Miarka wzrostu dla dzieci - przydatny i ładny element wystroju pokoju malucha

Karolina Kielak
01.10.2021 13:35
Każdy rodzic wie, ile radości wywołuje każdy kolejny centymetr wzrostu jego pociechy. Miarka wzrostu to nie tylko informacja dla rodziców, ale też świetna dekoracja ściany w pokoju. Starszakom miarka wzrostu dla dzieci da mnóstwo frajdy, gdy będą mogły naocznie obserwować ile w określonym czasie urosły. Dlaczego warto wybrać miastkę wzrostu do pokoju dziecka? Jakie modele są dostępne? Wybraliśmy dla was kilka.

Miarka wzrostu do pokoju dziecka - czy warto ją mieć?

Wszyscy wiemy, że aby zobaczyć jak szybko mija czas, wystarczy popatrzeć na dzieci. Ani się nie obejrzymy, a z niemowlaka maluch staje się przedszkolakiem, chwilę później chodzi już do szkoły podstawowej, liceum, rozpoczyna studia i wyfruwa z rodzinnego gniazda. Dzieci rosną i dojrzewają niesamowicie szybko, a każdy kolejny centymetr wzrostu cieszy każdego rodzica. Wielu z nas kolekcjonuje pamiątki z dziecięcego okresu. W końcu chwile są ulotne, a pamiątki to namacalny dowód ważnych wydarzeń. Kontrola wzrostu prowadzona na bilansach zdrowia to jedno. Jednak na pewno pamiętacie, jak rodzice prowadzili obserwacje waszego wzrostu, rysując kreseczki na futrynach domowych drzwi, ścianach czy szafkach. Mamy świetną i zdecydowanie trwalszą alternatywę prowadzenia takiej dokumentacji. Świetnie sprawdzi się miarka wzrostu do pokoju dziecka.

Wybór miarek jest dość szeroki, znajdziemy miarkę wzrostu dla dzieci drewnianą, miarkę wzrostu dla dzieci z imieniem, miarę wzrostu dla dzieci na ścianę - każda z nich, dopasowana do aranżacji dziecięcego pokoju pomoże podkreślić jego styl i stanie się praktyczną dekoracją. Miarki wzrostu sprawdzą się zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki - warto dopasować wzór do zainteresowań dziecka, na przykład wybrać model z ulubionymi bajkowymi postaciami.

Miarka wzrostuMiarka wzrostu Fot. crazyshop

Naklejki na ścianę dla dzieci - miarka wzrostu

Gładkie ściany, w jednolitym kolorze prezentują się ładnie, jednak w pokoju dziecka potrzeba czegoś więcej. Warto ożywić i ocieplić wystrój wnętrza, wprowadzić bajkowy klimat, ulubione postaci, by dziecko czuło się w swoim pokoju wyjątkowo, bezpiecznie, a przestrzeń była klimatyczna. Popularnym sposobem na dekorowanie ścian w pokoju maluchów stały się naklejki na ścianę dla dzieci. Świetnym pomysłem jest miarka wzrostu do pokoju dziecka w postaci naklejki. Wybór jest ogromny - bez problemu można dopasować miarę wzrostu do pokoju dziecka pod względem wzoru czy koloru. Coraz więcej rodziców decyduje się na takie rozwiązanie. Pozwoli to uniknąć pisania po ścianach czy framugach drzwi. Naklejka na ścianę dla dzieci miarka wzrostu będzie wyjątkową pamiątką dla rodziców, dzieciom zagwarantuje świetną zabawę a sama naklejka będzie stanowiła świetną dekorację w pokoju.

Warto dodać, że naklejki na ścianę dla dzieci miarki wzrostu można nakleić nie tylko na ścianę, ale też na lustro, meble, drzwi i każdą inną gładką powierzchnię. Naklejki bez problemu można w dowolnej chwili usunąć z danej powierzchni, bez obawy, że meble, ściany czy drzwi ulegną uszkodzeniu.

Miarka wzrostu do pokoju dziecka - jak ją wybrać?

Wybierając miarkę wzrostu do pokoju dziecka, warto zwrócić szczególną uwagę, by był to produkt ekologiczny, wykonany z materiałów o najwyższej jakości. Warto pamiętać, że to element dekoracji, który będzie w pokoju cały czas, a więc maluch będzie miał z nim kontakt - miarka wzrostu powinna być dla dzieci całkowicie bezpieczna.

Ciekawie prezentuje się miarka wzrostu dla dzieci drewniana. W takim przypadku najlepiej wybrać model magnetyczny lub z klejonymi listewkami. Zdecydowanie najlepiej zrezygnować z modeli przybijanych czy przykręcanych do ściany, gdzie śrubki mogłyby stanowić niebezpieczeństwo dla przełyku małego dziecka. Niektóre drewniane miary wzrostu mają okienka, gdzie można umieścić zdjęcia dziecka, ilustrujące zmiany w wyglądzie na poszczególnych etapach jego życia.

Miarka wzrostu dla dzieci z imieniem pozwoli na personalizację. Taki model będzie po latach najlepszą pamiątką. Doskonale sprawdzi się w ramach prezentu urodzinowego dla malucha. Na niektórych modelach, prócz imienia można umieścić datę urodzenia.

Popularnością cieszą się także tekstylne miarki wzrostu. Takie modele najczęściej wykonane są z pluszu, dzięki czemu są miękkie i w 100% bezpieczne. Często wybierane są także miary wzrostu na płótnie, zakończone po obu stronach drewnianymi listewkami i wyposażone w sznurek, służący do zawieszenia.

Miarka wzrostu na płótnieMiarka wzrostu na płótnie Fot. crazyshop

Więcej o: