Kalendarz adwentowy z herbatami - pyszne odliczanie dni do świąt

Uwielbiasz święta Bożego Narodzenia? Nie możesz doczekać się ubierania choinki, migoczących światełek, zapachu pierniczków, czasu spędzonego w rodzinnym gronie i prezentów? Doskonałym sposobem na odliczanie dni do świąt jest kalendarz adwentowy. W sklepach znajdziemy kalendarze ze słodkościami, kosmetykami, możemy stworzyć go też sami ukrywając drobne upominki. Świetnie sprawdzi się kalendarz adwentowy z herbatą - zapewni pyszne odliczanie dni do Bożego Narodzenia.

Kalendarz adwentowy

Początki kalendarza adwentowego sięgają 1851 roku, wtedy pojawiła się o nim wzmianka w jednej z książek dla dzieci. Kalendarz adwentowy to specjalny rodzaj kalendarza, który ma na celu pomóc w odliczaniu pierwszych 24 dni miesiąca grudnia, czyli czasu do Bożego Narodzenia. Wyróżniamy kalendarze adwentowe religijne - ze świecami oraz świeckie, gdzie znajduje się 24 ponumerowane okienka lub drzwiczki, gdzie umieszczone są symbole związane z narodzinami Jezusa, ozdoby choinkowe, słodycze lub drobne upominki w postaci na przykład zabawek dla dzieci. Zasada jest jedna - każdego dnia należy otworzyć jedynie jedno okienko. Im mniej okienek zostaje zamkniętych, tym krótszy czas pozostał do świąt. Jaką rolę pełni kalendarz adwentowy? Ma za zadanie przypominać o zbliżających się świętach, umilać czas oczekiwania i pomóc odliczać dni - łączy wiarę z codziennym życiem.

Pomysł z powstaniem kalendarza adwentowego wywodzi się z Niemiec. Po raz pierwszy stworzony został wieniec, w którym zamiast świec umieszczone zostały 24 woreczki z niespodziankami. Nie od razu kalendarz funkcjonował pod nazwą "adwentowy". Początkowo określany był "kalendarzem mikołajkowym" - odmierzał czas od 6 grudnia, a następnie "kalendarzem bożonarodzeniowym" - odliczał czas od 1 grudnia.

Zestaw herbat w woreczkuZestaw herbat w woreczku Fot. crazyshop

Kalendarze adwentowe z herbatami

Obecnie kalendarze adwentowe przyjmują różne formy. Sprawdzą się w roli upominku, przywołają czasy dzieciństwa i beztroski, a przecież każdy ma w sobie coś z dziecka. Najbardziej popularne są oczywiście te ze słodyczami, lubiane przez dzieci i łasuchów. Znajdziemy także cos dla miłośników herbaty - z cała pewnością ucieszą się oni z kalendarza adwentowego z herbatami.

Picie herbaty to dla wielu z nas rodzaj rytuału. Uwielbiamy zasiadać na kanapie lub w miękkim fotelu, w towarzystwie ciepłego koca i spędzać długie jesienno-zimowe wieczory z kubkiem gorącej herbaty w dłoni i dobrą książką. Kalendarze adwentowe z herbatą to świetny sposób, by urozmaicić sobie przedświąteczny czas i wczesnym rankiem lub wieczorem otworzyć okienko w kalendarzu, by wyjąć torebkę pysznej herbaty i delektować się jej smakiem.

Wybierając kalendarz adwentowy z herbatami 2021 warto zwrócić uwagę na jego zawartość. Najciekawiej prezentują się kalendarze, gdzie w każdym okienku skryty jest inny gatunek i smak herbaty, co pozwoli przez grudniowy czas oczekiwania odkrywać nowe smaki i aromaty.

Kalendarze adwentowe z herbatą to zdecydowanie gratka dla każdego miłośnika tego aromatycznego napoju. Warto wspomnieć, że picie herbaty ma mnóstwo zalet. Jakich? Herbata pełna jest witaminy C, składników mineralnych oraz przeciwutleniaczy. Wzmacnia ona zęby i chroni przed chorobami dziąseł, dodatkowo łagodzi dolegliwości żołądkowe, uspokaja i łagodzi ból głowy.

Kalendarz adwentowy z herbatamiKalendarz adwentowy z herbatami Fot. crazyshop

Kalendarz adwentowy - zalety

Kalendarz adwentowy ściśle jest związany z religią chrześcijańską, dlatego więc okienek w kalendarzu jest 24. Uwielbiamy stawiać sobie cele i wyzwania. Adwent to doskonały moment, by ograniczyć na przykład spożywanie słodyczy - kalendarz adwentowy skutecznie może w tym pomóc, gdzie zasadą jest spożywanie tylko jednej czekoladki dziennie.

Jakie zalety ma kalendarz adwentowy? Dla dorosłych to świetny sposób na chwilę oddechu, odpoczynku, by usiąść, otworzyć okienko i wyjąć jego zawartość, umili czas i zapewni rozrywkę. Kalendarze adwentowe świetnie sprawdzają się w przypadku dzieci - dają możliwość spędzenia w ciekawy sposób czasu z rodzicem. Maluchy mają szansę zrozumieć abstrakcyjne pojęcie upływającego czasu, naoczne sprawdzenie, jak wygląda codzienne odliczanie i jak przybliża nas ono do wyczekiwanych wydarzeń. Kalendarz pomaga budować przez cały grudniowy miesiąc świąteczną atmosferę w domu i kształtować dziecięce wspomnienia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.