Baterie łazienkowe do umywalki nablatowej

Baterie to niezwykle ważny, a jednocześnie często niedoceniany element łazienkowych pomieszczeń. Armatura ma zastosowanie czysto praktyczne, ale nie oznacza to, że nie może być estetyczna - dobrze dobrana będzie podkreślała styl i charakter wnętrza, dzięki czemu Twoja łazienka stanie się wyjątkowym i ciekawym pomieszczeniem. Zobacz, jak dobrze dobrać baterie umywalkowe do umywalek nablatowych, aby wnętrze zachwyciło wszystkich domowników, gości, a także i Ciebie samego.

Nowoczesna łazienka.Nowoczesna łazienka. Fot. Shutterstock

Jak ważne są baterie umywalkowe nablatowe?

Armatura łazienkowa zamontowana może być w różnych miejscach: przy umywalce, prysznicu, wannie lub bidecie — ceramika łazienkowa często doposażana jest właśnie w odpowiedni model baterii. Wszędzie tam pełni podobną funkcję — zapewnia dostęp do czystej wody, dzięki czemu jesteś w stanie utrzymywać odpowiedni poziom higieny.

W nowoczesnych wnętrzach bateria ma też funkcję estetyczną. Elementy są na tyle ciekawe, że są w stanie podkreślić charakter wnętrza i wydobyć wyjątkowy styl.

Jaką baterię możesz zainstalować w swojej łazience?

Bateria umywalkowa to element, który może być różnie montowany w Twojej łazience. Dostępne na rynku produkty mogą różnić się sposobem montażu, dzięki czemu bez problemu wyłonisz ten, który będzie odpowiadał Ci najbardziej. Zobacz, jakie typy baterii są dostępne.

Umywalkowe nablatowe

Te baterie stojące to coraz częściej używany typ armatury. Montuje się je bezpośrednio na blacie umywalki, dzięki czemu montaż przebiega sprawnie, a ewentualne naprawy lub wymiany elementów są niezwykle proste. Nowoczesne formy i atrakcyjne wzory baterii sprawiają, że ten typ pojawia się coraz częściej w modnych wnętrzach.

Wiszące

Baterie ścienne to modele, które montowane są na ścianie. Dzięki takiemu montażowi możesz zachować odpowiednią odległość między baterią a umywalką. Wśród dostępnych na rynku produktów wyróżnia się modele, które posiadają dwa kurki lub jedynie jeden kurek.

Baterie podtynkowe

Wisząca bateria może być montowana jako model podtynkowy — wtedy cała instalacja ukryta jest pod tynkiem lub płytkami. To niezwykle estetyczny sposób na montaż armatury, który wyjątkowo dobrze wygląda zwłaszcza w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Oferta rynkowa coraz częściej stawia na baterię podtynkową, która jest estetyczna i ciekawa. Ciężej jednak w ich przypadku o naprawę lub wymianę, dlatego w sklepie nie oszczędzaj i zakup wysokiej jakości produkt, dzięki któremu awaryjność elementów będzie zdecydowanie mniejsza.

Jak dobrać baterię do umywalki nablatowej?

Nowoczesna łazienka.Nowoczesna łazienka. Fot. Shutterstock

Bateria umywalkowa nablatowa to zdecydowanie model stojący. Odpowiednio dobrana podkreśli charakter łazienki i panujący w pomieszczeniu styl. Warto zatem uważnie dobrać model — przejrzyj, jakie możliwości mają sklepy w swojej ofercie i wybierz ten, który będzie najodpowiedniejszy.

Bateria umywalkowa może być różnej wysokości. Wysoka bateria będzie prezentowała się majestatycznie w łazienkach w stylu glamour, natomiast niższy model sprawdzi się jako bateria umywalkowa w łazience w stylu retro lub vintage.

Ważna jest również ilość kurków do kranu oraz ich kształt i wygląd. Wnętrza klasyczne chętniej skorzystają z tradycyjnego modelu baterii z dwoma kurkami np. w kształcie gwiazdek. Zamontowana w takim wnętrzu bateria będzie atrakcyjne podkreślała swojskość i swobodę aranżacji. W nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach sprawdzi się lepiej bateria wyposażona w jedną, regulowaną płynnie rączkę. Montowaną na środku rączką będziesz mógł zmienić temperaturę wody, a cała bateria pozostanie minimalistycznym elementem.

Umywalki nablatowe mogą być montowane na szafkę lub na powierzchnię blatu takiej szafki. Ich wyjątkowe piękno sprawia, że umywalka taka zyskuje sobie coraz większą popularność. Sposób zamontowania jest też niezwykle prosty. Pamiętaj jednak, żeby odpowiednio zamontować armaturę — woda powinna wpadać bezpośrednio do misy, inaczej bateria umywalkowa będzie niefunkcjonalna.

Kolorystykę baterii możesz dobrać do koloru umywalki lub stworzyć kontrast z kolorem na blacie. Piękno łazienki to przecież także szczegóły, które ze starannością umieszczasz w pomieszczeniu. Warto zadbać o to, by wszystkie elementy armatury, niezależnie, czy przy wannie, czy przy umywalce, miały ten sam styl i kolorystykę — dzięki temu pomieszczenie będzie spójne i wyjątkowo atrakcyjne.

Przy zakupie warto rozejrzeć się po rynkowych nowościach — każdy sklep oferuje co jakiś czas odświeżenie swojej oferty, dzięki czemu można trafić na wyjątkowy model idealny do Twojej łazienki.

Więcej o: