Parawan korkowy do pokoju dziecięcego - czy się sprawdzi? Wybraliśmy najładniejsze modele

Karolina Kielak
12.10.2021 11:29
Urządzenie pokoju dziecięcego to dla każdego rodzica nie lada wyzwanie. Chcemy sprostać oczekiwaniom maluchów i zaaranżować piękną przestrzeń, która zapewni bezpieczeństwo, prywatność, ale też wpisze się w dziecięcy świat. Jak wydzielić przestrzeń dla rodzeństwa w jednym pokoju? Jak oddzielić strefę odpoczynku od strefy nauki i zabawy? Parawamn korkowy do pokoju dziecięcego doskonale się sprawdzi.

Parawan do pokoju dziecięcego

Parawany to świetny sposób, by dyskretnie wydzielić strefy w pomieszczeniu. Sprawdzi się w pokoju dziecka, szczególnie, jeśli pomieszczenie dzielone jest przez rodzeństwo. Parawany do pokoju dziecięcego są bardzo praktyczne i z łatwością można je przestawić w dowolne miejsce to mogą być świetną ozdobą pokoju. Warto wybrać parawan korkowy na kółkach.

Gdzie sprawdzi się parawan? W każdym nowoczesnym wnętrzu. Warto wybrać parawan dziecięcy z ulubionym bajkowym motywem malucha lub piękną grafiką, dzięki czemu parawan dziecięcy będzie stanowił ciekawą, ale i modną dekorację wnętrza. Na uwagę zasługują modele parawanów z dwustronnym nadrukiem. Ogromną zaletą parawanów dziecięcych są oryginalne motywy, które ożywią każde pomieszczenie. Zdjęcia i grafiki prezentowane na parawanach, drukowane są w jakości Full HD, dzięki czemu całość prezentuje się wyraźnie, wyjątkowo i stylowo.

Parawan korkowyParawan korkowy Fot. empik

Parawan dziecięcy - zalety

Parawany dziecięce, szczególnie modele w motywy zwierzęce, z wizerunkiem bajkowych postaci są ciekawą, a jednocześnie bardzo oryginalną ozdobą pokoju dziecka. Warto podkreślić ich praktyczną funkcję. Dodatkowo są bardzo funkcjonalne. Parawan do pokoju dziecka sprawdzi się, jeśli mały metraż mieszkania nie pozwala na stawianie ścianek działowych czy systemy przesuwne. Parawany umożliwiają w łatwy i szybki sposób wydzielenie miejsce do nauki i do zabawy. Pozwalają stworzyć specjalną przestrzeń do układania klocków Lego, zabaw lalkami, a także oddzielić przestrzeń we wspólnym pokoju rodzeństwa.

Pokój dziecka powinien być kolorowy, bajeczny, już na pierwszy rzut oka powinno być jasne, że jest to przestrzeń przeznaczona dla małego człowieka. Popularnością w dekorowaniu pokoików dziecięcych są tapety i naklejki na ścianę. Jeśli jednak nie chcesz oklejać ścian i szukasz prostszego sposobu na udekorowanie pokoju i wprowadzenie bajkowych motywów, parawan dziecięcy będzie doskonałą alternatywą.

Parawan ozdobny korkowy, Przyjaciele z oceanuParawan ozdobny korkowy, Przyjaciele z oceanu Fot. empik

Parawan korkowy - czyli jaki?

Parawan korkowy to świetna odmiana dla tradycyjnego parawanu dekoracyjnego, szczególnie w pokoju dziecka. Jak wiemy, większość maluchów uwielbia rysować, malować i eksponować swoje prace plastyczne. Parawan korkowy nie tylko wydzieli strefy w pokoju, ale będzie doskonałą tablicą do prezentowania rysunków. Parawan korkowy do pokoju dziecka wykonany jest z płyty pilśniowej, która umożliwia przyczepianie prac. Sam parawan ma lekką, ale stabilną konstrukcję, nie ma niebezpieczeństwa, że przewróci się na dziecko. Skrzydła parawanu korkowego połączone są ze sobą metalowymi zawiasami. Jeśli parawan nie jest używany, można go złożyć w harmonijkę, dzięki czemu nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Grafiki na parawanach korkowych są nieblaknące. Warto podkreślić, że zadrukowane są nawet krawędzie skrzydeł, co daje efekt lustrzanego odbicia.

Parawan dekoracyjny korkowy FEEBY Flaming i kropkiParawan dekoracyjny korkowy FEEBY Flaming i kropki Fot. empik