Akcesoria do whisky - co przyda się fanom tego trunku?

Na rynku znajdziemy całą gamę różnych alkoholi. Jedni z nas lubią piwo, inni wino, a wielu mężczyzn lubuje się w piciu whisky. Śmiało można powiedzieć, że jest to trunek ekskluzywny, który wymaga odpowiedniej oprawy, by wzmocnić swój smak, aromat i sam moment degustacji. Przydadzą się akcesoria do whisky. Jakie dodatki do whisky warto mieć? Podpowiadamy!

Whisky - zalety

Choć mówi się, że alkohol szkodzi zdrowiu, od czasu do czasu lampka dobrego trunku może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie zdrowotne właściwości ma whisky, pod warunkiem, że będzie on spożywany z umiarem.

Jak wiadomo, alkohol ma sporo kalorii, a więc tuczy. Whisky zawiera cukru zdecydowanie najmniej, dzięki czemu można pić je bez obaw o dodatkowe kilogramy. Kolejną zaletą jest pozytywny wpływ na pracę serca, podobnie jak ciemne piwo czy wino. Picie whisky zmniejsza ryzyko powstawania zatorów żylnych, zawiera przeciwutleniacze, które hamują odkładanie się cholesterolu w żyłach. Whisky jest jednym z alkoholi, po które mogą sięgać osoby po przebytym udarze, zawale serca, a także cukrzycy - whisky nie zawiera węglowodanów. Trunek zmniejsza ryzyko udaru mózgu, ponieważ uelastycznia ścianki naczyń krwionośnych. Przeciwutleniacze i kwas elagowy, jaki zawiera whisky zmniejsza ryzyko powstawania komórek nowotworowych w ludzkim organizmie.

Spotkać możemy się także ze stwierdzeniem, że picie whisky poprawia funkcjonowanie mózgu, zmniejszając ryzyko zachorowania na demencję oraz chorobę Alzheimera. Alkohol pomaga się rozluźnić i odstresować, a także, podobnie jak wino, polepsza trawienie.

Akcesoria do whiskyAkcesoria do whisky Fot. crazyshop, kolaż czterykąty

Akcesoria do whisky

Na rynku znajdziemy różne gatunki whisky. Ich smak i aromat zależy od użytych składników, wpływ mają także użyte akcesoria do produkcji whisky. Na smak wpływa także użyta woda oraz beczka, w której trunek leżakuje przed spożyciem. Najlepiej sprawdzają się dębowe beczki. Dlaczego? Drewno dębowe ma specjalne właściwości, beczka jest szczelna, nie przecieka, ale trunek może swobodnie oddychać, dzięki czemu dojrzewa. Zanim trafi do sklepu przechodzi różne procesy, takie jak: słodowanie, zacieranie, fermentację, destylację, dojrzewanie, mieszanie i dopiero zostaje poddane butelkowaniu.

Akcesoria do whisky - w jakich naczyniach pić ten trunek?

Optymalna temperatura serwowania trunku to 16 stopni Celsjusza. Wśród degustatorów znajdą się zarówno zwolennicy picia whisky o temperaturze pokojowej, jak i wielbiciele whisky z lodem. Trunek smakuje dobrze sam, ale śmiało można wybrać dodatki do whisky, w postaci soków czy napojów orzeźwiających. Sprawdzi się Coca-Cola, sok pomarańczowy, sok grejpfrutowy, a także sok z limonki.

Warto zaopatrzyć się w ekskluzywne akcesoria do whisky. Najlepiej sprawdzą się specjalne szklanki do whisky, które będą świetnie się prezentowały. Jak wyglądają? Tak zwane whiskówki mają kształt czary - dno jest szerokie, a szklanka zwęża się ku górze. Szklanki o kształcie tulipana sprawdzają się do picia whisky i koniaku, pomogą degustatorom jak najlepiej i jak najdokładniej ocenić smak i aromat trunku. Wybierając szklanki do whisky warto zwrócić szczególną uwagę na grube dno naczyń, które zapobiegnie szybkiemu ogrzewaniu się alkoholu. Budowa szklanki sprawia, że trunek na dużej powierzchni ma kontakt z powietrzem i uwalnia swój smak. Polecane są szklanki kryształowe, które zapewnią najlepszą przejrzystość.

Bez trudu znajdziesz akcesoria do whisky na prezent. Świetnie sprawdzi się grawerowana szklanka do whisky. Taki prezent nie tylko ucieszy, ale będzie praktyczny i posłuży przez wiele lat. Możliwość personalizacji sprawi, że prezent stanie się wyjątkowy.

Akcesoria do whiskyAkcesoria do whisky Fot. crazyshop, kolaż czterykąty

Kamienie i kostki do whisky

Prawdziwy smakosz whisky musi mieć akcesoria do whisky. Wielu prawdziwych smakoszy przyzna, że najlepiej smakuje ona saute. Bez wody, bez lodu - jedynie sam złoty trunek. Dlatego coraz więcej miłośników whisky swój ulubiony alkohol chłodzi kamieniami, które skutecznie łagodzą smak, nie rozcieńczając przy tym wytrawnego drinka. Mamy doskonały prezent - kamienie do whisky  z polerowanego granitu umieszczone w personalizowanej skrzyneczce. Drugą propozycją się kostki do whisky ze stali nierdzewnej, które można kupić w zestawie z metalowymi szczypcami - całość zamknięta jest w welurowym woreczku i eleganckim pudełku. Taki prezent jest oryginalny, praktyczny i z pewnością wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego. Najlepszy efekt schłodzenia trunku dadzą 2 kamienie na jedną szklankę trunku.

Kamienie do whiskyKamienie do whisky Fot. crazyshop, kolaż czterykąty

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.