w garderobę, będzie wyglądał atrakcyjniej. Meble są bowiem utrzymane w jednym stylu, pomimo wielu części zachowasz zatem spójność aranżacji całego pomieszczenia. Dodatkowo odpowiednia garderoba sprawi, że przedpokój stanie się atrakcyjny wizualnie, a co za tym idzie — zachęci do odwiedzin, dzięki czemu cały Twój dom lub wnętrze mieszkania staną się piękniejsze.

Jakie siedzisko będzie najlepsze?

Przedpokój jest miejscem wyjątkowym, choć często niedocenianym. Często ma jednak mniejsze możliwości aranżacyjne niż salon lub sypialnia, głównie ze względu na swoje niewielkie rozmiary. Ze szczególną uwagą wstawiaj zatem tutaj wszelkie sprzęty, pamiętaj, żeby pomieszczenie było funkcjonalne i estetyczne. Unikaj zagracania — jeśli korytarz jest wąski, komoda, szafy i szafki nie powinny być zbyt szerokie, meble powinny być węższe tak, by przejście przez przedpokój było możliwe.

Zwracaj też uwagę na to, jak i z czego wykonane są siedziska. Należy zadbać o wygodę i wysoką jakość materiałów, jednocześnie nie zapominając o estetyce. Na rynku znaleźć można szereg różnorodnych produktów, które dopasują się do ciekawych wnętrz. Wybrać możesz takie meble, z którymi bez problemu możesz urządzić pomieszczenie wyjątkowe i atrakcyjne.

A co z lustrami?

Wśród zestawów mebli do przedpokoju znajdziesz przede wszystkim komplety z lustrem. To ważne, gdyż lustro jest przede wszystkim elementem użytkowym. W lustrze przejrzysz się przed wyjściem, skontrolujesz swój wygląd i ewentualnie coś poprawisz. Lustro ma też funkcje architektoniczne — optycznie powiększa wnętrze i sprawia, że styl staje się bardziej widoczny, a charakter pomieszczenia przytulniejszy. Lustra możesz zawiesić na ścianie lub postawić na komodzie. Dobrze jest wyposażyć szafę, a zwłaszcza jej drzwi, w odpowiednio duże lustra. Wysoka tafla sprawi, że nawet mały korytarz stanie się przestronniejszy i lepiej doświetlony.

Do niedużych pomieszczeń, oprócz luster, warto wstawić biały kolor, zwłaszcza wśród mebli. Białe meble sprawią, że wnętrze wyda się bardziej przestronne, nadadzą też aranżacji lekkości.

Więcej o:
Copyright © Agora SA