Jak dobrać lustro do komody? Praktyczne porady na ciekawe aranżacje do salonu glamour

Styl glamour staje się coraz bardziej popularny i chętniej sięga się po rozwiązania z nim związane. Dzięki glamour możesz stworzyć ciekawą aranżację niemal w każdym wnętrzu - styl nadaje się zarówno do niewielkich pomieszczeń, jak i do okazałych domów. Odpowiednio dobrane dodatki podkreślą wdzięk glamour i sprawią, że Twój salon stanie się naprawdę ciekawy. Jednym z najczęściej używanych elementów są lustrzane tafle. Zobacz, jak dobrać je odpowiednio do komody w stylu glamour w salonie.

Komoda z lustrem.Komoda z lustrem. Fot. Shutterstock

Dlaczego powinieneś wprowadzić styl glamour do swojej aranżacji wnętrz?

Glamour to styl pełen przepychu, ale i elegancji oraz wdzięku. Pokochały go zwłaszcza kobiety, które dzięki glamour mogą wyrazić swój charakter i silną, ale jednocześnie delikatną i piękną kobiecą naturę. W salonie styl glamour podkreśla się poprzez odpowiednie wyposażenie — meble do salonu powinny mieć kolor biały i być wykończone na wysoki połysk. Nie inaczej ma się sprawa z komodami. Atrakcyjne komody do salonu w stylu glamour podkreślają piękno aranżacji wnętrza i są również elementem niezwykle praktycznym.

Charakter aranżacji salonu glamour nadają dodatki. Jednym z nich będzie na pewno lustro. Piękna tafla nada blasku Twojemu salonowi i sprawi, że nawet małe pomieszczenie będzie wydawało się duże, przestronne i jasne. W nowoczesnych wnętrzach lustra mają szczególne znaczenie. Lustro nad komodą staje się również coraz popularniejszym elementem różnorodnych wnętrz.

Jak dobrać taflę luster do komody glamour?

Nad komodą lustro będzie pełniło w salonie kilka ważnych funkcji. To przede wszystkim ozdoba. Dobrze dobrane lustro stanie się wyjątkowym elementem dekoracyjnym we wnętrzu. Ponadto przedmiot ma oczywiście funkcje czysto praktyczne — pozwala przyjrzeć się sobie i skontrolować własny wygląd. Na koniec warto wspomnieć o zaletach względem aranżacji — lustro doświetla i optycznie powiększa pomieszczenia.

Aby lustro dopasowało się ładnie do salonu glamour, musi spełniać pewne kryteria. Wbrew pozorom nie może być to pierwsze lepsze zwierciadło. Idealne lustro jest jednak jak najbardziej osiągalne. Zobacz, jakie powinno być lustro i jak należy powiesić lustro, by w ciekawy sposób ozdobiło ono komodę.

Czy wielkość lustra ma znaczenie?

Małe lustro, duże lustro, czy ogromne lustro? Wiele zależy od tego, w jakim pomieszczeniu ma wisieć przedmiot. Do mniejszych aranżacji poleca się duże lustra. Ogromne salony skorzystają na pewno z odpowiednio większych tafli. Małe możesz zastosować jako towarzyszące dużemu lustru głównemu — aranżacje z kilku luster mogą być naprawdę urokliwe, ale nie przesadzaj z ich ilością, przestrzeń nie może wydawać się zagracona.

Okrągłe czy prostokątne lustro?

Zanim zakupisz lustro, zastanów się, jaki powinien być kształt tafli. Kwadratowe tafle wprowadzają geometrię i minimalizm do wnętrza, natomiast okrągłe lustra przeciwstawiają się nudzie i monotonności. Kształt lustra możesz też dobrać, biorąc pod uwagę formę komody — najlepszym rozwiązaniem dla minimalistycznych komód są lustra kwadratowe lub prostokątne, a dla komód bardziej finezyjnych — lustra okrągłe.

Wybór lustra nie powinien być przypadkowy. Do salonów glamour pasują minimalistyczne ramy. Rama lustra nie powinna być zbyt ozdobna. Jeśli zdecydujesz się na bardziej dekoracyjną ramę lustra, postaw na srebrne lub złote kolory.

Jak wysoko powinna znajdować się tafla lustra?

Jak wysoko należy powiesić lustro? Odpowiedź nie jest prosta. Wysokość zawieszenia lustra zależy między innymi od wielkości ściany. Zawieszenie lustra powinno być też takie, by osoba o przeciętnym wzroście mogła się w nim przyjrzeć (najlepiej całą sylwetkę, od pasa aż do czubka głowy) — wtedy element będzie naprawdę funkcjonalny. Dużo zależy również od wymiarów przedmiotu. Duże wiesza się wyżej, małe — niżej.

Gdzie jeszcze można zawiesić taflę luster nad komodą glamour?

Doskonałym przykładem będzie lustro łazienkowe. Łazienka z białymi płytkami doskonale będzie wyglądała tafla w srebrnej ramie. W odbiciu lustra dodatkowo możesz się oczywiście przejrzeć — doskonałe będą zwierciadła na całą ścianę, w których odbijać się będzie obraz całej sylwetki. W łazience warto zdecydować się na dodatkowe oświetlenie. Dzięki temu lustro nad umywalką będzie doskonale doświetlone na wysokości wzroku.

Komodę lustrami ozdobić też możesz w każdym pomieszczeniu — rozwiązanie sprawdzi się do przedpokoju, sypialni, a nawet kuchni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.