Narożnik z funkcją spania w stylu angielskim

Wyszukana elegancja i wygoda to esencja wnętrz w stylu angielskim. Przytulne pomieszczenia w zależności od nurtu nawiązują do sielankowej wiejskiej posiadłości w stylu wiktoriańskim lub do bardziej luksusowych wspomnień kolonialnych, dopełnianych wzorami orientalnymi. Salon to niewątpliwie miejsce, gdzie styl brytyjski prawdza się doskonale. Zobacz jak wybrać idealny, nowoczesny narożnik do salonu w stylu brytyjskim.

Narożniki do salonu z funkcją spania, nowoczesne narożniki do salonu, narożniki rozkładane, narożniki w stylu retro - oto jak je wybierać.

Kolorystyka i wyznaczniki stylu angielskiego

Narożnik w stylu angielskim.Narożnik w stylu angielskim. Fot. Shutterstock

Ciepły i przytulny klimat salonu angielskiego często kojarzymy z obiciami w charakterystyczne wzory sielankowe i romantyczne. Najbardziej charakterystyczne to pastelowe kwiaty, pasy i krata. Te bardziej nowoczesne są w kolorystyce monochromatyczne, ale nie stroniące od wielobarwności. Pojawiają się tu przygaszone głębokie zielenie, nasycone błękity, czerwienie i brązy. Te bardziej nowoczesne, inspirowane kierunkiem kolonijnym często obfitują w ciepłe barwy pomarańczy, żółci a nawet purpury i doskonale komponują się z drewnianymi elementami wykończenia. Od typowych nowoczesnych, minimalistycznych modeli odróżnia je bardziej wyszukana forma. Zawsze wykonane z materiałów wysokiej jakości, z odrobiną luksusowego sznytu, z dużą ilością wygodnych i miękkich poduszek.

Sofa lub narożnik w stylu chesterfield

Styl chesterfield kojarzy się głównie ze starymi klubami dla dżentelmenów z lat 50-tych. Solidne, najczęściej skórzane, pikowane meble wykonane z dbałością o każdy szczegół stały się synonimem luksusu, ale dzięki wykorzystaniu innych miękkich tkanin przeniknęły do naszych domowych salonów. Zaokrąglone oparcia, spora głębokość siedziska, dodatkowe podnóżki, miękkie i wygodne oparcia oraz funkcja spania to główne atuty sofy lub narożnika zapewniający nie tylko stylowy design ale też funkcjonalność domowego salonu. Idealnym dopełnieniem tego typu mebli będzie fotel uszak w tym samym stylu.

Narożnik z funkcją spania

Mebel najbardziej klasyczny, prosty w formie w dowolnym układzie (prawo lub lewostronnym), z różnorodnymi rozwiązaniami rozkładania, ale dzięki charakterystycznemu wzornictwu przenosi nas w czasie i klimacie i doskonale prezentuje się w towarzystwie starych mebli i rodzinnych bibelotów. Wzorzyste obicie w pąki pastelowych róż i liści z dużymi i miękkimi poduszkami gwarantuje komfort i zachęca by wygodnie rozsiąść się np. z filiżanką dobrej herbaty. Wśród tych modeli znajdziemy spory wybór lekkich konstrukcji np. na drewnianych nogach, który będzie rozkładany z dyskretnie wkomponowanym pojemnikiem na pościel.

Klasyczny narożnik z otomaną

W dużym salonie, w którym królują już masywne meble i miękkie tkaniny aranżacje i wypoczynek dopełni duży narożnik. Warto zwrócić uwagę, by obicie było z materiału miękkiego i miłego w dotyku. Narożniki tego typu posiadają często stylowe, profilowane nóżki i oparcia. Do angielskiej klasyki przybliża je też forma wzoru. Najczęściej są to meble pikowane z prostymi geometrycznymi szwami. Spośród innych narożników wyróżnia je jakby dodatkowy mebel. To duża odsuwana pufa (samodzielna otomana) ze schowkiem na pościel i możliwością połączenia z całym narożnikiem za pomocą tzw. "krokodylków" co daje bardzo duża komfortową powierzchnię spania.

Narożnik modułowy

Kolejna propozycja, która idealnie będzie pasować do każdego salonu to narożnik modułowy. Składa się z kilku samodzielnych elementów, które można w dowolny sposób komponować. W zależności od ustawienia stworzymy: narożnik, kanapę, łóżko, szezląg lub pojedyncze siedziska. Powierzchnia spania nie będzie w tym przypadku największa, ale dzięki temu, w jaki sposób jest rozkładany, będzie to z pewnością najbardziej uniwersalny mebel. Narożniki tego typu rzadko posiadają pojemniki na pościel, za to posiadają dużą ilość dodatkowych poduch, które też same w sobie mogą służyć jako siedzisko.

Sofa, kanapa czy narożnik w stylu brytyjskim to zawsze mieszanka nieoczywistych rozwiązań. Zabawa formą i kolorem, by uzyskać efekt elegancji i przytulności. To produkty i oferty często na zamówienie z elementami indywidualnej ekstrawagancji a równocześnie dbałość o maksymalną wygodę. To wymarzone meble łączące funkcję spania z komfortem i stylowym spędzaniem czasu również w ciągu dnia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.