Designerski komplet mebli do salonu: szezlongi, fotele, sofy i stoliki dla każdego

WiB
22.10.2021 16:29
Przedstawiamy designerski komplet mebli do salonu, który świetnie podkręci każdą aranżację. Wybrane szezlongi, fotele, sofy i stoliki kawowe wyróżnia minimalistyczna, ale bardzo funkcjonalna forma, która od lat zachwyca miłośników dobrego designu z całego świata.

Komplet mebli do salonu.Komplet mebli do salonu. Fot. Shutterstock

Najlepszy komplet mebli do salonu? Proponujemy stylowe i solidnie wykonane meble, które posłużą na lata. Przedstawiamy szezlongi, leżanki, sofy i stoliki inspirowane kultowymi projektami sprzed lat. Modnie zaaranżują przestrzeń w salonie. 

Szezlongi w stylu Le Corbusiera i Ludwiga Miesa van der Rohe pięknie uzupełnią komplet mebli do salonu

Le Corbusier, a właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris to mistrz modernistycznego designu. Projektował modernistyczne budynki, pisał książki, malował obrazy, ale również projektował meble. Do dziś dnia są inspiracją dla projektantów z całego świata. Hitem okazały się jego meble wypoczynkowe ze stalową konstrukcją, które po raz pierwszy wykonał w 1929 roku. Ich minimalistyczna i praktyczna forma doskonale wpisuje się w charakter różnorodnych aranżacji. 

Ludwig Mies van der Rohe to niemiecki architekt i jeden z głównych przedstawicieli stylu międzynarodowego. Jego wypoczynkowe meble Mr. Lounge, które wyróżnia minimalistyczny design, dziś również mają mnóstwo fanów na całym świecie. 

Przedstawiamy top 6 szezlongów inspirowanych projektami dwóch mistrzów wzornictwa przemysłowego - Le Corbusiera i Ludwiga Miesa van der Rohe'a. Mają na tyle uniwersalną, prostą formę, że na pewno świetnie odnajdą się w każdym komplecie mebli do salonu. 

Szezlong LC4, który wykonano ze skóry naturalnej, jest inspirowany kultową kolekcją mebli LC4 jednego z największych mistrzów designu - Le Corbusiera. Oryginał powstał w 1928 roku. To połączenie prostej, ale szykownej formy, funkcjonalności i wygody. Dzięki ergonomicznej formie, wygodnemu materacowi i możliwości regulacji pochylenia, idealnie spełnia swoją wypoczynkową funkcję. Dopasowuje się do ciała i zapewnia spory komfort. Jego stalowa konstrukcja świetnie komponuje się ze skórzaną leżanką i zagłówkiem. Szezlong inspirowany modelem LC4 doskonale odnajdzie się w każdym wnętrzu - nowoczesnym, eklektycznym, skandynawskim, a nawet industrialnym. 

Szezlong inspirowany projektem Mr Lounge to jeden z pierwszych mebli ze stalową konstrukcją, który stworzył Ludwig Mies van der Rohe. Składa się z chromowanej podstawy oraz leżanki ze skóry naturalnej. Całość uzupełniają metalowe podłokietniki, które subtelnie łączą się z podstawą. Forma tego szezlonga  nawiązuje do tej, którą miały XIX-wieczne żelazne fotele bujane. Dobrze dopasowuje się do ciała i zapewnia duży komfort użytkowania. Dlatego na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dobrego, minimalistycznego designu i wygodnej formy. 

Ludwig Mies van der Rohe stworzył również kultową skórzanych mebli Barcelona, na potrzeby wyposażenia niemieckiego pawilonu na Wystawie Światowej w 1929 roku. Podobnie jak szezlongi wyróżnia ją połączenie skóry i stali, a także prosta, nieskomplikowana forma. Dziś to kultowy design, który ma wielu miłośników na całym świecie. 

Nie ma dobrego kompletu mebli do salonu bez odpowiednio dobranego stolika kawowego. Przedstawiamy propozycje, które pasują do wybranych szezlongów, foteli i sof. Różnorodności ich formy pozwoli też na dopasowanie tego mebla do stylu aranżacji. 

Więcej o: