Panele tapicerowane do sypialni

Wybór paneli tapicerowanych służy odświeżeniu aranżacji sypialni. Można w ten sposób wprowadzić tutaj pewną nutę elegancji, która pozwoli ciekawie wyróżnić strefę wokół miejsca do spania. Nowy zagłówek łóżka będzie miękki i dobrany pod względem koloru do wystroju całości. Na co zwracać uwagę jeśli chodzi o panele tapicerowane?

Gdzie wykorzystamy dekoracyjne panele tapicerowane?

Panele tapicerowane to produkty, które można wykorzystać do wykonania efektownego zagłówka łóżka lub ciekawej dekoracji na całej ścianie w sypialni. Tworzy się je na bazie płyty MDF pokrytej pianką i tapicerowanej miękkim materiałem, który jest miły w dotyku. Często w przypadku takich produktów dba się o to, by były możliwie wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Istotne, że panele tapicerowane mogą przydać się nie tylko w pomieszczeniu takim, jak sypialnia, ale i do pokoju dziecka. Wiele zależy od stylu, jaki wybierzemy i inspiracji, którymi będziemy się kierować. Niekiedy sprawdzą się też jeśli chodzi o inne pomieszczenie - choćby w przedpokoju (na ścianie i siedzisku) lub salonie w stylu glamour. Mogą też nawiązywać do sposobu, w jaki wykończone są meble do sypialni.

Panele tapicerowane na ścianie.Panele tapicerowane na ścianie. Fot. Shutterstock

Panele ścienne tapicerowane - zalety i wady

Wiemy już, że panele ścienne mogą ozdobić łóżko lub ścianę. Czy warto na nie postawić z jeszcze innych powodów? Oto najważniejsze zalety i wady takich materiałów.

Zalety paneli tapicerowanych

Wybór paneli ściennych tapicerowanych z pewnością sprzyja ładnemu wykończeniu wnętrza, ale bywa też bardzo praktyczny. W przypadku takich produktów mamy do czynienia z dość dużą grubością materiału - od 2 do nawet 6 cm. Pomaga to wyciszyć pomieszczenie. Dostępność produktu jest duża, możemy więc z powodzeniem postawić na takie panele, których wygląd w pełni nam odpowiada.

Pomocne mogą być różne inspiracje - jest to bardzo uniwersalny sposób na dekorację przestrzeni. Stanowi świetne rozwiązanie wtedy, gdy chcemy pokryć całą ścianę, ale należy zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania paneli w formie zagłówka lub ozdobnego pasa na ścianie.

Niewątpliwie zaletą jest też to, że do montażu nie będą potrzebni specjaliści. Wręcz przeciwnie - uda nam się zamocować je bez specjalistycznych narzędzi. Możesz zrobić to sam, dość prostymi metodami. Wystarczy, że postąpisz zgodnie z instrukcją. Jeśli masz wątpliwości - kliknij i sprawdź to, co o montażu pisze się na internetowych blogach. Nierzadko fachową wiedzą pomóc może nam też sklep, w którym robimy zakupy.

Elementy tapicerowane u wezgłowia łóżka - jakie mają wady?

Stworzenie ciekawej aranżacji z udziałem paneli nie jest więc takie trudne. O czym warto jeszcze wiedzieć, nim odwiedzimy sklep w celu dokonania zakupu? Jakie wady może mieć ściana pokryta takim materiałem? Niestety, ale panele tapicerowane ścienne to dość duży koszt pomimo prostoty ich użycia i montażu. Wiele zależy przy tym od ich kształtów, wzoru i rodzaju wypełnienia w postaci pianki lub gąbki. Za proste panele na zamówienie zapłacimy ok. 220 zł za m2 w przypadku najtańszej opcji. Pamiętaj jednak, że najtańsze dostępne produkty niekoniecznie będą tak trwałe, jak sobie życzymy. Być może lepiej więc zapłacić nieco więcej i poczekać na odbiór produktów na wymiar. Warto też stawiać na materiał obiciowy, który sprawi, że zabrudzenia będą łatwe do usunięcia.

Modne panele ścienne tapicerowane

Panele tapicerowane mogą nieco inaczej prezentować się zza witryny na sklepowej wystawie, niż we wnętrzu naszej sypialni. Warto więc dobrze przemyśleć ich oświetlenie i ekspozycję. O czym jeszcze warto wiedzieć?

Kolor

W sypialni świetnie sprawdzą się panele w różnych kolorach. Szara elegancja, nowoczesna czerń lub modna butelkowa zieleń - to tylko niektóre kolory paneli, które możemy montować we wnętrzu. Świetnie prezentuje się również ściana ozdobiona bardziej jaskrawymi barwami lub ciekawym geometrycznym wzorem. Niekiedy produkt obity jest materiałem nawiązującym do uspokajającego błękitu lub zieleni ogrodu.

Rodzaj wykończenia

Sprostowania wymaga fakt, że takie produkty możesz zamontować tylko w wyjątkowo okazałych wnętrzach. Płaskie panele w stonowanych barwach sprawdzą się nawet w minimalistycznych aranżacjach. W podobny sposób, jak choćby w przypadku płytek, liczy się rodzaj wykończenia danej okładziny. Skąd czerpać inspiracje? Internet jest ich pełen. Warto zdecydować się na konkretny styl i dążyć do celu poprzez zestawianie ze sobą poszczególnych elementów - wykorzystanie paneli może stać się osią takiej aranżacji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA