Designerskie ozdoby świąteczne od znanych projektantów. Idealne nie tylko na choinkę

Bajkowe ozdoby świąteczne ze szkła, mosiądzu i niebieskiej porcelany, bombka z portretem świętego dzieciątka, generalska głowa, a może królewski balon? Te dekoracje są wyjątkowe, a wiele z nich jest inspirowanych kultowymi projektami sprzed lat.

Ozdoby świąteczne.Ozdoby świąteczne. Fot. Shutterstock

Ozdoby świąteczne pomagają jeszcze lepiej odczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Dzwonki, mikołaje, renifery, szopki, prezenty - wszystkie te symbole wspaniale odnajdują się na choince, iglastych gałązkach, w oknach czy na drzwiach wejściowych. Można je wykonać z papieru, szyszek, drewna, sklejki, makaronu czy innych produktów spożywczych. Są też gotowe ozdoby świąteczne, które wykonane są z porcelany, ceramiki, szkła czy mosiądzu. Razem z klimatycznym światełkiem girland, blaskiem świec, smakami niecodziennych wypieków i dań pozwolą jeszcze uroczyściej docenić piękną, bożonarodzeniową tradycję. Przedstawiamy nasze piękne propozycje. To bombki i stroiki, których nawet najdrobniejszy detal jest pięknie wykończony. Zostały zaprojektowane i wykonane przez świetnych artystów. W dodatku mają dobre ceny. 

Ozdoby świąteczne z emaliowanej porcelany

Bombka z portretem świętego dzieciątka, w formie pszczelego ula, generalska głowa czy królewski balon to bogato zdobione ozdoby świąteczne, które wykonane są ręcznie z emaliowanej porcelany. Idealne na choinkę lub świąteczny stroik. Wszystkie pochodzą z kolekcji FaberJorì i zostały zaprojektowane przez Marcello Jorì. Te oryginalne ozdoby świąteczne przywołują ducha historii. Projektant zainspirował się słynnymi jubilerskimi jajkami ze szlachetnych materiałów i kruszców, które w latach 1885-1917, na zlecenie carów Rosji, tworzył Peter Carl Fabergé. Władcy darowali je swoim gościom i przyjaciołom. Przedstawiamy wysokiej klasy ozdoby świąteczne, które wyróżniają piękne, najdrobniejsze dekoracyjne detale. 

Dekoracja świąteczna Ape dell'Oro.Dekoracja świąteczna Ape dell'Oro. Fot. Fabryka Form

Bajkowe ozdoby świąteczne ze szkła, mosiądzu i niebieskiej porcelany

Porcelanowe ozdoby świąteczne na choinkę z kolekcji Blue Christmas zaprojektował Antonio Aricò wraz ze studiem Laury Polinoro. Są świetną alternatywą dla tradycyjnych bombek. Pięknie prezentują się nie tylko na choince, ale na iglastej gałązce oraz jako dekoracja okna. Niebieskie ozdoby świąteczne z porcelany przedstawiają różnorodne postacie z bajek. W kolekcji znajduje się renifer, zabawkowy żołnierz i anioł. Doskonale uzupełnią inne ozdoby świąteczne, na przykład delikatny dzwonek ze szkła o eleganckiej formie, który ozdobiono złotym płatkiem śniegu. Ma też czerwoną tasiemką, dzięki której można go powiesić na choince lub na oknie. 

Dekoracja świąteczna Annual Christmas z płatkiem śniegu.Dekoracja świąteczna Annual Christmas z płatkiem śniegu. Fot. Fabryka Form

Holy Family - ozdoby świąteczne z bohaterami betlejemskiej szopki to dzieło holenderskiego projektanta Marcela Wandersa, który w 2016 roku dołączył do zespołu marki Alessi. Są na nich między innymi Jezus, Maryja czy Trzej Królowie: Kasper, Melchior i Baltazar. Postacie namalowane zostały na bombkach w kształcie dzwonków, które projektant uznał za nowoczesną interpretacją tradycyjnych dekoracji świątecznych. Świąteczne dzwonki pięknie zaprezentują się w oknie, ozdobią choinkę czy drzwi wejściowe do domu. 

Dekoracja świąteczna Holy Family marki Alessi.Dekoracja świąteczna Holy Family marki Alessi. Fot. Fabryka Form

Wieńce świąteczne to doskonały sposób na udekorowanie wnętrza bożonarodzeniowego domu. Można je położyć na stole, a do środka wstawić stylowe świece, a także powiesić na ścianie, schodach lub oknie. Taka ozdoba świetnie udekoruje również drzwi wejściowe - dzięki niej już od progu będzie można poczuć odrobinę Świąt Bożego Narodzenia. 

Przedstawiamy wieńce świąteczne, choć które wykonano z tworzyw sztucznych i żelaza, wyglądają jak żywe. To trwałe i stylowe ozdoby świąteczne.  

Wieńce świąteczne House Doctor.Wieńce świąteczne House Doctor. Fot. Fabryka Form

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.