Jaki blender kielichowy warto wybrać? Oto wskazówki i nasze top 18

Lubisz zupy, koktajle, pasty czy lody domowej roboty? Ich przygotowanie ułatwi blender kielichowy. Przedstawiamy wybrane modele oraz wskazówki, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Blender kielichowy.Blender kielichowy. Fot. Shutterstock

Blender kielichowy to jedno z bardziej przydatnych w kuchni urządzeń. Ułatwia przygotowania zup, past, koktajli czy kremów. Jakie są dostępne na rynku i który warto wybrać? Podpowiadamy. 

Blender kielichowy, a ręczny

Które z tych urządzeń lepiej sprawdza się w kuchni? Blender kielichowy na pewno szybciej poradzi sobie z miksowaniem produktów. Jest też bardzo wygodny w użyciu, ponieważ wymaga jedynie włożenia składników do kielicha i naciśnięcia guzika włączającego. Natomiast nie pozwoli już zblendować zupy w garnku lub koktajlu w ulubionym kubku. Do tego przydaje się blender ręczny, którym należy samodzielnie kierować, by uzyskać pożądany efekt zmiksowania produktów. Nowoczesne modele mają też możliwość ustawienia prędkości blendowania, co przydaje się do przygotowywania różnych napojów i potraw. 

Jaki blender kielichowy będzie najlepszy? 

Przedstawiamy parametry, z którymi warto się zapoznać, by wybrać najlepszy blender kielichowy. 

Moc blendera kielichowego

Im moc blendera kielichowego będzie wyższa, tym szybciej i lepiej zmiksuje produkty, także dłużej będzie mógł pracować bez ryzyka przegrzania urządzenia. Wysoka moc przydaje się na przykład do miksowania warzyw naciowych, które wymagają dobrego sprzętu. 

Liczba noży zamontowanych w blenderze kielichowym wpływa na szybkość miksowania produktów i ich stopień rozdrobnienia. 

Regulacja prędkości i automatyczne programy blendera kielichowego - dobry będzie miał ich kilka, na przykład do zrobienia koktajlu, zupy czy pasty. Wystarczy wybrać odpowiedni i nacisnąć guzik, by blender kielichowy rozpoczął pracę. Modele z niższej półki cenowej mają zazwyczaj mniej trybów pracy i ręczną regulację obrotów. 

Przed zakupem warto sprawdzić również materiał, z jakiego wykonany jest blender oraz jego kielicha i ostrzy. Warto postawić na sprzęt dobrej jakości, posłuży dłużej i lepiej zaprezentuje się na kuchennym blacie. Kielich blendera kuchennego jest bardzo istotnym elementem. Szklany pozwoli na blendowanie ciepłych napojów, na przykład zup. Natomiast blender kuchenny z pojemnikiem z tworzywa sztucznego na pewno będzie odporniejszy na uszkodzenia i lepiej, kiedy miksuje się w nim zimne i lekko ciepłe produkty. Warto też zwrócić uwagę na pojemność kielicha, 2-3 litrowy będzie dobrym wyborem dla rodziny. 

Blender kielichowy jest urządzeniem, które należy czyścić po każdym użyciu. Dlatego istotne jest, by jego elementy można było myć w zmywarce. 

Blender kielichowy RIG-TIG by Stelton.Blender kielichowy RIG-TIG by Stelton. Fot. Empik

Blender kielichowy - dobre funkcje  

Każdy blender kielichowy pozwala na miksowanie różnorodnych produktów, by nadać im jednolitej konsystencji. Jeśli dużo gotujesz, warto mieć sprzęt, który ma jeszcze kilka innych funkcji. W codziennym użytkowaniu sprawdza się na przykład tryb do przygotowywania pas, kruszenia lodu czy pulsacyjny, dzięki któremu można dokładnie wymieszać wszystkie produkty. Pamiętaj! Warto też wybrać blendery kielichowe szklane, w których można przygotowywać bardzo ciepłe dania, jak zupy. Są też modele z bidonem i wysokoobrotowe, które pracują na dużo wyższych obrotach niż te standardowe. Przydają się do tworzenia płynnych i gęstych koktajli z owoców i warzyw, a także do miksowania zbóż czy orzechów. Wysokoobrotowe blendery kielichowe pozwalają na przykład zrobić mąkę z płatków owsianych.

Blender kielichowy z bidonem to sprzęt, który zamiast kielicha ma specjalną, butelkę, którą się do niego montuje. Idealne rozwiązanie do przygotowywania koktajli i smoothie, które chcemy zabrać do pracy lub szkoły. Blender kielichowy z bidonem zazwyczaj ma jednak mniej funkcji, dlatego do przygotowywania zup czy past nie będzie dobrym wyborem. 

Blender kielichowy RIG-TIG Foodie.Blender kielichowy RIG-TIG Foodie. Fot. Empik

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.