Świąteczne dekoracje: bombki choinkowe - jak wybrać idealne?

Choć dopiero rozpoczął się październik, a do świąt wydawać by się mogło, że długa droga, warto już teraz pomyśleć o świątecznych dekoracjach i zakupów nie zostawiać na ostatnią chwilę. Mamy dla was świetną okazję, teraz kupicie bombki choinkowe na wyprzedaży. Zdecydowanie polecamy, cechy zaskakują, a wzory są naprawdę piękne!

Bombki choinkowe wyprzedaż

Do świąt Bożego Narodzenia jeszcze sporo czasu. O ile nie uda się jeszcze kupić świątecznego drzewa, o tyle warto rozejrzeć się wcześniej za świątecznymi dekoracjami. Bombki choinkowe kupić można teraz na wyprzedaży. Nie ma sensu przepłacać, stać później w kolejkach w sklepie i szukać idealnych wzorów.

Śmiało można powiedzieć, że bombki choinkowe to najpopularniejsze ozdoby świąteczne. Wyróżniamy bombki choinkowe szklane, bombki choinkowe plastikowe, a także te robione ręcznie, na przykład ze styropianu. Wybór wzorów może przyprawić o zawrót głowy, a co za tym idzie każdy ma szansę znaleźć bombki idealne do swojej świątecznej dekoracji. Kompletując zestaw bombek na choinkę warto przemyśleć kolorystykę - choinka powinna pasować do wystroju i kolorystyki, w jakiej urządzone jest mieszkanie. Spójna kompozycja będzie prezentowała się jeszcze lepiej.

Jak dobrać bombki? Warto wziąć pod uwagę wielkość drzewka. Na małym drzewku, duże bombki nie będą wyglądały dobrze. Jeśli w domu są małe dzieci - lepiej wybrać bombki choinkowe plastikowe, niż szklane.

Na rynku znajdziemy bombki choinkowe o różnych kształtach. Zainteresowaniem cieszą się bombki choinkowe w kształcie zwierząt, które prezentują się ciekawie i oryginalnie. Jeśli zależy Ci na symbolice - wybierz bombki z biblijnym motywem lub wizerunkiem świętych. Kolorowe i zabawne motywy na bombkach będą odpowiednie, jeśli nie zależy ci na religijnym nastroju.

Bombki choinkoweBombki choinkowe Fot. zalando

Bombki choinkowe szklane

Bombki choinkowe szklane zdecydowanie cieszą się największą popularnością. Nic dziwnego, tego typu ozdoby choinkowe podtrzymują tradycje rodzinne i prezentują się bardzo elegancko. Jeszcze do niedawna stanowiły one standardową ozdobę każdej choinki. Nie sposób się nie zgodzić, że nie ma piękniej wykonanych ozdób, niż bombki choinkowe szklane. Są one najbardziej efektowne, pełne blasku i uroku. Świetnym pomysłem będzie zakup bombki choinkowej na prezent.

Wybór szklanych bombek choinkowych jest ogromny. Dostępne są w przeróżnych kolorach, wzorach, kształtach oraz rozmiarach. Jedyną wadą bombek ze szkła jest ich trwałość - są bardzo kruche, cienkie i lekkie. Upadek wiąże się z całkowitym rozbiciem. Jedyną ochroną dla bombek ze szkła jest ustawienie choinki na dywanie - wtedy istnieje szansa, że bombka ocaleje, nawet gdy spadnie.

Wzory, jakimi zdobione są bombki choinkowe szklane zachwycają. Niejednemu wielbicielowi świątecznych dekoracji, na widok pięknych bombek ze szkła serce zaczyna bić mocniej. Bombki choinkowe szklane sprzedawane są w kompletach - w pudełkach z oddzielnymi przegrodami dla każdej bombki, co pozwoli ochronić je przed zbiciem, ukruszeniem czy porysowaniem lub sprzedawane na sztuki. 

Bombki choinkowe szklane są zdecydowanie najdroższe - czas wykonania takiej bombki i jej dekoracja zajmują mnóstwo czasu. Takie bombki wprowadzają do domu ducha świąt i magię. W ramach oszczędności najlepiej kupić ozdoby choinkowe podczas wyprzedaży.

Bombki choinkoweBombki choinkowe Fot. zalando

Bombki choinkowe plastikowe

W ostatnich latach równie silną pozycję wśród świątecznych dekoracji zyskały bombki choinkowe plastikowe. Jakie mają zalety? Przede wszystkim są one bezpieczniejsze. Bombki choinkowe plastikowe to dobry wybór, jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta. Wybierając żywe drzewko nie unikniemy przypadkowych upadków bombek. Szklane dekoracje po rozbiciu mogą pokaleczyć ręce dziecka czy łapy zwierząt. Bombki choinkowe plastikowe się nie błyszczą, dzięki czemu wzbudzają w maluchach mniejsze zainteresowanie. Bombka po upadku nie pokruszy się, ani nie zbije, śmiało można zawiesić ją z powrotem.

Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na świąteczne dekoracje, bombki choinkowe plastikowe będą najlepszym wyborem. Są lekkie, niedrogie i posłużą przez wiele lat. Do przechowywania nie wymagają opakowań z przegródkami.

Bombki choinkoweBombki choinkowe Fot. zalando

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.