Meble na książki. Te półki i systemy modułowe będą idealne do salonu

Wybraliśmy ciekawe meble na książki, które przy okazji świetnie ozdobią salon. To półki, regały i systemy modułowe o różnym stylu. Świetne do ponadzcasowego, jak też nowoczesnego wnętrza.

Stylowy regał na książki podkręci klimat domowej biblioteczki.Stylowy regał na książki podkręci klimat domowej biblioteczki. Fot. Shutterstock

Jakie meble na książki warto mieć w salonie? W zależności od metrażu wnętrza, jego aranżacji i poszczególnych elementów wyposażenia, mogą być to zabudowy, ale również regały, półki i systemy modułowe. Poznaj zalety poszczególnych mebli na książki, także modne i praktyczne propozycje, które wybraliśmy. 

Nowoczesne czy ponadczasowe meble na książki? 

Trendy wnętrzarskie wciąż podążają za ponadczasowym wzornictwem inspirowanym tym z dawnych lat 50.-70. XX wieku. Dlatego szczególnie polecamy półki, regały i systemy modułowe o prostych kształtach, wykończeniu fornirowym z widocznym usłojeniem drewna, z mosiężnymi dodatkami. Takie meble na książki będą zawsze modne. 

Półki Cubist z drewnianą doniczką i schowkiem na drobiazgi.Półki Cubist z drewnianą doniczką i schowkiem na drobiazgi. Fot. Fabrykaform.pl

Meble na książki - jakie półki świetnie ozdobią ścianę?

Różnego rodzaju półki na książki są często wybierane do mniejszych wnętrz, w których nie ma miejsca na większe meble na książki. Montowane na ścianie, w różnych miejscach, potrafią pięknie udekorować salon. Można wybrać proste półki ścienne z drewna czy stali lub też modele o niestandardowym kształcie i nieregularnym układzie. Najistotniejsze, by razem tworzyły jedną, spójną kompozycję ścienną i pasowały do reszty elementów wyposażenia. Klasyczny układ półek pozwoli na większą swobodę w układaniu książek i drobiazgów. Natomiast dzięki nietuzinkowym rozwiązaniom można lepiej podkręcić artystyczną stylizację mebli na książki i drobiazgi. 

Meble do salonu: regały i systemy modułowe

Modułowe meble na książki są bardzo uniwersalne. Pasują do każdego pomieszczenia, ponieważ można samemu konfigurować ich szerokość i wysokość. Zwykle to bardzo praktyczne formy o prostej konstrukcji. Dlatego systemy modułowe są też świetnymi meblami na książki. Mają różne kolory i materiały wykończenia, schowki i można je ustawić w wybranym miejscu w salonie. Zazwyczaj to konstrukcje stalowe, które uzupełniają drewniane półki i pojemniki. 

Klasyczne meble na książki

Duże biblioteczki wykonywane na zamówienie to również świetne rozwiązanie, na które tylko trzeba mieć miejsce w domu. Nadają się nie tylko do przechowywania książek, ale starych kolekcji płyt i innych drobiazgów. To meble na książki, które mogą mieć również szklane, przesuwne lub otwierane fronty, które chronią całe wnętrze przed osadzaniem się kurzu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.