Naczynia i sztućce z motywem Muminków - są naprawdę urocze!

Z całą pewnością nie ma osoby, która nie znałaby bajki Muminki, znanej i cenionej pisarki z Finlandii - Tove Jansson. Bajkę uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. Nasze serca, ale z pewnością i wasze podbiła kolekcja Moomin marki Arabia Finland, która pozwoli przenieść się w świat bohaterów Doliny Muminków. Zobaczcie sami: kubek w Muminki, dzbanek, a także sztućce są tak urocze, że nie sposób przejść obok nich obojętnie!

Muminki - bajkowy motyw wykorzystany na naczyniach i sztućcach

Bajkowe motywy wprowadzają nas w dobry nastrój, sprawiają, że na sercu robi się cieplej. Każdy z nas miał w dzieciństwie ulubioną bajkę, ulubioną bajkową postać. Czasy dzieciństwa wywołują w nas mnóstwo pozytywnych i ciepłych emocji, do których w dorosłym świecie warto wrócić. Jedną z kultowych bajek są Finlandzkie Muminki - bajka, której autorką jest Tove Jansson. Historie uroczych Muminków budziły dreszczyk emocji zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Pierwsza książka Jansson została opublikowana w 1945 roku i nie od razu podbiła serca czytelników. Dopiero trzecia bajka, która została wydana w 1948 roku zagwarantowała autorce sukces.

Dziś Muminki przetłumaczone na czterdzieści języków są częścią popkultury. Umieszczenie kultowych postaci na naczyniach to ukłon w kierunku najmłodszych, ale też dorosłych, którzy z nostalgią wspominają czasy dzieciństwa.

Kubek z muminkiem

Kubek z Muminkami to najlepszy i najprostszy sposób, by umilić sobie czas podczas picia ulubionego napoju i przenieść się w bajkowy świat i czasy dzieciństwa. Kolekcja Moomin marki Arabia Finland oferuje szeroki wybór kubków, ze wszystkimi postaciami i różnymi scenami znanymi z kultowej bajki, dzięki czemu każdy znajdzie ulubiony motyw.

Ceramiczne kubki mają pojemność 300 ml. Wybór jest tak duży, że śmiało można stworzyć bajeczną zastawę i używać jej wraz z wszystkimi domownikami. Warto wspomnieć, że pierwsze rysunki, jakie umieszczone są na kubkach zatwierdziła sama autorka książki - Tove Jannson, a więc wizerunki postaci są jak najbardziej autentyczne.

Naczynia z MuminkamiNaczynia z Muminkami Fot. fabrykaform

Muminki - kubek emaliowany

Na uwagę zasługują kubki emaliowane z motywem Muminków. Śmiało można powiedzieć, że emaliowane naczynia jeszcze bardziej przywołują wspomnienia i najmłodsze lata życia. Emalia to klasyk polskich gospodarstw domowych i nieodłączny element wyposażenia kuchni sprzed lat. Z pewnością do tej pory można znaleźć kubek emaliowany w domu u babci, używany lub schowany w czeluściach strychu. Teraz emaliowane naczynia znowu stały się popularne, a wszystko za sprawą wielkiej fascynacji stylem retro i vintage.

Metalowe kubki pokryte są kolorową powłoką, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe i nawet po latach zachowują swój estetyczny wygląd. Ich atutem jest odporność na działanie temperatur i w żaden sposób nie zmieniają smaku lub zapachu potraw, które są w nich przechowywane. Jedyną wadą jest to, że szybko się nagrzewają, a największą zaletą fakt, że się nie tłuką! Muminki kubek emaliowany to zdecydowanie faworyt wśród produktów, jakie znajdują się w kolekcji Moomin marki Arabia Finland.

Kubek emaliowany MuminkiKubek emaliowany Muminki Fot. fabrykaform

Muminki kubek termiczny

Jesień i zima to czas, kiedy warto mieć pod ręką coś ciepłego do picia. Nie zawsze mamy możliwość i czas na przygotowanie gorącego napoju, warto więc zabrać go ze sobą z domu w drogę. Z pomocą przychodzi kubek termiczny. Na uwagę zasługują modele z motywem Muminków, które z całą pewnością umilą picie ulubionego napoju. Kubek z Muminkami wyposażony jest w system To-Go Click, dzięki czemu wystarczy nacisnąć jego wieko, by otworzyć go lub zamknąć. Picie z kubka możliwe jest z każdej strony. Kubki wykonane zostały ze stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego i wyposażone w podwójne ścianki, które sprawiają, że przygotowany napój dłużej pozostanie ciepły. Pojemność 200 ml z pewnością będzie wystarczająca. Picie z kubka termicznego z motywem Muminków na pewno przywoła wspomnienia z dzieciństwa.

Kubek termiczny MuminkiKubek termiczny Muminki Fot. fabrykaform

Sztućce dla dzieci z motywem Muminków

Dzieci od jak najwcześniejszego wieku warto uczyć samodzielności, także w kwestii jedzenia. Do nauki samodzielnego spożywania posiłków niezbędny będzie komplet sztućców. Warto wybrać specjalne sztućce dla dzieci, które będą bardziej poręczne i wygodne dla małych rączek. Czas obiadu, warto maluchom urozmaicić. Dobrym sposobem jest wybranie kompletu sztućców z bajkowym motywem oraz specjalnych naczyń, przeznaczonych dla dzieci.

Niezłym kąskiem okażą się sztućce z wizerunkiem bajkowych bohaterów z Doliny Muminków. Rączki sztućców zostały tak wyprofilowane, by każdy maluch doskonale radził sobie z jedzeniem. Wesołe rysunki, z wizerunkiem Muminków, jak żadne inne wzmogą apetyt.